Anglų ir italų kalbų moko savanoriai iš užsienio

Gargždų atviras jaunimo centras nuo vasario mėnesio kviečia miesto gyventojus išmokti anglų bei italų kalbos pagrindų. Anglų kalbos pamokas antradieniais veda savanorė iš Sakartvelo (Gruzijos) Mariam Dabrundashvili, o trečiadieniais italų kalbos – savanoris italas Michele Barbieri. Užsiėmimai vyksta patogiu metu tiek suaugusiesiems, tiek moksleiviams: nuo 17 iki 18 val.

Mokyti sunku, tačiau patinka

Kaip teigia italas Michele ir sakartvelietė Mariam, užsiimti kažkokia nauja veikla pasiūlė savanorių kuratorė. „Italų kalbos pamokos padės žmonėms sužinoti apie turtingą mūsų kultūrą“, – teigia Michele.

Abu savanoriai pasakoja, kad mokytojo darbas, patiems nemokant lietuvių kalbos, yra sunkus. „Nesu mokytoja (Mariam yra baigusi žurnalistikos studijas – aut. past.), todėl man tai visiškai nauja patirtis. Gerai išmanau anglų kalbos pagrindus, nėra sunku susišnekėti su žmonėmis. Vis dėlto nelengva pasirinkti temą, kurią reikia pristatyti, surasti tinkamus žodžius, gramatiką“, – sunkumais dalijasi savanorė. Michele mano, jog sunkiausia yra surasti įdomią temą ir ją gerai perteikti mokiniams. „Stengiuosi rinktis lengvas temas, tokias, kad būtų galima panaudoti keliaujant į Italiją. Mes dažnai diskutuojame apie Italijos miestus, kultūrą ir jie kartais papasakoja apie Italiją tokių dalykų, kurių net pats nežinau. Mokiniai jau puikiai moka pasisveikinti ir atsisveikinti itališkai, šiuo metu mokomės įvairių žodžių, frazių“, – kalba savanoris.

Tačiau jaunuoliai sutinka, jog mokyti kitus jiems įdomu ir naudinga. Jie gilina komunikacijos, klausymo, lyderystės įgūdžius, kuriuos vėliau galės pritaikyti kitose srityse.

Grupės negausios

Nuo vasario mėnesio prasidėjusias pamokas lanko ne itin daug žmonių: italų kalbos mokosi du nuolatiniai žmonės (anglų kalbos mokytoja bei Gargždų atviro jaunimo centro savanorė), o ang­lų – viena moteris, tačiau, pasak savanorės Mariam, prisijungs dar vienas žmogus.

„Nustebau, kai italų kalbos mokytis atėjo net keturi žmonės, bet dabar esu patenkintas mokinių skaičiumi, kadangi pamokos jiems itin įdomios ir naudingos“, – pasakoja Michele.

Savanorė Mariam taip pat džiaugiasi sulaukusi vienos mokinės ir teigia, jog tikėjosi dėstyti gruzinų kalbą, tačiau susidomėjimo nesulaukė. „Nemoku anglų kalbos itin gerai, turiu pagrindus, dėl to norėjau mokyti gruzinų kalbos. Nematau žmonių susidomėjimo Sakartvelo kultūra. Tai gana liūdna, nes ji labai turtinga“, – nusivylimu dalijasi mergina.

Turi panašumų

Kaip teigia savanoris Michele, lietuvių kalbą mokytis sunku, tačiau jis ir toliau uoliai stengiasi ją išmokti. „Aš žinau kai kuriuos žodžius, frazes, todėl, kai kažkas kalbasi, galiu suprasti temą, tačiau ne pokalbio esmę“, – pasakoja Michele.

Anglų kalbą mokanti Mariam mano, jog Lietuva su Sakartvelu turi ir panašumų, ir skirtumų. „Žmonės mūsų šalyje yra daug draugiškesni ir šiltesni nei Lietuvoje. Su lietuviais bendrauti yra nesunku, tačiau jiems reikia daug daugiau laiko apsiprasti su nepažįstamaisiais. Man tai yra itin keista. Taip pat labai pasiilgau savo šalies maisto, vis dėlto lietuviška virtuvė turi panašumų su mūsiške: Lietuvoje populiarūs šaltibarščiai, o juos valgome ir mes. Skirtumas tas, jog lietuviai juos pateikia šaltus, o mes – karštus“, – įspūdžiais dalijasi savanorė.

Visi, norintys mokytis anglų ar italų kalbų, yra laukiami Gargždų atvirame jaunimo centre (Klaipėdos g. 74). Antradieniais mokoma anglų, o trečiadieniais italų kalbos nuo 17 iki 18 val.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Anglų kalbos kursai internetu intellectus.lt 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content