Buvusi prokurorė ir verslininkas pripažinti padarę nusikaltimą

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro ir nuteistųjų R. A. ir A. C. gynėjų apeliacinius skundus dėl minėtų asmenų nuteisimo už prekybą poveikiu – rengimąsi pareikalauti kyšio už tariamas pastangas paveikti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją dėl palankesnio sprendimo Darbo partijos nariui.

Prokuroras apeliaciniu skundu prašė pakeisti nuteistiesiems kaltinimą ir nuteistųjų padarytą veiką vertinti ne kaip rengimąsi pareikalauti kyšio, o kaip baigtą nusikaltimą. Nuteistųjų advokatai Lietuvos apeliacinio teismo prašė jų ginamuosius išteisinti.

Teismas tenkino prokuroro prašymą ir nuteistųjų nusikaltimą kvalifikavo kaip baigtą nusikaltimą, paskyrė laisvės atėmimo bausmes, atidedant jų vykdymą, ir konstatavo, kad buvusiai prokurorei pagrįstai paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas.

Lietuvos apeliacinis teismas pripažino, kad nuteistieji pareikalavo kyšio iš buvusio Seimo nario V. G., todėl pirmosios instancijos teismas nepagrįstai nuteisė R. A. ir A. C. tik už rengimąsi jo pareikalauti. Tokia veika kvalifikuojama kaip baigtas nusikaltimas.

Teisėjų kolegija pakeitė nuteistiesiems veikos kvalifikavimą, bet paskyrė tokias pat kaip apygardos teismas bausmes ir jų dydžius.

Š. m. kovo 19 d. Klaipėdos apygardos teismas kaltais dėl rengimosi prekiauti poveikiu pripažino buvusią prokurorę R. A. ir privatų asmenį A. C. Teismas R. A. skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę atidedant vykdymą 2 metams, įpareigojant bausmės vykdymo laikotarpiu neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Jai taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – atimta teisė 3 metus dirbti valstybės tarnautojo, pareigūno ar pastarosioms prilygintose pareigose. A. C. skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant 2 metams, įpareigojant bausmės vykdymo laikotarpiu neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Lietuvos apeliacinio teismo Teisėjų kolegija atsižvelgė į kelis nuteistųjų gynėjų prašymus. A. C., kurio darbo sritis apima visą Lietuvos teritoriją, apygardos teismo paskirta pareiga neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be leidimo pakeista į pareigą neišvykti iš Lietuvos, nes, kitu atveju, nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimą reikėtų gauti beveik kiekvieną dieną. R. A. baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas paskirtas dvejiems metams. Apeliacinės instancijos teismas atkreipė dėmesį, kad pagal baudžiamąjį įstatymą ir teismų praktiką teismo paskirtų baudžiamojo poveikio priemonių įvykdymo terminas negali viršyti bausmės vykdymo atidėjimo laiko (apygardos teismo nuosprendžiu R. A. buvo atimta galimybė dirbti valstybės tarnyboje trejus metus, o laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams).

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Lietuvos apeliacinio teismo ir Generalinės prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content