Netradicinė ugdymo diena moksleiviams atvėrė akis
„Minijos“ progimnazijos moksleiviai Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre.
Pirmą kartą Gargždų „Minijos“ progimnazijoje įvykus netradicinei ugdymo dienai tikimasi, kad ji taps tradicinė. Praėjusį penktadienį moksleiviai galėjo susipažinti su įvairiomis Klaipėdos rajone veikiančiomis neformaliojo švietimo įstaigomis, organizacijomis ar klubais.
Ryšis ir kitąmet
Pagal geros mokyklos koncepciją formalus ir neformalus ugdymas šiandien turi būti susietas, todėl „Minijos“ progimnazija išsikėlė tikslą tai įgyvendinti. Mokyklos pagal ugdymo planą turi turėti dešimt netradicinio ugdymo dienų ir penkias su Savivaldybės pritarimu. „Pati mokykla sprendžia, kokias netradicines veiklas vaikams pasiūlyti“, – teigė Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Zubauskienė.
Netradicinio ugdymo diena buvo suskirstyta į dvi dalis: iš pradžių vieni mokiniai galėjo dalyvauti mokykloje veikusioje neformaliojo ugdymo švietimo mugėje, kiti vyko į rajone veikiančias laisvalaikio ir užimtumo įstaigas. „Kadangi vaikai rugsėjo mėnesį renkasi būrelius, mūsų tikslas buvo supažindinti su kiek įmanoma daugiau rajone veikiančių laisvalaikio užimtumo būrelių“, – kalbėjo L. Zubauskienė.
Didžiausias iššūkis progimnazijai – tinkamai suorganizuoti netradicinio ugdymo dieną. „Nėra lengva suvaldyti 500 vaikų, todėl tai labai sunkus organizacinis darbas. Jeigu renginys pasiteisins, organizuosime dar kartą. Pagal dabar matomus rezultatus tikriausiai šis netradicinis renginys taps tradicinis“, – svarstė direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Zubauskienė.
Sudomino net mokytojas
Netradicinio ugdymo dienos metu vaikai sužinojo apie tokias veiklas, apie kurias anksčiau nieko negirdėjo. „Reikia ugdyti vaikų talentus, tačiau ne visi turi pakankamai informacijos, kur gali tobulėti“, – teigė L. Zubauskienė.
Tądien beveik du šimtai vaikų lankėsi Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre, kur galėjo išbandyti pasirinktas veiklas. „Mūsų rajone vienas iš prioritetų švietimo srityje yra aktyvinti netradicinį ugdymą ir bendradarbiauti su neformaliojo švietimo įstaigomis. Vaikai, atvykę pas mus, pasirinko, kokius būrelius nori išbandyti pagal savo poreikius“, – pasakojo Laisvalaikio centro direktoriaus pavaduotoja Rita Dirgėlaitė.
Klases lydinčios mokytojos pripažino, kad nežinojusios, jog rajone yra toks didelis užimtumas vaikams ir jaunimui. „Mes pačios, kaip maži vaikai, užsižaidėme veiklose. Nežinojome, kad mieste yra tiek daug ką veikti vaikams“, – įspūdžiais dalijosi mokytojos. Jos taip pat pridūrė, kad dauguma miesto gyventojų nežino, ką turi Gargžduose ir kokio aukšto lygio yra neformalusis švietimas.
Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre daugiausia moksleivių dėmesio sulaukė turizmo būrelis. Septintokė Deimantė pasakojo, kad labai patinka būti gamtoje ir jau susitarė dėl tolimesnio bendradarbiavimo su mokytoju turizmo srityje. Deimantė ne vienintelė, kuri rado sau patinkantį laisvalaikio praleidimo būdą.
Edita KALNIENĖ
A. VALAIČIO nuotr.