„Saulutės“ bendruomenė užsuko Šimtmečio renginių ratą
Lietuvos himną „Saulutės“ bendruomenė gieda širdingai.
Vaikai yra Lietuvos ateitis – frazė, kuri ne kartą skambėjo iškilminguose minėjimuose Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Tačiau Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ pedagogų bendruomenė įsitikinusi, jog iš mažųjų lietuvaičių ateityje vargiai galima tikėtis patriotiškumo, jei pilietinis ugdymas apsiribos tik fragmentišku valstybės istorinių datų šventimu. Tad parengė tęstinį projektą „Lietuvos šalelėj – žaliojoj girelėj“, kuris vos tik įpusėjo, tačiau jau dabar pateisino lūkesčius su kaupu.
Pilietiškumui ugdyti būtinas tęstinumas
Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ pavaduotoja ugdymui Lina Petrauskienė akcentavo, kad Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis buvo puiki proga ne tik paminėti įsimintiną sukaktį, bet galimybė dar labiau susikoncentruoti į ugdytinių patriotiškumo, tautiškumo puoselėjimą, savimonės skatinimą. „Niekam ne paslaptis, kad mažus vaikus nelengva sudominti pilietiškumo tematika, tad kodiniai žodžiai „šimtmetis“, „gimtadienis“ šią užduotį palengvino. Juk beveik kiekvienam vaikui svarbiausia šventė – gimtadienis, kurį jis mini su visa šeima. Tad norėjome, kad ir Lietuvos gimtadienis įtrauktų ne tik „Saulutės“ ugdytinius, bet ir visą bendruomenę, vaikams svarbus suaugusiųjų, ypač tėvų, pavyzdys“, – aiškino L. Petrauskienė.
„Saulutės“ pedagogų iniciatyva parengtame projekte „Lietuvos šalelėj – žaliojoj girelėj“ yra numatyta daug veiklų, kurios tęsis iki pat gegužės mėnesio. „Jei norime, kad vaikas įsimintų informaciją ilgam, kryptingai formuoti jo pasaulėžiūrą, suvokimą, kad aš esu lietuvis, kuris gyvena gražioje šalyje, kuris turi, kuo didžiuotis, privalome vengti fragmentiškumo ir nuolat pamažu daiginti pirmuosius patriotiškumo daigelius“, – tęstinio projekto nauda neabejoja pavaduotoja ugdymui.
Dovanojo trispalves apyrankes
Projekto vadovė, „Saulutės“ meninio ugdymo pedagogė Šarūnė Petruškevičienė pasakojo, kad pasiruošimas Šimtmečiui prasidėjo nuo trispalvių apyrankių pynimo, įtraukiant visą įstaigos bendruomenę. Vėliau per 200 nupintų apyrankių pasklido po visą Gargždų miestą, mat patys vyriausieji įstaigos ugdytiniai su auklėtojomis buvo išėję į miestą ir su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu sveikino praeivius, dovanojo trispalves apyrankes, aplankė keletą įstaigų.
Kūrybinių edukacinių veiklų proceso metu aptarti pagrindiniai valstybės simboliai, analizuotos trispalvės spalvų reikšmės ir pan. Darželio teritorija papuošta tėvų ir vaikų pagamintais trispalviais švelniukais. Atidaryta kūrybinių darbų paroda „Mano šalis – Lietuva“.
Likus kelioms dienoms iki Vasario 16-osios, ant „Saulutės“ fasado buvo iškilmingai iškelta didžiulė trispalvė. „Vaikai patys šią vėliavą atnešė, giedojo Lietuvos himną. Ceremonija buvo išties jaudinanti, įspūdinga. Nuostabu tai, kad šventinis jaudulys, pasididžiavimas savo valstybe puošė ne tik pedagogų bendruomenės veidus, bet ir ugdytinių“, – džiaugėsi „Saulutės“ pavaduotoja ugdymui L. Petrauskienė.
Kitądien lietuvių dainos, šokiai, eilėraščiai skambėjo įstaigos salėje, kur nestigo ir rimties, ir gimtadieniui būdingų staigmenų: torto, fejerverkų, konfeti. Visa tai padės ugdytiniams ilgam įsiminti Lietuvos šimtmetį. Juolab kad lopšelio-darželio bendruomenė pasidarė ir nuotrauką, sustoję į šimto kompoziciją.
Senelių ir tėvų dalyvavimas – neįkainojamas
Kovo 11-osios proga bus pristatytas darželio ugdytinių teatrinės grupės spektaklis, taip pat skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. „Spektakliai „Saulutėje“ yra ne naujiena, jie statomi kasmet, atskleidžiamos vaikų ir pedagogų kūrybinės galios. Šiemet Lietuvos šimtmetis, tad bus akcentuojamas pilietiškumas, keliami istoriniai klausimai per kūrybingumo prizmę“, – kalbėjo meno vadovė Š. Petruškevičienė.
Anot jos, kartų bendrystei atskleisti „Saulutėje“ jau balandį vyks senjorų – tai yra ugdytinių senelių – ir priešmokyklinukų viktorina. „Reikės ir padainuoti, ir šiek tiek istorijos žinoti. Mes turime unikalią senelių kartą, kurie gali papasakoti labai daug mūsų Lietuvos istorijai svarbių dalykų, tai gyvoji atmintis, iš kurios privalu pasisemti išminties“, – įsitikinusi meninio ugdymo pedagogė.
Gegužę projektą „Lietuvos šalelėj – žaliojoj girelėj“ vainikuos „Saulutės“ teritorijoje vyksianti mažoji dainų ir šokių šventė. „Jau dabar vaikai yra mokomi tradicinių liaudies ratelių, dainų, eilėraščių. Tikimės, kad jau bus geras oras ir kad darželio teritorijoje susirinkusi visa įstaigos bendruomenė kartu su ugdytinių tėvais sukursime nepakartojamą šventę. Vaikai turi matyti, ne tik kaip pedagogai puoselėja lietuvybę, bet ir kaip tėvai kartu šoka, dainuoja“, – pabrėžė projekto nauda neabejojanti pavaduotoja ugdymui L. Petrauskienė.
Agnė ADOMAITĖ
„Saulutės“ archyvo nuotr.