Mobilūs jaunimo darbuotojai – ne tik atvirose erdvėse

„Mobilus darbas su jaunimu – spartus žingsnis pirmyn. Viliamės, kad greitai galėsime aplankyti bent 10 rajono vietovių“, – entuziastingai kalbėjo Atviro jaunimo centro direktorė I. Gaudutytė ir jaunimo darbuotojai A. Veber ir S. Barkauskas. Daugiau informacijos apie mobilų darbą rajone galite rasti feisbuke „GAJC Mobilus darbas“.

 

Gargždų atviro jaunimo centro darbuotojai nuo šiol dirbs ne tik jaunimui įrengtose erdvėse. Praėjusią savaitę jie pradėjo mobilų darbą su jaunuoliais Veiviržėnuose, Priekulėje ir Kvietiniuose.

Veiviržėnuose, Priekulėje ir Kvietiniuose

Klaipėdos rajone neoficialiai atidaryta 10 atvirų jaunimo erdvių. Kaip „Bangai“ pasakojo Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė, atsižvelgiant į Jaunimo reikalų departamento rekomendacijas, rajone nuspręsta pradėti mobilų darbą su jaunimu. „Mobilus darbas – tai viena iš darbo su jaunimu formų, nukreipta į kiekvieną jauną žmogų ir sudaranti sąlygas dalyvauti veiklose, kurios vykdomos pagal jauno žmogaus poreikius jo gyvenamoje aplinkoje, kurioje nėra Atvirų jaunimo centrų ar erdvių. Mobilūs darbuotojai vyksta į suderintas vietoves pagal numatytą grafiką bei numatytomis valandomis teikia paslaugas jaunimui“, – permainas pristatė minėto centro direktorė.

Pirmadienį nuo 16 iki 20 val. jaunimo darbuotojai veiklą su jaunimu vykdo Veiviržėnuose, antradienį nuo 16 iki 20 val. – Priekulėje, trečiadienį nuo 16 iki 20 val. – Kvietiniuose.

Reikalingas dar vienas etatas

Mobiliam darbui su jaunimu Savivaldybė nėra skyrusi etato. Nuo vasario 1 d. I. Gaudutytė susitarė su darbuotojais keisdama jų darbo sąlygas. Tad kol kas jaunimo darbuotojai net ir norėdami negali aplankyti jaunimo Dauparuose, Endriejave, Drevernoje, Girkaliuose, Girininkuose. „Ypatingą dėmesį siekiame skirti vietovėms, kuriose nėra organizuojamų būrelių vakarais, po mokyklos grįžę jaunuoliai neturi pasirinkimo prasmingam laisvalaikiui. Juk ne visada tėvai turi galimybes vežioti savo atžalas į užsiėmimus, vasarą – į stovyklas“, – kalbėjo Atviro centro direktorė ir vylėsi, kad Savivaldybės administracija pastebės ir įvertins mobilaus darbo reikalingumą bei skirs papildomai jaunimo darbuotojo etatą mobiliam darbui su jaunimu. Mat jau dabar sulaukta pageidavimų, prašymų, kad jaunimo darbuotojai lankytųsi ir kitose rajono gyvenvietėse.

Pasak I. Gaudutytės, ši darbo su jaunimu forma itin lanksti. Mat tam nebūtina atidaryti naujos erdvės. Mobiliam darbui puikiai tinka ir bendruomenės namai, ir mokykloje esantis laisvas kabinetas, ir kultūros centras. „Kiekvienoje rajono vietovėje galima atrasti partnerių, kurie priimtų jaunimo darbuotojus sutartomis valandomis. Reikiamas priemones pagal poreikį jaunimo darbuotojai pasiima iš centro ir gali nusivežti į vietoves. „Mobilūs jaunimo darbuotojai pastebėję, kad vieta netinkama, gali ją keisti – tam nereikalingos lėšos – tik struktūrinis dialogas su vietoje esančiomis įstaigomis“, – pridūrė jaunimo atstovė.

Ne linksmybės, o sąmoningumo skatinimas

I. Gaudutytė „Bangai“ pasakojo, kad pagrindinis mobilių jaunimo darbuotojų tikslas – ne renginių organizavimas ar būrelių vedimas, o santykio sukūrimas su vietos jaunimu, jų problemų identifikavimas ir pagalba jas sprendžiant, lydėjimas įvairiose gyvenimo situacijose, sąmoningumo skatinimas, įtraukimas į prasmingas veiklas. „Siekiame palaikyti jaunuolių iniciatyvas, padėti jas įgyvendinti, atsakyti į rūpimus klausimus. Darbuotojai, užmezgę santykius, pažinę jaunus vietovės žmones, gali pasiūlyti daug įvairiausių galimybių. Svarbiausia žinoti, kam ir ką siūlyti“, – sakė Atviro jaunimo centro direktorė ir pabrėžė, kad ypač siekiama sukurti ryšį su tais jaunuoliais, kurie neįsitraukia į jokias veiklas, būrelius ar kt. „Galbūt mobilūs darbuotojai kartu su jaunimu atras tokias veiklas, kurios bus įdomios ir nestandartinės. Jaunimo centras turi galimybių leisti išmėginti įvairiausias veiklas, bendradarbiaujant su partneriais“, – dėstė ji.

Mobilų darbą rajone vykdo du aktyvūs jaunimo darbuotojai Artur Veber bei Skalmantas Barkauskas. Iki balandžio mėnesio darbuotojams gelbės ir savanoris Marius Mockevičius. Vaikinai pasakojo, kad pirmuosiuose susitikimuose jie susipažino su jaunuoliais, kitas žingsnis – veiklų organizavimas pagal jų poreikius. „Užmegsime kontaktus su vietos seniūnijos darbuotojais, planuojame Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje rengti mobilaus darbo su jaunimu pristatymą. Norime sukurti saugią ir jaukią atmosferą, pasiūlyti įdomias veiklas, konsultuoti, padėti spręsti problemas, kurios ištinka jauną žmogų“, – aiškino A. Veber.

S. Barkauskas pasidžiaugė priekuliškių aktyvumu ir įsitraukimu jau pirmojo susitikimo metu Priekulėje. „Vienas iš jaunuolių, Gargždų atviro jaunimo centro savanorių, ėmėsi fotografuoti ir filmuoti jaukų bendravimą, veiklas ir sugalvojo sukurti reprezentacinį mobilaus darbo su jaunimu filmuką“, – pasakojo jaunimo darbuotojas.

Aistė NOREIKAITĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content