Iškylauti galima ir knygų traukiniu
Mokinių raštingumo lygis ir literatūrinis išprusimas problematiškas, todėl skaitymo integracija į visų dalykų pamokas ir skaitymo skatinimas yra prioritetas šiuolaikinėje mokykloje. „Kranto“ mokyklos bibliotekoje organizuojami vakarai jau tampa tradiciški.
Lapkritį vyko trečias renginys šį rudenį. Šį kartą bibliotekininkė Vitalija Valaikė kartu su geografijos mokytoja Audrone Remeikiene bei jos vadovaujama 5c klase leidosi į kelionę „Knygų traukiniu per Lietuvą“.
Pirmiausia „traukinys pajudėjo“ į Kernavę. Žurnaliuke „Keliaukime po Lietuvą su gandriuku Kuku“ mokiniai skaitė gandriuko nuotykius pirmojoje Lietuvos sostinėje, taip pat pristatė savo parengtą darbą apie šį senovės Lietuvos miestą. Toliau tokiu pat būdu aplankyti buvo Trakai bei Vilnius. Kai „traukinys sustojo“ Rumšiškėse, būtinai reikėjo prisiminti vieną didžiausių etnografinių muziejų po atviru dangumi ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Todėl čia mokiniai stiprino komandinio darbo įgūdžius ir, pasiskirstę darbais, mokėsi liaudies dainos ir šokio „Ant kalno karklai“.
Galiausiai „traukinys pajudėjo“ į Klaipėdą, kur pasitelkę interaktyvų žaidimą „Žaliapėdis“ moksleiviai aplankė žymiausias Klaipėdos vietas, išgirdo miesto legendas. O keliaujant „knygų traukiniu“ negalima pamiršti ir nuostabiai Lietuvos gamtą aprašančio rašytojo ir gamtininko Selemono Paltanavičiaus, todėl kai kurie mokiniai pristatė jo knygas, apžvelgė kūrybą. Kadangi keliaudami visi išalko, tai „traukinys pasuko“ į Rusnę ir po puikaus mokinių pristatymo apie didžiausią Lietuvos salą visų laukė gardi staigmena – rūkyta žuvis tiesiai iš Rusnės. O kad visa kelionė greitai neužsimirštų, mokytoja A. Remeikienė surengė protų mūšį žinioms pasitikrinti ir informaciją prisiminti.
„Kelionei pasibaigus“ taip, rodos, ir liko neaišku, ar visa tai tik bibliotekoje vyko, o gal išties buvo traukinys, kuris per vieną vakarą visą Lietuvą pervažiavo.
Vitalija VALAIKĖ