TOP 3 klausimai, kuriuos reikia užduoti kandidatui darbo pokalbio atrankos metu

Darbo pokalbiai kelia nemažai streso ne tik atėjusiam kandidatui, bet ir asmeniui, kuriam atitenka pareiga išrinkti tinkamą darbuotoją įmonei. Tam, kad viskas vyktų sklandžiai, prieš tai reikia pasiruošti ir sugalvoti tokius klausimus, kurie galėtų labiausiai atskleisti kandidato savybes. Klausimai turi būti aiškiai suformuluoti, kad kandidatas galėtų kuo geriau atsiskleisti ir plačiau atsakyti. Tam reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių klausimų, kurie leis kandidatui netylėti, o daugiau kalbėti. 

TOP 1. Trumpas pasakojimas ir asmeninių savybių atskleidimas

Esame įpratę, kad darbuotojų paieška prasideda nuo to, kad šie atsiunčia savo gyvenimo aprašymus (CV), o pasirinkti kandidatai yra pakviečiami pirmajam pokalbiui. Tam, kad šis pokalbis būtų kuo laisvesnis, sklandesnis ir be nejaukių įtampos minutėlių, jį reikėtų pradėti nuo tai kas jūs esate, kokia tai įmonė ir trumpo papasakojimo apie joje vykstančią politiką. Kai šie dalykai bus atskleisti – galima pereiti prie susipažinimo su kandidatu. Leiskite jam trumpai papasakoti apie save: ką jis šiuo metu veikia gyvenime, kuo jis domisi, koks jo laisvalaikis, kokie dalykai jį darbe motyvuoja/demotyvuoja, kaip jis geba efektyviau dirbti – individualiai ar komandoje ir pan. Šiais klausimais siekiama sužinoti, ar kandidatas gebės įsitraukti į jūsų įmonėje vyraujančią atmosferą ir ar gebės ją papildyti savo žiniomis bei asmenybės savybėmis. Faktas, svarbu, kad kandidatas per daug neišsiplėstų, o į visus klausimus atsakytų aiškiai ir strateguotai. Personalo paieška nėra lengvas darbas, todėl jeigu manote, kad tai yra per sudėtinga arba norite negaišti laiko (ir rasti būtent tą kandidatą), tuomet galite kreiptis į Indigroup!

TOP 2. Kokie tikslai ir nauda

Kiekvienai įmonei labai svarbu rasti tokį kandidatą, kuris teiktų naudą visai kompanijai. Tam, kad pokalbio metu tai pavyktų išsiaiškinti, kandidato reikėtų paklausti, ar jis pasidomėjo jūsų įmonės veikla, ar turi pakankamai žinių ir motyvacijos, kad galėtų įveikti jūsų paskirtas užduotis bei kokius problemų sprendimus galėtų pasiūlyti tam tikru atveju. Jeigu kandidatui yra gana sunku pateikti atsakymus į šiuos klausimus, leiskite jam papasakoti, kaip jis įsivaizduoja darbo dieną jūsų įmonėje ir kaip jis susiplanuotų savo dienos/savaitės užduotis.

Kad galėtumėte suprasti, jog kandidatas į jūsų siūloma poziciją žiūri rimtai ir labai nori į ją patekti – paklauskite apie jo ateities tikslus. Sužinokite, kokie yra šio kandidato siekiai ir ar norėtų tokiame darbe dirbti ir po kelerių metų. Jums svarbu sužinoti, ar kandidatas nori užmegzti ilgus santykius su jūsų įmonę, ar jūs esate tik tarpinis variantas.

TOP 3. Darbinė patirtis ir dabartinė situacija

Tiesa, galite patikrinti kandidatą paskambinus į jo buvusią darbovietę ir paklausti, kodėl jis išėjo, tačiau šis būdas jau laikomas visiškai nereikalingu. Geriau kandidatui užduokite šį klausimą (o tai gali būti be jokių užuolankų). Šis tiesmukiškas klausimas gali šiek tiek sutrikdyti kandidatą, todėl jis turėtų pasakyti tiesą (juk, ar tai tiesa matysis iš jo kalbėjimo tono ar kūno kalbos). Labai svarbu, kad darbuotojas neįžeidinėtų buvusios darbo vietos ar darbdavio – kažkada ir jūs galite atsidurti „buvusiųjų“ vietoje! Taip pat nepamirškite paklausti, ar kandidatas kitas įmones ir, ar jo laukia dar keli darbo pokalbiai. Jeigu atsakymas bus teigiamas, tuomet paklauskite, kokį prioritetą teikia jūsų įmonei ir, ar išties jis čia nori dirbti.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content