Visuomenės sutelktumas stiprėja

Lietuvos nepriklausomybės atgavimo 30-mečiui specialistai džiaugiasi, kad visuomenėje įvyko svarbūs teigiami pokyčiai.

„Per 30 metų įveikėme įvairius savo valstybės visuomenės raidos etapus – pradėję stebinančia vienybe, kurios reikėjo kovojant už laisvę, vėliau patyrėme visuomenės susiskaldymą ir susvetimėjimą, nusivylimą valstybe. Šiandien jau galime pasidžiaugti aiškaus visuomenės sveikimo ženklais“, – apžvelgia „Žmogaus studijų centro“ vadovas psichologas dr. Gintaras Chomentauskas. Tyrimo partnerės bendrovės „Gjensidige“ generalinis direktorius Marius Jundulas sako, kad per 30 metų pasiekta visuomenės branda leidžia kalbėti apie Lietuvą kaip apie panašių vertybių vienijamą ir atvirą vakarietišką bendruomenę.

Štai kokias 7 pozityvias tendencijas nuo 2010 metų atskleidžia „Žmogaus studijų centro“ kasmet atliekamas Lietuvos emocinio klimato tyrimas: 25 proc. padaugėjo piliečių, kurie jaučiasi reikalingi savo šaliai; 27 proc. padaugėjo piliečių, kurie mano, kad valdžia reikalui esant jiems padės; 20 proc. sumažėjo ketinančių emigruoti; 20 proc. padaugėjo besididžiuojančių, kad yra Lietuvos piliečiai; 17 proc. padaugėjo laimingų žmonių; 17 proc. išaugo pasitikėjimas kitais žmonėmis; 13 proc. sumažėjo teigiančių, kad jaučiasi bejėgiai spręsdami savo gyvenimo problemas.

„Tyrimai rodo, kad priklausymo bendruomenei jausmas yra gerokai sustiprėjęs, o emocinė būsena pagerėjusi. Tai rodo gerėjančią mūsų visuomenės psichinę sveikatą“, – sako psichologas. Tyrimo autoriai sako pastebintys tendenciją, kad visuomenės sutelktumą liudijantys rodikliai šiandien yra bene geriausi per paskutinius 10 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content