SIP namai – nuo statybos leidimų iki mitų apie SIP namus

SIP namai rinkoje yra jau seniai, tačiau paskutiniu metu jais domimasi itin aktyviai. Kas tai lėmė? Bene labiausiai tai, kad žmonės nori kuo greičiau apsigyventi savo svajonių namuose, o greitos statybos ir yra vienas esminių SIP namų privalumų. Žinoma, papildomai galima paminėti patrauklią kainą, A++ energinio efektyvumo klasę, kuri leidžia gyventi ekonomiškai bei ekologiškai, inovatyvų būsto dizainą, kurio galimybės yra labai plačios.

SIP namai – tai galimybė pagaliau įsikurti savo svajonių namuose! O ką reikia apie juos žinoti?

Statybų leidimai

Planuojantiems statyti savo svajonių namus reikia „pereiti“ kelis etapus. Jie apima namo projekto parengimą, dokumentų tvarkymą, statybų vykdymą ir užbaigimą, kurį vainikuoja namo raktų įteikimas savininkui.

Daugiau dėmesio reikalauja dokumentų, reikalingų statybos leidimui suteikti ir patvirtinti, gavimo procesas. Apie tai galima rasti labai daug informacijos, tačiau ne visada būna iki galo aišku, kokių konkrečių dokumentų iš tikrųjų reikia ir kaip pasirūpinti, kad gauti dokumentai atitiktų teisės aktų nustatytus reikalavimus.

Statyboms reikalingus dokumentus reglamentuoja Statybų įstatymas ir Statybų techninis reglamentas STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai“. Įstatyme pateikiama informacija nėra detali, ji pateikiama formaliai, todėl apie statybas menkai išmanantiems žmonėms gali būti sunku suprasti visus šio proceso aspektus ir jam taikomus reikalavimus. Juolab, kad visus dokumentus tinkamai parengti yra labai svarbu.

Leidimus, kurie yra susiję su naujomis statybomis, išduoda savivaldybės administracijos direktorius arba tokius dokumentus išduoti įgaliotas valstybės tarnautojas. Ieškant sklypo, kuriame bus statomas SIP namas, svarbu, kad sklypo paskirtis atitiktų planuojamo pastato paskirtį, tai yra, jis turi būti skirtas gyvenamam būstui, bet ne ūkinei ar kitokiai veiklai vykdyti.

Siekiant gauti statybos leidimą, tenka surinkti ir pateikti nemažai dokumentų. Jų surinkimas reikalauja laiko, tačiau kai visi dokumentai jau yra gauti ir pateikti – galima pradėti statybas. Pirmiausia klientas turi pateikti asmens dokumentą, žinoma, sklypo nuosavybės dokumentą, taip pat yra reikalingas sklypo planas su geodeziniais matavimais, TIPO nuotrauka, geologinių tyrimų ataskaita ir kt. Architektas, su kuriuo bus dirbama, taip pat turi pasirūpinti projektiniais pasiūlymais ir juos pateikti rašytine forma, prašymais, kurie yra skirti architektūriniams reikalavimams inžinerinių tinklų pajungimo sąlygoms gauti, taip pat, sklypo plano pateikimu ir kt. Pamatams projektuoti taip pat reikalinga ir geologinių tyrinėjimų ataskaita, prie architektūrinės dalies prisideda ir konstruktoriai, kurie pateikia mazgų sprendimus.

Taip, dokumentų reikia daug, tad juos visada geriausia tvarkyti kreipiantis į specialistus. Neturint patirties ir supratimo, visas šis procesas gali atrodyti pernelyg sudėtingas, galima padaryti klaidų, kurios vėliau „kainuos“ laiko pertvarkant tuos pačius dokumentus, kad jie atitiktų reikalavimus.

Statybos leidimas išduodamas per dvi dienas. Žinoma, kai visi reikalingi dokumentai yra tinkamai sutvarkyti ir pateikti. Statybos leidimo galiojimo terminas yra neribotas. Nebent statybos leidimo galiojimas baigėsi 2010 m. spalio 10 d. Tokiu atveju reikia naujo leidimo, kadangi iki šio termino išduotas leidimas laikomas negaliojančiu ir pagal teisės aktus statybos, atliekamos su tokiu leidimu, laikomos neteisėtomis.

Mitai apie SIP namus

Taigi, statybos leidimų gavimo procesas, kai reikia gauti ir sutvarkyti visus dokumentus, nebus labai ilgas, varginantis ir sudėtingas, jei šis darbas bus patikėtas savo srities specialistams – tokiu būdu bus galima išvengti rūpesčių ir sutaupyti laiko, kurį galima skirti kitiems darbams, susijusiems su nauju namu.

Tiesa, apie planuojamus statyti namus galima išgirsti ir daugiau mitų. Ypač apie SIP namus. Ne veltui yra sakoma, kad kuo geresnė tam tikro gaminio kokybė – tuo daugiau mitų išgirsite. Ar čia konkurentų darbas, ar tiesiog patys žmonės nepabandę netiki, kad gali būti taip gerai – neaišku. Tačiau mes aptarsime kelis mitus, kurie dažniausiai sklando apie SIP namus.

MITAS – graužikai gali padaryti žalos SIP namui

Tai nėra tiesa – ir visi statybos specialistai gali tai patvirtinti. Dažniausiai galvojama, kad graužikai gali prasigraužti į namą per apšiltinimo sluoksnį, tačiau taip nėra. Iš išorės jis net nėra matomas, tad nėra tikimybės, kad pelės ar žiurkės prasigrauš į namus.

Žinoma, visada yra tikimybė, kad susidūrus su nepakankamai kvalifikuotais specialistais galima sulaukti ir neprašytų svečių namuose. Štai todėl labai svarbu, kad statybų darbus atliktų sertifikuoti meistrai, kurie suteikia garantiją SIP namams. Pasitelkus tokius profesionalus, galima nebijoti nei graužikų, nei bet kokių kitų kenkėjų.

MITAS – SIP namai nėra sandarūs

Dar vienas gana dažnai pasitaikantis mitas yra susijęs su namo sandarumu. Atrodo, kad daugeliui sunku patikėti, kad namas iš plokščių gali būti tokios geros kokybės, toks sandarus, kad net atitinka  A++ klasės energinį efektyvumą. Tačiau tai yra tiesa.

Pasirinkdami SIP namus, galėsite būti ramūs, kad jie atitiks valstybės nustatytus reikalavimus dėl A++ klasės energinio efektyvumo. SIP namai yra sandarūs ir draugiški gamtai, kadangi jie suteikia galimybę patiriant mažus energijos kaštus mėgautis tinkamu mikroklimatu. O tuo pačiu, žinoma, jie draugiški ir žmogaus piniginei, nes galima mažiau investuoti į šildymo bei vėsinimo sistemas.

MITAS – SIP namai yra nepatvarūs

Taip pat dažnai tenka išgirsti, kad SIP namai yra nepatvarūs. Ne visi nori patikėti, kad namas iš plokščių gali būti ilgaamžis ir atlaikyti net ir labai prastas oro sąlygas. Tačiau tai padaryti jis tikrai gali. SIP namai yra populiarūs ne tik Lietuvoje, kurios klimatas yra palankus, bet ir kitose pasaulio vietose, kurios toli gražu nėra tokios ramios. Pavyzdžiui, SIP namai yra labai dažnas pasirinkimas Japonijoje, kur dažnai kyla žemės drebėjimai. Praktika rodo, kad SIP namai sėkmingai atlaiko žemės drebėjimus. Ar tai nėra geriausias jų ilgaamžiškumo ir kokybės įrodymas?

MITAS – SIP namai yra brangūs

Natūralu, kad kaina yra vienas esminių niuansų, kurį reikia įvertinti planuojantiems namus. Ypač šiuo metu, kai dėl infliacijos būsto kainos kyla neįtikėtinai greitai. Juk auga ir medžiagų bei statybos darbų kainos. Ar SIP namas tiems, kurie labai skaičiuoja, tikrai tinka? Atsakymas vienareikšmis – tikrai taip!

Planuojantys šių namų statybas gali tai patvirtinti. SIP namas kainuoja tikrai pigiau nei mūrinis namas arba namas iš blokelių. Be to, jis dažniausiai kainuoja mažiau už karkasinius arba rąstinius namus. Žinoma, namo kaina priklauso nuo daugelio dalykų. Tačiau vien tai, kad SIP namas yra vienas pigiausių, o gal net ir pigiausia alternatyva, yra labai svarbi priežastis jį pasirinkti.

MITAS – SIP namo dizaino galimybės yra ribotos

Visi mes norime gyventi savo nuosavame name, kuris būtų kokybiškas, saugus ir patvarus, atitinkantis praktinius ir estetinius poreikius. SIP namų galimybės yra labai plačios. Galima juos dekoruoti taip, kaip kiekvienam labiausiai patinka. Svarbiausia – detalus projektas ir tuo pačiu idėjos įgyvendinimas naudojant aukštos kokybės medžiagas. Viso to rezultatas – estetiškai patrauklus namas, kuris nereikalaus daug priežiūros.

Užsak.

1 Komentaras

  • Sveiki,idomu kiek kainuoja 90-100kw namas? Norim sena nama griauti ir statytis nauja,pavasari.Ačiū,jei galėsit atsakyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content