Klaipėdoje tragiškai žuvusios merginos byloje paskelbtas nuosprendis – nuteistiesiems laisvės atėmimo bausmės
Šiandien Klaipėdos apylinkės teismas paskelbė nuosprendį iš daugiaaukščio viešbučio balkono Klaipėdoje iškritusios ir tragiškai žuvusios jaunos merginos byloje. Nuteistiesiems – A. M. ir R. P. – už padarytus sunkius nusikaltimus skirtos realios 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės.
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 m. lapkričio 20 d., kai iš viešbučio bendro naudojimo balkono, esančio 14 aukšte, iškrito ir tragiškai žuvo jauna mergina. Tyrimo dalis dėl merginos žūties aplinkybių buvo nutraukta nenustačius, kad ji buvo nužudyta ar privesta prie savižudybės. 2020 metų sausį byla su kaltinamuoju aktu perduota teismui, A. M. kaltinant merginos išžaginimu, o R. P. – neteisėtu narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu, fizinio skausmo sukėlimu nukentėjusiajai bei poveikiu liudytojui.
Valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Diana Baltrūnaitė-Petkevičienė abiems savo kaltę neigusiems kaltinamiesiems teismo prašė skirti realias trejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmes.
Šiandien Klaipėdos apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją byla, pripažino A. M. kaltu dėl išžaginimo ir skyrė jam realią 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kartu teistas R. P. teismo buvo išteisintas dėl poveikio liudytojui bei fizinio skausmo sukėlimo, tačiau pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti. Jam taip pat paskirta 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Prokuroras, susipažinęs su didelės apimties Klaipėdos apylinkės teismo nuosprendžiu, spręs klausimą dėl jo apskundimo aukštesnės instancijos teismui apeliacine tvarka. Nuosprendis gali būti skundžiamas per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos.
Pažymima, kad ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas intensyviai, dėmesingai tikrinant visas šio tragiško įvykio versijas. Tyrimas buvo atliekamas pagal 7 Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti ir platinimo, fizinio skausmo sukėlimo nukentėjusiajai, poveikio liudytojui, išžaginimo, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.
Ikiteisminiame tyrime atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Arūnas Saunorius, vadovaujantis šiam ikiteisminiam tyrimui, 2019 metų birželį priėmė nutarimą, kuriuo baudžiamasis procesas dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, buvo nutrauktas. Nutarimą nukentėjusios advokatas apskundė. Skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės teismo teisėjas ir Klaipėdos apygardos teismas, tačiau skundai buvo atmesti. 2019 metų lapkritį Klaipėdos apygardos teismas priėmė neskundžiamą nutartį dėl prokuroro priimto sprendimo ikiteisminį tyrimą pagal dalį Baudžiamojo kodekso straipsnių nutraukti. Baudžiamasis procesas buvo tęsiamas pagal 4 Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti ir platinimo, fizinio skausmo sukėlimo nukentėjusiajai, išžaginimo ir poveikio liudytojui.
Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai.
LR prokuratūros informacija