Keturias dienas artimuosius bauginusiam ir prieš juos smurtavusiam recidyvistui skirta 14 metų laisvės atėmimo bausmė

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl neteisėto laisvės atėmimo, sveikatos sutrikdymo, pasikėsinimo nužudyti šeimos narį ir pasipriešinimo policijos pareigūnui.

Septynis kartus teistas, prieš dvejus metus iš laisvės atėmimo vietos išleistas 34 metų vyras buvo kaltinamas tuo, kad šių metų pavasarį 4 paras sugyventinės bute grasino ją sumušti bei sužaloti peiliu, ir suduodamas daugybinius smūgius rankomis, kojomis, taburete, tuščiu buteliu į įvairias kūno vietas padarė sugyventinei nesunkų sveikatos sutrikdymą; taip pat grasino sugyventinės nepilnamečiam sūnui jį  sumušti ir vieną kartą spyrė vaikui į veidą. Po to atėmė sugyventinės ir jos sūnaus buto raktus bei mobiliojo ryšio telefonus, pririšo moterį su vaiku virve prie savęs, prieš nukentėjusiųjų valią neteisėtai atėmė jiems laisvę, neleido jiems išeiti iš buto ilgiau nei 48 valandas. Antrą smurto dieną į svečius pakvietė atvykti sugyventinės draugę, kuriai pagrasino fiziniu smurtu ir sudavė kumščiu į veidą bei šluota į kitas kūno vietas,  neteisėtai atėmė jai laisvę, 1,5 dienos neleisdamas jai išeiti iš buto. Vėliau moteris išėjo kaltinamojo nurodymu nupirkti alkoholinių gėrimų ir į butą nebegrįžo. Ketvirtą dieną, turėdamas tikslą nužudyti, ne mažiau kaip dešimt kartų vaiko akivaizdoje dūrė peiliu sugyventinei į įvairias kūno vietas, padarė jai sunkų sveikatos sutrikdymą, tačiau nusikaltimo nebaigė dėl nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių, nes nusikaltimo darymo metu buvo sulaikytas į įvykio vietą atvykusių policijos pareigūnų, o nukentėjusiajai (sugyventinei) laiku buvo suteikta kvalifikuota medicininė pagalba. Tokiais veiksmais vyras pasikėsino  nužudyti savo šeimos narį. Atvykus policijos pareigūnams, kaltinamasis, vengdamas sulaikymo, grasindamas sužaloti, peiliu puolė į butą gaisrininkų kopėčiomis pro langą patekusį policijos pareigūną, tačiau, pareigūnui panaudojus ašarines dujas bei aktyvius fizinius veiksmus, buvo sulaikytas. Vyras kaltę pripažino ir nurodė, kad įvykių aplinkybių neprisimena. Nukentėjusioji sugyventinė paaiškino, kad vyro smurto proveržį sukėlė jo nepagrįsti įtarimai dėl jos neištikimybės.

Apygardos teismas konstatavo, kad vyro kaltė dėl visų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų visiškai įrodyta byloje surinktais ir teisiamajame posėdyje ištirtais įrodymais. Nors kaltinamasis nurodo visiškai neprisimenantis savo nusikalstamų veiksmų, iš byloje esančių duomenų nustatyta, kad, nepaisant kaltinamojo vėlesnio siautėjimo policijos areštinėje, jį pristačius į psichiatrijos ligoninę nebuvo nustatyta indikacijų kaltinamojo gydymui, o kaltinamojo sveikatos būklė neduoda jokio pagrindo skirti jam teismo psichiatrinę ekspertizę. Nenustatyta, kad kaltinamasis veikų padarymo metu buvo patologinio girtumo būklės ar apimtas trumpalaikės psichozės ir dėl to būtų negalėjęs suvokti savo veiksmų esmės ar jų valdyti.

Kaltinamasis beveik 4 paras, per kurias tęsėsi jo nusikalstami veiksmai, elgėsi sąmoningai, pakankamai apdairiai ir racionaliai – atėmė iš nukentėjusiųjų sugyventinės ir jos sūnaus buto raktus ir telefonus ir juos laikė prie savęs, apgaule atviliojo į butą sugyventinės draugę ir taip pat atėmė iš jos telefoną, pinigus ir dokumentus, naršė nukentėjusiųjų telefonuose, fotografavo, visą laiką stebėjo ir sekė nukentėjusiuosius, kad jie nepabėgtų ar nepasipriešintų, nuolat juos baugino, net surišdavo, siųsdavo į parduotuvę alkoholio ir duodavo tam tikslui pinigų. Pažymėtina, kad remiantis nukentėjusiųjų parodymais nustatyta, kad nusikaltimų darymo metu kaltinamasis ne tik nuolat vartojo alkoholį, tačiau ir rūkė kanapes, taigi tuo pat metu svaiginosi ir alkoholiu, ir narkotine medžiaga. Kaltinamasis neneigia jau keletą metų girtaujantis nepaisant to, kad po išgertuvių neretai pasitaiko atminties sutrikimų.

Skirdamas bausmę atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, jog kaltinamasis prisipažino ir nuoširdžiai gailisi nusikaltęs (BK 59 str. 1 d. 2 p.). Kaltinamojo aiškinimas, jog jis visiškai neprisimena nusikaltimų padarymo aplinkybių, jokiais bylos duomenimis nėra paneigtas. Atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad jis nusikalto, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tai neabejotinai turėjo tiesioginės įtakos visų nusikaltimų padarymui, ir būdamas recidyvistas. Už aštuonias nusikalstamas veikas kaltinamajam skirta subendrinta 14 metų laisvės atėmimo bausmė, vyras pripažintas pavojingu recidyvistu.

Apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui.

Klaipėdos apygardos teismo informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content