Savanorystė Lietuvoje: kur link judame?

2022-ieji – Savanorystės metai. Atlikti tyrimai įrodo, kad savanoriškoje veikloje dalyvaujantys ar dalyvavę žmonės savo pilietinę galią vertina geriau, nei nedalyvaujantys. Savanorystė skatina mokytis visą gyvenimą, susipažinti su naujomis sritimis, atvira širdimi priimti pokyčius bei ieškoti visuomenės narių bendrumo.

Asociatyvinė nuotr.

Nuo karo Ukrainoje pradžios į pagalbos teikimą ukrainiečiams bent kartą savanoriškai įsitraukė beveik 47 tūkst. Lietuvos gyventojų. Šiai savanoriškai veiklai jie jau paskyrė daugiau kaip pusantro milijono valandų savo laiko. Savanorystė Lietuvoje auga ir keičiasi. Jei iki covid-19 pandemijos pradžios savanoriškoje veikloje daugiausiai dalyvavo moksleiviai ir studentai, tai prasidėjus pandemijai, vėliau užplūdus nelegaliems migrantams, prasidėjus karui Ukrainoje, į savanorišką veiklą aktyviai įsitraukė įvairaus amžiaus, įvairių profesijų žmonės.

Apie savanorystę Lietuvoje pasakoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nevyriausybinių organizacijų plėtros skyriaus patarėja Justina Lukaševičiūtė ir aktorius, šokėjas, režisierius, šaulys ir savanoris Paulius Tamolė.

Tinklalaidę rasite čia: https://youtu.be/PFSBhj5cljI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content