„Ačiū, Lietuva“ suskambo ir Klaipėdos rajone
Grįžti prie įprastos rutinos – šventė! Tai įrodė visą pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija. Pirmadienio pavakarę dėkojant visiems, kurie prisidėjo suvaldant pirmąją COVID-19 pandemijos bangą, įvyko Vyriausybės inicijuota akcija „Ačiū, Lietuva“. Prie jos prisidėjo ir rajono kolektyvai, atlikėjai Gargžduose, Priekulėje, Vėžaičiuose.
Vieni iš lyderių
Akcijoje prie Gargždų kultūros centro dalyvavęs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas informavo, kad šiuo metu iš rajono gyventojų yra tik du sergantieji. „Tiek statistika, tiek akcija „Ačiū, Lietuva“ reiškia, kad grįžtame į normalų gyvenimą, kad galime bendrauti, matyti vieni kitus, lengviau dirbti savo darbus. Nors karantinas ribojo mūsų laisvę, veiklą, tačiau įtemptas laikotarpis praėjo sklandžiai. Noriu padėkoti visiems, prie to prisidėjusiems. Pirmiausia mūsų medikams, Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus vedėjai Laimai Kaveckienei, Visuomenės sveikatos biuro vadovei Neringai Tarvydienei, Visuomenės sveikatos centrui ir kt. Visų neišvardinsiu“, – šypsodamasis kalbėjo meras B. Markauskas. Jis džiaugėsi, kad Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vieningas ir atsakingas darbas padėjo susitvarkyti su visais iššūkiais, tai byloja ir faktas, kad rajono savivaldybė buvo viena iš lyderiaujančių, pavyzdys, kaip užtikrinti situacijos kontrolę.
Tiek B. Markauskas, tiek Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas viliasi, kad antros bangos pavyks išvengti, juolab jei žmonės ir toliau elgsis atsakingai. „Smagu matyti žmones aplinkui, besišypsančius, atsipalaidavusius, kad nereikia vienam kito bijoti ir lenkti dviejų metrų atstumu. Dar prieš pusantro mėnesio atrodė, kad griežti karantino reikalavimai niekada nesibaigs. Situacija neeilinė, tokių kartais nesulauki per visą gyvenimą. Mums teko dalyvauti šiame procese. Susitvarkėme tikrai neblogai – tai visos komandos nuopelnas, kuri organizavo procesus, nuolat dirbo ir neretai rizikavo savo sveikata. Dėkojame medikams, mokytojams, kuriems taip pat teko daug iššūkių, visiems, prisidėjusiems prie kovos su COVID-19. Reikėjo išmokti gyventi kitaip. Žinoma, nežinau, ar tai patiko. Tačiau ši patirtis parodė, kad galime susitvarkyti su iššūkiais“, – didžiuodamasis savo komanda kalbėjo A. Bogdanovas.
Koncertavo… nerepetavę?
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus patarėjas Gintautas Bareikis „Bangą“ informavo, kad prie akcijos „Ačiū, Lietuva“ savanoriškai prisijungė Gargždų kultūros centras su jaunuoju atlikėju, projekto „Lietuvos talentai. Supervaikai“ superfinalininku Pauliumi Rimeikiu ir Kultūros centro Šiuolaikinio dainavimo studijos atlikėjais, Vėžaičių kultūros centras – su moterų ansambliu „Melodija“ ir tradicinių kanklių atlikėjais, Priekulės kultūros centras – su liaudiškos muzikos kapela „Bengeliai“ bei Dovilų etninės kultūros centras su šokių kolektyvu „Dovix“.
G. Bareikio nuomone, situacija dėl akcijos „Ačiū, Lietuva“ yra kiek paradoksali. „Kolektyvai kaip ir visi kiti piliečiai privalėjo laikytis karantino sąlygų ir beveik du su puse mėnesio negalėjo įprastu būdu repetuoti, tobulinti savo įgūdžių, palaikyti formą. Tai nėra individualus darbas, jis reikalauja veiksmo kartu, partnerystėje su kolegomis ansambliečiais. Todėl šiuo atveju kolektyvams tai buvo iššūkis, ir lieka tik padėkoti jiems už drąsą ir pasiryžimą. Kitas dalykas, kad kolektyvai jau senokai išsiilgę tiesioginių repeticijų, susitikimų ir veiklos, todėl jau pradeda repeticijas ne tik savo įstaigų patalpose išlaikant reikalavimus, bet išeina iš įstaigos rėmų ir repetuoja lauke – kiemuose prie kultūros centrų, netgi aikštelėse prie vandens telkinių, kur galima užtikrinti saugius atstumus. Visiems sveikatos ir sėkmės“, – linki Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus patarėjas G. Bareikis.
Šventė sugrįžti
Gargždų muzikos mokykla taip pat padėkas medikams, pareigūnams, socialiniams darbuotojams, savanoriams, pardavėjams, vaistininkams, verslininkams ir visiems kitiems išliejo muzikos bangomis. Idėja prisijungti prie akcijos kilo Fortepijono specialybės mokytojai metodininkei Violetai Jokubaitienei. „Vaikai buvo labai pasiilgę gyvo grojimo, kontakto, tad mielai sutiko pasirodyti. Gaila, kad mažai mokytojų prisijungė… Galbūt dėl to, kad koncertas tik 15 min. trukmės. Tačiau jei būtų daugiau koncertavę, ir žiūrovų būtų daugiau. Trūko ir reklamos, kad akcija vyks ir prie Muzikos mokyklos“, – svarstė V. Jokubaitienė. Akcijoje „Ačiū, Lietuva“ taip pat dalyvavo Gargždų muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Nijolė Usevičienė, mokytojas metodininkas Stanislovas Adomavičius su ugdytiniais.
„Aukšto meninio lygio pasirodymuose šiuo atveju nereikia ieškoti, juk nuotolinis mokinių ugdymas niekada neatstos tiesioginio kontakto. Tačiau svarbu nuoširdumas, tai, kad sugrįžome į įprastą ritmą. Vaikai labai norėjo pasirodyti. Tiesa, žiūrovų buvo mažai tiek prie Muzikos mokyklos, tiek prie Gargždų kultūros centro, galbūt dėl reklamos stokos“, – sakė Gargždų muzikos mokyklos direktorė Danutė Ruškytė.
Vėžaičių kultūros centro direktorė Alma Slušnytė pasakojo, kad šią akciją kultūrininkai priėmė pozityviai. „Visiems labai patiko, seniai buvome besimatę, tad pasiilgę vieni kitų. Žmonių susirinko 18, o atlikėjų buvo 28. Dalis žmonių dar vengia susibūrimo vietų, planavome Tėvo dienai koncertą, tačiau bilietų kol kas neperka“, – apgailestavo A. Slušnytė.
Priekulės kultūros centro renginių organizatorė Ernesta Bakšienė „Bangą“ informavo, kad liaudiškos muzikos kapela „Bengeliai“ akcijos dieną koncertavo prie rašytojos Ievos Simonaitytės paminklo: „Tai buvo strategiškai patogi vieta, nes pristojo, kas važiavo automobiliais, tėvai, vedantys iš darželio vaikus, grįžtantieji iš darbų. Tokiu būdu išplėtėme auditoriją.“
Agnė ADOMAITĖ