Ambicingam verslui jaunas amžius – ne kliūtis

Klaipėdietė moksleivė G. Urnaitė įkūrė tvarios mados jaunąją bendrovę „JEDIG“.

Verslus įkūrę moksleiviai jau nėra retenybė – šiemet daugiau nei 3 tūkst. mokinių dalyvavo „accelerator_x“ praktinio verslumo ugdymo programoje, kurios metu realizavo savo verslo idėjas.


Ši programa – ne verslo simuliatorius, o galimybė sukurti realų verslą: moksleivis Laurynas Bielevičius vysto kibernetinio saugumo sprendimą, Liutauras Kervys kuria platformą tinklalaidžių kūrėjams, o Gabija Urnaitė savo pomėgį siūti pavertė tvarios mados verslu. Jaunieji verslininkai bendraamžius ragina išdrįsti įgyvendinti savo verslo idėjas, nebijoti sunkumų ir nuolat semtis patirties.
„Lietuvos Junior Achie­vement“ organizuojamą verslumo ugdymo programą „accelerator_x“ kasmet baigia šimtai moksleivių ir dar mokyklos suole išmoksta nuosekliai kurti ir vystyti verslą. Praeitų metų pavasarį verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ inicijavo šios programos plėtrą ir programoje dalyvavo rekordinis moksleivių skaičius – beveik 3 200 mokinių, įkūrusių per 800 jaunųjų bendrovių.
„Prieš porą metų, prasidėjus COVID-19 pandemijai, Lietuvoje padaugėjo įsilaužimų į internetinius tinklalapius. Tada nusprendžiau prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo“, – pasakoja kibernetinio saugumo paslaugas teikiančios jaunosios bendrovės „Trusty“ įkūrėjas Laurynas Bielevičius.
„Nuo seno perdarinėju savo drabužius, o pasenusius atnaujinu – tai tvaru ir tuo pačiu įdomu senam daiktui suteikti naują gyvenimą. Šis pomėgis mane atvedė į siuvimo profesines studijas Klaipėdos technologijų mokymo centre. Čia įgijusi daugiau praktikos, pagalvojau apie galimybę atnaujinti drabužius ir kitiems žmonėms. Taip dar mokykloje gimė mano verslo idėja“, – pasakoja moksleivė Gabija Urnaitė, įkūrusi tvarios mados jaunąją bendrovę JEDIG.
Jaunosios bendrovės veikla remiasi tvarumo vertybėmis. Drabužiai ir aksesuarai gaminami galvojant apie jų ilgaamžiškumą, puošiami unikaliais piešiniais. Klientams taip pat teikia drabužių atnaujinimo arba perdirbimo paslaugą ir rengia jau populiarumo sulaukusius drabužių atnaujinimo mokymus-dirbtuves.
Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos moksleivis Liutauras Kervys kuria „SimpleTime“ platformą, skirtą tinklalaidžių kūrėjams ir vartotojams.
„Verslo idėja kilo tada, kai nusprendžiau po pamokų nueiti į kavinę išgerti kavos ir laukdamas eilėje išgirdau poros merginų pokalbį apie tinklalaides ir augantį jų populiarumą. Nieko nelaukdamas tuoj pat pasižymėjau idėją ir pradėjau domėtis tinklalaidėmis, identifikavau kelias problemas, su kuriomis susiduria jų kūrėjai ir vartotojai, ėmiau ieškoti problemų sprendimo. Pajautęs, kad turiu verslo idėją, subūriau komandą ir prisijungiau prie „accelerator_x“ programos“, – sako jaunasis verslininkas.
Pasak Liutauro, negalima apsiriboti vien mokykloje dėstomais dalykais, būtina domėtis, kas vyksta pasaulyje, naudotis visomis pasitaikančiomis galimybėmis.

Šarūnas ČĖSNA

Daugiau informacijos, kaip verslą galima pradėti dar mokykloje, galima rasti čia:
https://bit.ly/325f21H

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių