Apgavikas „pasiskolino“ 146 700 eurų
Klaipėdos apygardos prokuratūra apeliacine tvarka apskundė Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų nuosprendį, kuriuo apgaule iš 7 nukentėjusiųjų pasiskolinęs ir negrąžinęs beveik 147 tūkstančius eurų, vyras buvo išteisintas.
Pernai rugsėjį baigus ikiteisminį tyrimą ir bylą su kaltinamuoju aktu perdavus nagrinėti teismui, V. B. buvo kaltinamas tuo, kad apgaulės būdu savo naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2016 metų vasario 3 d. kaltinamasis V. B. paprašė nukentėjusiojo P. B. paskolinti 6 tūkstančius eurų. Vyras aiškino, kad nori įsigyti krovininį automobilį Lenkijoje ir jį perparduoti. Skolą kaltinamasis prižadėjo grąžinti per dvi savaites, sumokėdamas dar ir palūkanas.
V. B. realiai jokio krovininio automobilio įsigyti nė neketino, tačiau iš nukentėjusiojo pinigus išviliojo. Be pasiskolintų 6 tūkstančių, kaltinamasis iš nukentėjusiojo P. B. nuo 2016 metų vasario iki gegužės pasiskolino dar 10 kartų. Iš viso pasiskolinta suma siekė 70 tūkstančių 500 eurų.
Istorijas, kam skolinasi pinigus, ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis nuolat keitė, vieną kartą teigė, kad pinigai reikalingi verslui, kitą, kad pinigai reikalingi priekabų pirkimui, taip pat, kad pinigų reikia advokatui sumokėti, jog šis išteisintų draugą, kuris yra nelaisvėje. Kaltinamasis, ikiteisminio tyrimo duomenimis, taip pat melavo, kad turi problemų, kai Klaipėdos mieste su vilkiku padarė eismo įvykį, kurio metu buvo sužalotas motociklininkas.
Tokias pačias istorijas, bylos duomenimis, kaltinamasis V. B. pasakojo ne tik nukentėjusiajam P. B., tačiau ir nuo jo nukentėjusiems ir pinigus paskolinusiems dar 6 nukentėjusiesiems, iš kurių kaltinamasis skolindavosi nuo tūkstančio iki 40 tūkstančių eurų.
Byloje nustatyta, kad visi nukentėjusieji V. B. pažinojo kaip kaimyną ir verslininką, užsiimantį prekyba automobiliais, todėl juo pasitikėjo. Esą kaltinamasis ir anksčiau iš jų ne kartą buvo skolinęsis pinigų, bet skolas su palūkanomis grąžindavo.
Skolindamasis pinigus iš vienų nukentėjusiųjų, dalį pasiskolintų sumų kaltinamasis, bylos duomenimis, grąžindavo kitiems nukentėjusiesiems, po to vėl skolindavosi tam, kad dalį grąžintų dar kitiems.
Iš viso per itin trumpą laikotarpį – nuo 2016 m. vasario iki 2016 m. gegužės, iš 7 nukentėjusiųjų apgaulės būdu, bylos duomenimis, kaltinamasis pasiskolino 146 tūkstančius 700 eurų.
Tačiau Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose šių metų balandžio pabaigoje V. B. atžvilgiu buvo priimtas išteisinamasis teismo nuosprendis. Teismas tokį nuosprendį grindė tuo, kad V. B. veikoje nebuvo nusikalstamos veikos požymių. Nuosprendyje buvo teigiama, kad veikai kvalifikuoti kaip sukčiavimui nepakako apgaulės ir turto užvaldymo fakto.
Tačiau prokuratūra, nesutikdama su išteisinamuoju teismo nuosprendžiu, dėl nepagrįstų ir neteisingų teismo išvadų Klaipėdos apygardos teismui pateikė apeliacinį skundą.
Apeliaciniu skundu buvo prašoma Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų nuosprendį panaikinti ir priimti naują nuosprendį, kuriuo V. B. pripažinti kaltu ir nuteisti pagal atitinkamus BK straipsnius.
Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs šios bylos apeliacinius skundus, lapkričio 13 dieną panaikino Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teismo nuosprendį ir priėmė naują nuosprendį. V. B. buvo pripažintas kaltu. Teismas jam skyrė subendrintą 3 metų laisvės atėmimo bausmę, o jos vykdymą atidėjo 2 metams ir įpareigojo V. B. tęsti darbą.
Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis per 3 mėnesius gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Klaipėdos apygardos prokuratūros informacija