Apkaltinamasis teismo sprendimas VĮ „Automagistralė“ direktoriaus byloje

Asociatyvi nuotr.

Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo ir didelės vertės svetimo turto iššvaistymo buvusį valstybės įmonės „Automagistralė“ direktorių Vladislovą Molį. Šioje byloje kaltais dėl piktnaudžiavimo bei turto pasisavinimo pripažinti ir du bankroto administratoriai: Vaidas Kašauskas, Robertas Dumbliauskas. Teismas buvusiam valstybinės įmonės vadovui skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo dvejiems metams.

Taip pat teismas įpareigojo buvusį įmonės vadovą sumokėti didesnę nei 750 Eur dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Teismas bankroto administratoriams: V. Kašauskui skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo dvejiems metams. R. Dumbliauskui skyrė dviejų metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo tokiam pat laikotarpiui. Taip pat pastarasis turės sumokėti 564 eurų įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą. Be to, teismas iš bankroto administratorių konfiskavo daugiau nei po 14 tūkst. eurų gautų nusikalstamu būdu.

Teismas šioje byloje tenkino civilinių ieškovų VĮ „Turto bankas“, Elektrėnų savivaldybės administracijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ieškinius pilnai, o civilinio ieškovo AB SEB banko – iš dalies, ir priteisė iš Vaido Kašausko ir Roberto Dumbliausko solidariai VĮ „Turto bankas“ naudai – 5 773,50 Eur, Elektrėnų savivaldybės administracijos naudai – 7 724,79 Eur, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos naudai – 659,14 Eur, AB SEB banko naudai – 28 001,02 Eur.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba (dabar – Centrinė tyrimų valdyba), tyrimą kontroliavo – Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informaciją iš Susisiekimo ministerijos, kuri, atlikusi valstybės įmonės „Automagistralė“ auditą, kreipėsi į STT dėl galimų korupcijos apraiškų nustatymo. Tyrimo duomenimis, 2015 m. V. Molio vadovaujama valstybės įmonė „Automagistralė“ Vievyje įsigijo nekilnojamąjį turtą – statinius su teise nuomotis valstybinės žemės sklypą – 4,3 karto brangiau nei tikroji turto vertė. Tokiu būdu tuometinis jos vadovas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, tyčia veikė priešingai įmonės ir valstybės interesams, dėl ko didelę neturtinę ir turtinę – 101 tūkst. eurų – žalą patyrė Lietuvos valstybė.

Tyrimo metu nustatyta, kad valstybės įmonės galbūt nepagrįstai brangiai įsigytas nekilnojamasis turtas yra susijęs su dviem bankroto administratoriais, kurie turėjo teisę organizuoti vienos bankrutavusios įmonės turto pardavimą. Bylos duomenimis, bankroto administratoriai pagal iš anksto sugalvotą planą, be varžytinių, per kelis asmenis, susijusius giminystės ir svainystės ryšiais, pardavė bankrutavusios įmonės nekilnojamąjį turtą – statinius su teise nuomotis valstybinės žemės sklypą, o už jį gautus pinigus galėjo pasisavinti. Tokiais savo veiksmais, piktnaudžiaudami ir veikdami priešingai įmonės kreditorių interesams, jie diskreditavo bankroto administratorių vardą bei autoritetą, taip padarydami valstybės interesams didelę neturtinę žalą, o bankrutavusios įmonės kreditoriams – beveik 57 tūkst. turtinę žalą.

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių