Ar saulės elektrinei būtinai reikia saulės baterijos?

Dėl daugybės privalumų ir ekonominių priežasčių saulės elektrinės tampa vis populiaresnės. Visgi daugeliui apie nuosavos elektrinės įrengimą svarstančių gyventojų kyla klausimas dėl saulės baterijos. Ar šis elementas būtinas? Kokios jo talpos reikia? Ar apskritai verta į jį investuoti, jei galima naudotis energijos pasaugojimo paslauga? Skaitykite ir sužinokite atsakymus į visus šiuos klausimus.

Kas yra saulės baterijos?

Visų pirma, reikėtų išsamiau panagrinėti pačią saulės baterijos sąvoką, nes ji dažnai vartojama neteisingai. Daugelis buitinėje kalbos saulės baterijomis vadina modulius, tačiau tai visiškai kitas elementas, turintis kitokią paskirtį. Saulės baterijos dar vadinamos kaupikliais ir yra skirtos ne saulės energijai surinkti, o saulės elektrinės pagamintam elektros energijos perviršio saugojimui.

Paprastai tariant, saulės baterijos veikia kaip akumuliatoriai: jos sukaupia elektros energiją ir atiduoda ją tada, kai yra reikalinga. Reikia suprasti, kad saulė nešviečia dieną ir naktį, be to, būna ir prastų oro sąlygų, o jūsų saulės elektrinė veiks tik saulėtomis dienomis. Nors saulės elektrinė veiks ir be kaupiklio, norint efektyviai ir patogiai naudotis saulės elektrinės pagaminta energija, jis būtinas.

Saulės baterijos funkcija

Pagrindinė saulės baterijos užduotis yra iš karto nesunaudotos elektros energijos kaupimas ir saugojimas. Tai labai svarbu, nes saulės elektrinių veikimo efektyvumas kinta dėl oro sąlygų, o taip pat dažnai keičiasi ir energijos suvartojimas namų ūkio poreikiams, pavyzdžiui, vidurdienį, kai dažnai saulės elektrinė veikia našiausiai, mums elektros energijos reikia mažiausiai. Saulės baterijos sukauptą energiją atiduoda tada, kai jos prireikia, pavyzdžiui, vakare, kai elektrinė jos pagaminti jau negali. Taigi, saulės baterijos vaidmuo yra labai svarbus, nes ji padeda išvengti elektros energijos tiekimo nestabilumo.

Kokių privalumų suteikia saulės baterijos?

Remiantis teorija, saulės baterija gali suteikti nepriklausomybę nuo elektros tinklų. Vis dėlto tai pareikalautų didelių investicijų – tik pagalvokite, kiek elektros energijos reikėtų sukaupti, kad jos pakaktų visam šaltajam laikotarpiui! Dėl to daugelis renkasi alternatyvą ir moka už perteklinės elektros energijos pasaugojimą. Antra vertus, saulės baterijos už pasaugojimą papildomų pinigų „neprašo“, tad trumpais laikotarpiais tai išties padeda sutaupyti. Pravartu turėti bateriją, kuri galėtų sukaupti energijos kiekį, reikalingą parai ar kelioms. Tai taip pat gali būti puikus būdas apsisaugoti nuo elektros tinklo sutrikimų (aktualu gyvenantiems atokesnėse vietovėse). Taigi, saulės baterijos gali veikti ir kaip avarinis energijos šaltinis.

Su kaupikliu saulės elektrinė gali veikti efektyviau, o tai reiškia didesnį sutaupymą ir greitesnį investicijų į įrangą atsipirkimą. Dėl šios priežasties tikrai verta įsigyti saulės bateriją ir ją naudoti nuolat.

Kokios talpos saulės baterijos reikia mano elektrinei?

Saulės baterijos gali būti įvairios talpos, tačiau kartu tai yra vienas svarbiausių kainos veiksnių. Dėl to neverta persistengti. Visgi nei vienas specialistas tiksliai neįvardins skaičių, neįvertinęs asmeninių poreikių. Optimali saulės baterijos talpa turėtų būti tokia, kad joje būtų galima sukaupti energijos kiekį, reikalingą patenkinti namų ūkio poreikius kelias paras. Vertinant reikia atsižvelgti į suvartojamą elektros kiekį, namų šildymo būdą, nuolat veikiančių elektros prietaisų skaičių ir kt. Dažniausiai kuo galingesnės saulės elektrinės reikia namų ūkiui aprūpinti, tuo didesnės prireiks ir baterijos talpos.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių