Artėja dviračių sezonas – ar jūsų dviratis tam paruoštas?

Vasara – ne kalendorine, o temperatūrine prasme – kartais ateina netikėtai. Šilta, saulėta, gaivus vėjas, taip ir norisi šokt ant dviračio…. Bet, palaukit, dviratis tai neparuoštas? Ką daryti, kad taip neatsitiktų?
Net jei rudenį palikote dviratį tvarkingą, nereiškia, kad jam nieko nenutiko. Gal tiesiog padangose nėra reikiamo slėgio, o gal kas nors rimčiau. Gali būti, kad grandinė apsinešė dulkėmis ir tapo nefunkcionali. Gal, palikdami dviratį žiemai, nepastebėjote, jog neveikia šviesos. Artėjant šiltajam sezonui, pasirūpinkite, kad dviratis būtų parengtas eksploatacijai. Ką pirmiausia reikėtų padaryti?
- Pirmiausia, tiesiog nuvalykite dviratį ir pasirūpinkite, kad jis būtų švarus. Galbūt, ant jo likę šiek tiek purvo nuo praėjusio sezono. Jei ant dviračio likę įsisenėjusių nešvarumų, apipurkškite nešvarias vietas vandeniu, o vėliau nuvalykite šluoste arba kempinėle. Taip išvengsite dviračio rėmo subraižymo. Sunkiau prieinamas vietas išvalykite šepetėliu. Jei dviratis laikomas retai valomoje patalpoje, jis gali būti tiesiog apdulkėjęs. Taip pat – apžiūrėkite, ar nėra rūdžių žymių.
- Patikrinkite stabdžių kaladėles. Stabdžių kaladėlės keičiamos priklausomai nuo to, kaip daug ir kaip dažnai važinėjama dviračiu. Dėl visa ko, prieš prasidedant sezonui, patikrinkite jų būklę – galbūt stabdžių kaladėles verta pasikeisti būtent dabar, kol dviratis nėra aktyviai eksploatuojamas, o ne tada, kai būsite suplanavęs savaitgalio išvyką su draugais, o tada – draugams teks jūsų laukti, arba jums teks atsisakyti išvykos.
- Pasirūpinkite dviračio grandine. Purvas, patekęs tarp grandinės narelių, yra itin kenksmingas – pedalų mynimas tampa mažiau efektyvus, grandinė greičiau dėvisi. Ant nešvarios grandinės užpurkškite riebalus šalinančios priemonės, o kad valymas būtų efektyvesnis – pasukite pedalus atgal. Nuvalę grandinę, ją sutepkite. Jeigu dviratį palikote švarų ir tvarkingą, atsiminkite – ilgą laiką nenaudojant dviračio, ypač jei jis laikomas retai valomoje patalpoje, grandinėje gali prisikaupti dulkių, tepalas gali išdžiūti, o grandinė tapti nefunkcionali. Eksploatavimui parengto dviračio grandinė turi būti švari ir sutepta tepalu.
- Įsitikinkite, kad veikia tiek priekinės, tiek galinės šviesos.
- Patikrinkite oro slėgį padangose ir padangų nusidėvėjimo lygį.
Jeigu pats neturite laiko ar noro užsiiminėti dviračio apžiūra ar smulkiu remontu, tuo gali pasirūpinti specialistai dviračių dirbtuvėse. Paprasto dviračio apžiūra kainuos ne itin daug, o už sportinio dviračio apžiūrą reikės sumokėti šiek tiek daugiau, tačiau tada neturėsite jokių abejonių dėl dviračio techninės būklės. Rekomenduojama į dirbtuves kreiptis anksčiau, prieš prasidedant šiltajam sezonui. Kai orai atšyla ir kone visiems vienu metu prireikia susitvarkyti dviračius, gali tekti laukti eilėse.
Pasirūpinę dviračio technine būkle, nepamirškite ir kitų dalykų – pasirūpinkite tinkama sportine apranga, nepamirškite šalmo ir, kad nepatirtumėt traumų arba fizinių perkrovų, po truputį pradėkite treniruotis.
Užsak.