Atsako komisaras

Laikraštis „Banga“ kartu su Klaipėdos AVPK Klaipėdos rajono policijos komisariatu tęsia rubriką „Atsako komisaras“. Į aktualius klausimus atsako komisariato viršininkas Raimondas Vaitkevičius.

– Rajone yra smulkių maisto prekių krautuvėlių, prie kurių vakarais (kartais ir nuo ankstyvo ryto) svirduliuoja alkoholio padauginę žmonės. Praeiti pro šalį – menkas malonumas. Ar policijos pareigūnai reaguoja į tokį alkoholio vartojimą viešose vietose?

– Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai tikrai reaguoja į tokius atvejus. Šiemet iki spalio 1 d. yra surašyti 403 administracinės teisės pažeidimo protokolai. Tačiau girtavimo viešose vietose ir prie parduotuvių neišskiriame kaip ypač probleminio.

– „Bangos“ redakcija pastaruoju metu sulaukė kelių gyventojų skundų dėl vėlai vakare ar naktimis triukšmaujančių kaimynų (garsiai groja muzika, aidi šūksniai). Skundžiamasi, kad policijos pareigūnai į kai kuriuos probleminius triukšmadarius nebereaguoja. Kiek visų iškvietimų sudaro skundai dėl triukšmo? Kaip į tokius iškvietimus privaloma reaguoti?

– Tokie iškvietimai irgi gana dažni. Šiemet iki spalio 1 d. gauta 615 tokių iškvietimų. Palyginti su visų iškvietimų mastu, jie sudaro apie 10 proc. Reagavimo laikas priklauso nuo paties pranešimo turinio. Jeigu nėra kilusi grėsmė žmogaus sveikatai ar gyvybei, tai toks pranešimas dažniausiai priskiriamas C kategorijai ir reaguojama per 1 val. Kai pagal iškvietimo turinį akivaizdu, jog kyla grėsmė žmogaus sveikatai ar gyvybei, pranešimas  priskiriamas B kategorijai, pareigūnai privalo į įvykio vietą atvykti per 20 min. Atsakomybė už triukšmą yra numatyta ATPK 183 str. Už pirmą kartą padarytą tokį pažeidimą gresia įspėjimas arba bauda iki 300 Lt, už pakartotinį – 300–1000 Lt. Tokie pažeidimai padaryti nepilnamečių nuo 14 iki 16 metų užtraukia įspėjimą arba baudą tėvams.

– Lietuvos policijos departamentas paskelbė ketinimus nuo 2015 m. griežtinti nusikalstamų veikų tyrimą, t. y. prioritetu laikyti tuos nusikaltimus, kur žala siekia 250 MGL (32 500 Lt). Esant smulkesniam nuostoliui, įvykis bus ne prioritetinis. Kaip vertinate tokius ketinimus? Ar tai reiškia, kad sąlyginai mažą žalą patyręs asmuo nesulauks policijos pagalbos?

– Aš asmeniškai pritariu tokių prioritetų nustatymui, nors šiuo metu dėl to vyksta didelės diskusijos. Manau, logiška ir teisinga, jeigu policija skirs didesnį dėmesį sunkesniam nusikaltimui tirti. Jau ir šiuo metu praktikoje nusistovėjusi tokia nerašyta tvarka. Juk natūralu, kad jei tuo pat metu būtų pavogtas 200 Lt vertės dviratis ir įvykdytas nužudymas, policija pirmenybę skirtų sunkiam nusikaltimui, o ne dviračio paieškoms. Šiuo metu taip ir yra. Tik jei bus patvirtinti ikiteisminio tyrimo prioritetų nustatymai, tai bus įtvirtinta teisės akte. Kad policija visai nekreips dėmesio ir netirs smulkių nusikaltimų ar baudžiamųjų nusižengimų, tikrai netiesa. Šito nebus. Gaila, kad šiuo metu yra viešai spekuliuojama ir bandoma sutrukdyti šio teisės akto priėmimui.


Turite klausimą komisarui?

Užduokite jį „Bangoje“. Klausimus siųsti el. paštu jolanta@gargzdai.lt arba skambinti tel. 8 614 77906.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių