Avaringumas rajone išaugo 30 proc.
Lietuvos keliuose užfiksuoti 174 pavojingi ruožai, kurių bendras ilgis – beveik 413 km. Magistraliniai keliai sudaro 1 750 km, krašto – 4 927 km, rajoniniai – 14 586 km.
Praėjusią savaitę prasidėję žiemiški orai lėmė eismo įvykių pagausėjimą keliuose. Draudikų bendrovės duomenimis, avaringumas keliuose išaugo 30 proc.
Keliuose – 70 avarijų
Iškritęs sniegas, plikledis – itin pavojingos sąlygos vairuotojams. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, rajone praėjusią savaitę įvyko 70 avarijų. „Dažniausiai tai smulkios techninės avarijos. Avaringumas, palyginti su praėjusių metų ta pačia sausio savaite, išaugo 30 proc.“, – „Bangai“ pasakojo minėtos bendrovės Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis. Jis pastebėjo, kad didėja ne tik avaringumas, tačiau ir vidutinės žalos suma – šiemet ji jau perkopė 720 eurų ribą.
Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos viršininko Mindaugo Džermeikos teigimu, keliuose skaudžių eismo įvykių išvengta. „Didesnio avaringumo nepastebėjome. Tikėtina, kad iškritęs sniegas lėmė smulkias avarijas, kuriose eismo dalyviai nenukentėjo ir nebuvo stipriai apgadinti automobiliai. Tad žmonės pildė deklaracijas ir tiesiog kreipėsi į draudimo kompanijas“, – komentavo Kelių policijos viršininkas. Jis įvardijo tris veiksnius, mažinančius grėsmę keliuose: sumažėja transporto priemonių srautas (užšąla automobilių akumuliatoriai ir automobiliai neužsikuria); neįgudusios moterys vairuotojos nesiryžta sėsti prie automobilio vairo ir renkasi viešąjį transportą; pradedantieji vairuotojai vairuoja atsargiai ir atidžiai.
Apšerkšniję langai – pavojaus signalas
Pasak A. Juodeikio, avarijos žiemą dažniausiai kyla ne tik dėl to, kad vairuotojai neįvertina saugaus atstumo, greičio, savo vairavimo įgūdžių, bet ir todėl, kad skubėdami neatlieka elementarių pasirengimo kelionei veiksmų. „Spustelėjus šaltukui bemaž kasdien kelyje tenka stebėti važiuojančius automobilius netvarkingai nuvalytais apšerkšnijusiais langais. Rodos, smulkmena, tačiau tai gali tapti viena iš nelaimės kelyje priežasčių. Jei skubantys vairuotojai žiemą pakeistų kelis ydingus įpročius, nemalonių situacijų, streso, taip pat avarijų žiemą galėtų gerokai sumažėti“, – pabrėžė A. Juodeikis. Taip pat Žalų departamento vadovas pastebi, kad dalis vairuotojų skubėdami neretai sniegą palieka ant automobilio kapoto ar stogo. „Važiuojant ar stabdant sniegas nuo stogo gali kristi ant priekinio automobilio stiklo. Be to, sniegas nuo automobilio gali byrėti ant kitų automobilių, važiuojančių iš paskos. Tokios situacijos blogina kelio matomumą, gali išgąsdinti vairuotojus ar net apgadinti transporto priemones, jeigu sniegas yra apledėjęs“, – grėsmę įvardijo pašnekovas.
„Lietuvos draudimo“ atstovas vairuotojus ragina pasirūpinti langų valymo skysčiu, kuris neužšaltų esant itin žemai neigiamai temperatūrai, taip pat kelionėms žiemą numatyti dvigubai daugiau laiko negu įprastai. „Paprasčiausias patarimas – neskubėti. Juk ir pėsti nelakstome apsnigtais, slidžiais šaligatviais. Žiemą vairuojant automobilį rekomenduojama važiuoti lėčiau, įsibėgėti ir stabdyti pamažu, manevrams kelyje skirti daugiau dėmesio“, – akcentavo A. Juodeikis.
Aistė NOREIKAITĖ
A. VALAIČIO nuotr. iš „Bangos“ archyvo