B. Markauskas įveikė neįveikiamąjį P. Gražulį

Užsienyje rinkimų vakarą buvusiam B. Markauskui „atstovavo“ jo rinkimų plakatas, kurį nuotaikingai pristatė rinkimų štabo atstovė Vilma Daukšienė.

 

Rajono rinkėjų verdiktas – 55,39:41,63

Antrajame rinkimų į Seimą ture sekmadienį savo valią pareiškė 36,54 % balso teisę turinčių rajono rinkėjų, kurių iš viso yra 38 472.Sekmadienį vykęs antrasis rinkimų į Seimą turas atnešė daug staigmenų. Mūsų rajonas – ne išimtis. Nuo 2000-ųjų Gargždų vienmandatėje apygardoje nė karto nenugalėtą Petrą Gražulį 1934 balsų persvara įveikė Bronius Markauskas. Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už P. Gražulį balsavo 5 853 arba 41,63 proc. rinkėjų. Jo varžovas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Bronius Markauskas gavo 7 787 arba 55,39 proc. balsų. Nepaisant pralaimėjimo vienmandatėje apygardoje, P. Gražulis dirbs Seime – jis išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą.

„Prapyliau“, – pripažino ilgametis parlamentaras

„Reikia mokėti pralaimėti. Prapyliau“, – sekmadienio vakarą paaiškėjus rezultatams, kalbėjo P. Gražulis. Pirminiais VRK duomenimis, už P. Gražulį balsavo 5 853 arba 41,63 proc. rinkėjų.Sekmadienį užsidarius balsavimo apylinkėms, abiejų kandidatų štabai rinkosi laukti rezultatų. P. Gražulis sukvietė pagalbininkus vienoje iš nuomojamų sodybų Vėžaičiuose. Mus pasitiko gardžiai kvepiantis kugelis, bulviniai blynai ir sutrikę susirinkusiųjų veidai. Niekas nesitikėjo pralaimėjimo. Seimo nario patarėja Regina Kernagienė „Bangai“ sakė girdėjusi, jog viena Gargžduose gyvenanti būrėja išvakarėse išbūrusi, esą laimės P. Gražulis.

Nors dar nebuvo žinomi galutiniai rinkimų duomenys, bet rajono rinkėjų pasirinkimas buvo visiems susirinkusiesiems aiškus – šįsyk laimėti penktos kadencijos Gargždų vienmandatėje apygardoje siekiančiam politikui nepavyks. Tik keturios apylinkės P. Gražuliui skyrė daugiau balsų nei jo konkurentui – Žadeikių, Daukšaičių, Pėžaičių, Šalpėnų. Kitose dauguma rinkėjų balsavo už B. Markauską.

„Reikia mokėti pralaimėti. Prapyliau. Reaguoju ramiai. Žinoma, geriau būčiau laimėjęs, bet nėra taip blogai, ne aš vienas nelaimėjau. Gerai, kad nesiseka konservatoriams. Neverkiu, 4 metus pailsėsiu, tegu padirbėja Bronius Markauskas. Žmonės nori permainų – tokia šiandien banga, ir manau, kad tas ir nulėmė. Bet ar tik neišsilakstys „valstiečiai“ kaip Valinsko partija? – pralaimėjimo kartėliu dalijosi P. Gražulis ir vis kartojo: – Reikia mokėti pralaimėti.“

Kai rezultatai jau buvo aiškūs, P. Gražulis paskambino B. Markauskui ir pasveikino su pergale. Beje, konkurento telefoną teko pasakyti mums, nes net Tarybos nariai neturėjo kolegos telefono numerio.

„Suprantu atsakomybę“, – tvirtino laimėtojas

„Didelė pergalė atneša didelę atsakomybę. Dabar prasideda darbas“, – santūriai kalbėjo B. Markauskas telefonu Drevernoje susirinkusiems rinkimų štabo nariams. Naujasis Seimo narys gavo 7 787 arba 55,39 proc. balsų.B. Markausko padėjėjai sek­madienį vakaroti susirinko Drevernoje, vieno komandos nario namuose. Kai apsilankėme, rezultatas jau buvo aiškus, tačiau nei fejerverkai šaudė, nei muzika liejosi, nei susirinkusieji štabo nariai džiaugsmu tryško. „Pavargome spiegti, – paaiškino santūrią nuotaiką palaikymo grupė. – Daug dirbome, tikėjomės laimėti, bet ne tokiu dideliu skirtumu. Pirmos žinios atėjo iš apylinkių, kur daugiau balsų gavo P. Gražulis, vėliau pradėjo plaukti duomenys su didžiule Broniaus persvara. Tada jau ir šaukėme, ir spiegėme iš džiaugsmo. Nenusakomas jausmas po tiek kadencijų laimėti prieš P. Gražulį. Svarstome, ką dirbsime vakarais, kai nebelankysime gyventojų, nebenešiosime reklaminės medžiagos?“

Susirinkusieji prisiminė priešrinkiminį laikotarpį, nuplėštus plakatus, nuleistas automobilio, ant kurio buvo užklijuota B. Markausko reklama, padangas, ir kalbas, jog laimėti neturį jokių šansų, bet viskas esą nublanko prieš taip lauktą pergalę.

Deja, paties II turo nugalėtojo nebuvo nei Drevernoje, nei Lietuvoje, tad su juo komanda susisiekė telefonu. Raimundas Daubaris, pergale tikėjęs nuo pradžios, per mikrofoną sveikino būsimą parlamentarą laimėjus rinkimus. „Turiu rimtai dirbančią komandą, kuri padarė daugiau nei aš. Kai įdėta tiek darbo, džiugu, jog yra rezultatas. Šį vakarą jie nusipelnė pabūti kartu. Suprantu savo atsakomybę. Žmonių mandatą turiu, dabar tik nuo mūsų priklauso, kaip pavyks įgyvendinti tikslus, stiprinti partijos pozicijas. Didelė pergalė atneša didelę atsakomybę. Dabar prasideda darbas“, – santūriai kalbėjo B. Markauskas, pridūręs, jog gargždiškiams P. Gražulio trūks, nes nemažai žmonių už jį balsavo.

„Valstiečiai“ triumfavo vienmandatėse

Pirmajame ture daugiamandatėje apygardoje nedidele balsų persvara pirmavo konservatoriai, tačiau antrajame ture Valstiečių ir žaliųjų sąjunga „nušlavė“ vienmandates. Jie per antrąjį turą laimėjo 37 apygardose. Galutinis rezultatas – rinkimus didele persvara laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 56 mandatus. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai liko antri su 31 atstovu parlamente. Socialdemokratų partija po šių rinkimų yra trečia su 17 mandatų. Liberalų sąjūdis laimėjo 14 mandatų. Aštuoni mandatai teko Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai. Partija „Tvarka ir teisingumas“ turės 9 mandatus. Du mandatus laimėjo Darbo partija, po vieną – Lietuvos žaliųjų partija, Centro partija bei partija „Lietuvos sąrašas“. Dar vieną mandatą gavo save išsikėlęs buvęs „darbietis“. (Skaičiai pateikti su save išsikėlusiais kandidatais, įrašytais partijų sąrašuose).

Seimą sudaro 141 Seimo narys. Naujas Seimas į pirmąjį posėdį turi rinktis ne vėliau kaip per 15 dienų po Seimo išrinkimo, preliminariai minima lapkričio 10 diena. Pirmąjį parlamento posėdį kviečia Prezidentė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content