Brangi Gargždų muziejaus plėtra – buvusiame bare

Ketvirtadienį rajono Tarybos posėdis buvo kaip reta darbingas – iš ilgokos per 40 klausimų darbotvarkės neliko nė vieno projekto, kuris būtų atidėtas ar nepriimtas sprendimas. Nors Tarybos pozicija ir opozicija karšta retorika „maudė“ viena kitą, pagaliau apsispręsta ir dėl Gargždų krašto muziejaus plėtros. Už gana apvalią sumą iš privataus asmens bus nupirktas muziejaus kieme dešimtmetį be gyvybės stūksantis buvusios kavinės „Astorija“ pastatas.

Vienas iš aštresnių Tarybos posėdžio klausimų – Gargždų krašto muziejaus plėtra, nuperkant buvusio baro „Astorija“ patalpas už 130 tūkst. eurų. Kiek kainuos jų remontas ir pritaikymas muziejaus reikmėms, kol kas dar konkrečiai nesuskaičiuota. Patalpų ieškojo metus

Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo visi 27 išrinktieji nariai, prasidėjo iškilminga gaida. Tarybos pirmininką, rajono merą Vaclovą Dačkauską 60-mečio proga, įteikdamos gėlių puokštę, pasveikino jo pavaduotojos Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė. O liberalų opozicijos pirmininkės Audronės Balnionienės padovanoti oranžiniai mandarinai, kuriais meras draugiškai per pertrauką pasidalijo su kolegomis, pravertė kaip papildomas vitaminų šaltinis sprendžiant sudėtingus biudžeto ir investicijų klausimus. Vienas iš sudėtingesniųjų, ties kuriuo „užstrigo“ posėdžiaujanti Taryba, tai savo namelyje Sodo gatvėje nebesutelpančio Gargždų krašto muziejaus reikalai. Ieškoti muziejui tinkamo sklypo ar pastato Tarybos startas Administracijai buvo duotas praėjusių metų kovą. Pasak Turto valdymo skyriaus vedėjo Audriaus Kampo, buvo sudaryta speciali nekilnojamojo turto komisija, paskelbtas pirkimas derybų būdu. Komisijai vadovavo Administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Banevičius. Buvo gauti du pasiūlymai. Poilsio namų 1711 kv. m pamatus su perdengimu Kvietinių g. 24B 5 arų sklype pasiūliusi bendrovė prašė už šį turtą 290 tūkst. eurų. Komisija derėjosi dėl kainos sumažinimo, tačiau nesėkmingai, tad šis variantas buvo atmestas.

Pardavė pigiau, susigrąžino brangiau

Taip pat už beveik 200 tūkst. eurų buvo pasiūlytos ir buvusio baro „Astorija“ 312,09 kv. m (baras – 170,97 kv. m, patalpa-klasė – 141,12 kv. m) patalpos su 5 arų sklypu Sodo g. 5A. Po pirmųjų derybų buvo nusileista iki 180 tūkst. eurų. Tačiau turto vertintojai nustatė, kad šio turto rinkos vertė – 140 tūkst. eurų. Pastato savininkė gargždiškė Danguolė Vendelienė sutiko su įvertinimu ir tokia pardavimo kaina. Dar po vienų derybų savininkė sutiko dar sumažinti kainą iki galutinės 130 tūkst. eurų sumos. Mat į šias patalpas, 2005 metais įsigytas iš Savivaldybės už 160 tūkst. litų, D. Vendelienė su sutuoktiniu buvo investavusi dideles lėšas, kurias skolinosi iš bankų. Pasak savininkės, patalpos, perimtos iš Savivaldybės, buvo prastos, tad teko jas remontuoti. Buvo pakeistas stogas, grindys, atnaujinta jų danga, pakeista santechnika, įsivestas atskiras nuo muziejaus vandentiekis ir kanalizacija, atlikta sienų apdaila ir kt. Gargždiškė teigė pastatą įsigijusi be žemės sklypo prie jo, tik su teise lopinėlį žemės pirkti arba nuomoti iš valstybės. O „atsikėlusi“ lygiagretų paveldėtos žemės sklypą, pastatą D. Vendelienė dabar parduodanti atgal Savivaldybei su jau padidėjusiu iki 5,42 arų sklypu. Beje, vykstant deryboms, vyriausiasis rajono architektas Gytis Kasperavičius abejojo dėl galimybių rekonstruoti šį pastatą ir pritaikyti muziejaus reikmėms.

Kur dėsite sandėliukus?

Dėl D. Vendelienės nekilnojamojo turto pirkimo muziejaus plėtrai nevieningi buvo ir Tarybos komitetai, posėdžiavę prieš posėdį. Tik vienas Švietimo, kultūros ir sporto komitetas pasisakė aiškiai už. Kiti siūlė nepritarti arba vėl atidėti pirkimą. Tad natūralu, kad posėdyje šiuo klausimu kilo audringos diskusijos. A. Balnionienė atkreipė dėmesį, kad tame pat kieme liko apie 40 kv. m ploto sandėliukai, priklausantys Gargždų butų ūkio bendrovei. „Ar pasvarstėte, ką darysite su tomis patalpomis? Ar ir jų nereiks išsipirkti? Už 1 arą – 43 tūkst. eurų tikrai kad prabangi kaina. Kiek kainuos baro patalpų remontas?“ – klausimais atakavo liberalų opozicijos lyderė. A. Kampas paaiškino, kad remontas gali kainuoti nuo 500 iki 1000 eurų už 1 kv. m. „Tai ar verta ši vieta 600 tūkst. eurų? Tiek gaunasi sudėjus pirkimo ir remonto išlaidas. Sunkus privažiavimas muziejaus lankytojams, autobusams. Tikrai neatgaivinsime parko šia itin brangia investicija. Gal geriau suremontuokime Gargždų kultūros centrą, kurį seniai pasižadėję sutvarkyti“, – replikavo A. Balnionienė. Jai pritarė Tarybos nariai Nerijus Galvanauskas, Aivaras Vasylius, sakydami, jog negalima jokiu būdu pritarti šiam esą nelogiškam, neekonomiškam politiniam sprendimui, ir Taryba dėl jo skandalingai atsidursianti šalies žiniasklaidos puslapiuose. Liberalas Algirdas Liaudanskis vis kartojo: „O kur dėsite sandėliukus?“ Aušra Norvilienė atkreipė dėmesį, jog baro patalpos derybų metu savininkės buvo parduodamas už 160 tūkst. eurų, įdėjus skelbimą laikraštyje. „Gal jau tas baras kitiems parduotas, be reikalo ginčijamės?“ – ironizavo Tarybos narė. Ji pasvarstė, galbūt ir pačių muziejininkų reikėtų atsiklausti, ar tinka jiems šis variantas, o geriausia būtų dar paieškoti kitos vietos, kuri labiau tiktų šiuolaikiniam muziejui.

Kas ką „išmaudė“

Meras V. Dačkauskas atsakė, kad būsimas muziejus būsiąs remontuojamas etapais, ir tokia didelė suma tikrai neišsipūs. „Mano, kaip mero ir gargždiškio nuomone, tai labiausiai muziejaus plėtrai tinkančios patalpos, nes viskas yra tame pačiame kieme, be to, tai miesto istorinė dalis. Žingsnis po žingsnio išspręsime visas problemas“, – garantavo meras. Kad reikia šiandien pat spręsti muziejaus klausimą, pasisakė Tarybos nariai Rasa Petrauskienė, Andžela Šakinienė, Česlovas Tarvydas, paabejojęs, jog galbūt reikėtų pasiieškoti patogesnių patalpų, tačiau brangūs muziejaus eksponatai ilgai laukti jau nebegali. „Ar ne gėda, kad Gargždų muziejus toks nuskurdęs. Jo filialai seniūnijose daug geriau atrodo, negu pats muziejus rajono centre“, – sakė Č. Tarvydas.

Tarybos nariai Vaclovas Macijauskas, Egidijus Skarbalius vis dėlto siūlė būti ūkiškiems, dar pasižvalgyti patalpų muziejui, galbūt būsimame daugiafunkciame sporto centre, pašte ir kt. Diskusijoms pasiekus piką Tarybos narys Albinas Klizas subarė opozicijos kolegas, esą jie taip reiškiasi, nes nori, kad būtų aprašyti „Bangos“ laikraštyje (tą su malonumu ir darome – aut. pastaba). Biudžeto ir ekonomikos komiteto pirmininkas socialdemokratas Jonas Dromantas užbaigė dėl muziejaus įsiplieskusias diskusijas sakydamas, kad svarbiau ne pinigai, o muziejaus vertybių, istorinės šios miesto vietos auros išsaugojimas. Už buvusio baro „Astorija“ patalpų pirkimą balsavo valdančioji dauguma – 17 narių, vienas buvo prieš, o aštuoni pasisakė už tai, kad šį klausimą atidėti. Po balsavimo kažkas iš politikų sušuko: „Išmaudėm opoziciją!“ N. Galvanauskas į tai atkirto: „Jūs čia patys išsimaudėte!“ Pasak jo, kai po metų reikės tuos likusius kaip rakštis sandėliukus Sodo gatvėje pirkti už šimtus tūkstančių eurų, tada jau neaišku, kas ką „maudys“.

Apie kitus svarbius Tarybos priimtus sprendimus, tarp jų ir strateginį ateinančių trejų metų investicijų planą bei šių metų rajono biudžetą – kitame laikraščio numeryje.


Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdžių perliukai

  • Susilaikykite nuo dalykų tose vietose, kuriose ir reikia susilaikyti.
  • Už mus protingesnių žmonių rajone yra daug.
  • Jei pasakė kažkas ačiū, tos žinutės metus laiko neišsitrini.
  • Gerbiamas mere, nenorėjau šiandien jūsų kritikuoti, bet esu priverstas.
  • Ar aš jums netrukdau, kolegos?
  • Pasidžiaukim šiandien, kad pagaliau tokia graži moteris į Tarybą atėjo.
  • Kada aš susilaikiau? Nuo ko?
  • Klausimas: kada išauš ta graži diena, ir ši gatvė bus pagaliau sutvarkyta? Atsakymas: tai klausimas sinoptikams.
  • Šlapiu degtuku laužo neuždegsi.
  • Kodėl paskutiniu momentu pateikėte šį klausimą? Kad būtų mažiau išsidirbinėjimo.
  • Gali kalbėti, bet niekas tavęs vis tiek negirdi.
  • Tiek daug kalbi dėl to, kad tik apie tave „Banga“ parašytų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content