Dantų akmenų valymas, kaip vyksta procedūra?

Kodėl dantų priežiūra yra tokia svarbi kasdienio gyvenimo dalis? Graži ir sveika šypsena – kiekvieno iš mūsų vizitinė kortelė. Nesveiki dantys, blogas burnos kvapas ar kraujavimas iš dantenų rodo, kad Jums gali būti periodontitas, gingivitas ar dantų ėduonis. Profesionali burnos higiena – viena didžiausių dantų sveikatos ir estetikos garantijų. Kiekvieną dieną jūsų dantys pasidengia apnašomis, kuriose kaupiasi daug bakterijų ir galiausiai netinkamai prižiūrimi jie gali pradėti gesti, o dantenos gali sudirgti. Tai netgi gali sukelti visišką dantų praradimą. Dalinamės burnos higienos informacija, kurią turėtų žinoti kiekvienas, besirūpinantis savo sveikata.

Kas yra dantų akmenys? Kaip jų atsikratyti?

Dantų akmenys gali kamuoti kiekvieną, tačiau nereikia to bijoti, nes šią problemą nėra sudėtinga spręsti, gali padėti dantistai. Dantų akmenys yra kietos nuosėdos ant dantų. Iš pradžių ant dantų susikaupia minkštos apnašos, maisto likučiai ir mikroorganizmai, atsiradę dėl burnos epitelio plonėjimo, o vėliau juose kaupiasi mineralinės druskos, formuojasi dantų akmenys. Kas turi įtakos dantų akmenų susidarymui? Žmogaus higienos praktika, seilių ir geriamojo vandens sudėtis, mityba, dantų anatomija, netaisyklingi sąkandžiai, perkrauti dantys ir prastos kokybės plombos gali turėti įtakos.

Kodėl jums reikia pašalinti dantų akmenis?

  • Dantų akmenys gali sukelti dantenų uždegimą, periodontitą (periodonto ligą)
  • Gali atsirasti blogas kvapas iš burnos
  • Patinusios ir raudonos dantenos bei kraujuojančios dantenos
  • Gali atsirasti dantų ėduonis

Kas yra dantų akmenų profilaktika?

Tinkama ir reguliari burnos higiena. Valykite dantis minkštų šerių šepetėliu ir dantų pasta du kartus per dieną, ryte ir vakare, naudokite siūlus. Profesionalią burnos higieną odontologo kabinete rekomenduojama atlikti bent du kartus per metus. Ieškome profesionalių odontologų? Burnos higieną ir kitas procedūras rasite: romanovoklinika.lt. Dantų higienos dieną rekomenduojama nevartoti dažytų maisto produktų ir gėrimų, tokių kaip burokėliai, juoda kava, karis ir kt. Jei dažnai pasireiškia šalutinis poveikis – dantys jautrūs šalčiui 1-2 dienas, dantis galite patepti specialiu geliu, kuris sumažins jų jautrumą. Tačiau šis jausmas praeis savaime.

Kaip atlikti dantų higieną? Apžiūrėjus pacientus ir įvertinus jų burnos būklę, atliekamas apnašų valymas, pašalinant kietąsias ir minkštąsias apnašas bei mikroorganizmus. Taip užkertamas kelias ligoms, kurias sukelia bakterijų kaupimasis. Tam naudojami ultragarsiniai skaleriai ir periodonto instrumentai (kiuretės). Pigmentinės dėmės pašalinamos naudojant „Air-Flow“. Vėliau dantys nupoliruojami dantų pasta – taip jie atsparesni ėduoniui ir mažiau kaupiasi apnašos. Jautrių dantų kakleliai bus padengti specialia jautrumą mažinančia medžiaga, vadinama fluoro pasta. Poliravimo proceso metu naudojama putojančio vandens srovė, kad jūsų dantys būtų blizgūs ir lygūs. Profesionali burnos higiena reikalinga ne tik vizito metu. Specialistai papasakos, kaip taisyklingai valytis dantis, kaip prižiūrėti tarpdančius ar implantus, išsirinkti tinkamiausią dantų pastą ir kitas burnos priežiūros priemones bei suplanuoti kitą vizitą profilaktinei apžiūrai.

Kaip pašalinti dantų akmenis?

Dantų akmenis ir apnašas gali pašalinti profesionalus odontologas savo kabinete, dėl to turite susitarti vizitui. Dantų apnašų šalinimas atliekamas odontologijos kabinetuose su skaleriu. Ultragarsinio skalerio skleidžiamos vibracijos padeda atskirti akmenis nuo danties paviršiaus. Rudi dantų pigmentai, paveikti kavos, vyno, tabako ar kitų produktų, dažnai lengvai pašalinami oro srautu (oro abrazija). Šiame dantų akmenų valymo etape naudojama stipri geriamosios sodos ir vandens srovė. Dantų akmenų pašalinimo procesas paprastai trunka iki valandos, rekomenduojame kreiptis į Zigmanto Romanovo odontologijos kliniką, kuri įsikūrusi Kaune.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content