Darbo svetur privalumai: kaip galima maksimaliai išnaudoti užsienio darbo rinkos pasiūlymus?
Visur gerai, bet namuose geriausia! Tikrai taip, tačiau net ir tie, kurie visiškai sutinka su minėtu teiginiu, tikriausiai yra bent pagalvoję apie galimybę išvykti padirbėti į užsienį. O gal net ir realizavę šią mintį praktiškai: tai yra, ištarę taip užsienio darbo rinkos pasiūlymams ir išvykę ilgesniam ar trumpesniam laikui padirbėti į užsienį.
Jei darbas užsienyje vilioja ir tave, tačiau dėl tam tikrų priežasčių vis nesiryžti realizuoti savo norų, galbūt žemiau pateikti darbo užsienyje privalumai išsklaidys abejones ir paskatins žengti pirmąjį žingsnį.
Patrauklesnio uždarbio galimybės
Taip, užsienyje pinigais tikrai nelyja: norint užsidirbti, reikia ir dirbti. Tačiau, akivaizdu, jog, lyginant atlyginimą, mokamą asmeniui, užimančiam analogišką poziciją Lietuvoje ir svetur, užsienio darbo rinka darbuotojams yra gerokai dosnesnė. Patrauklaus uždarbio, atradę tinkamą darbo pasiūlymą, gali tikėtis kiekvienas – tiek kvalifikacijos neturintis, tiek ir specialistas. Aišku, aklai žavėtis žadamu atlyginimu negalima. Svarbu įvertinti ir konkrečios šalies pragyvenimo lygį ir su tuo susijusias išlaidas (maistas, būstas, transportas ir kita), kurias teks atimti iš gaunamo uždarbio.
Kultūrinio akiračio plėtra
Darbo pasiūlymai užsienyje suteikia neįkainojamą galimybę iš arti susipažinti su kita kultūra, tradicijomis, kalba bei gyvenimo būdu. Tai ne tik „nuspalvina“ kiekvieną dieną naujais, įdomiais potyriais, bet padeda ugdyti toleranciją, įvairiapusiškumą bei atviresnį požiūrį į mus supantį pasaulį.
Tarpkultūrinė kompetencija
Darbas užsienyje dažnai reiškia darbą ne tik su tos šalies, į kurią išvykstama, piliečiais, bet ir bendravimą ir bendradarbiavimą su žmonėmis, atvykusiais iš įvairių pasaulio kampelių. Taip ugdoma šiuolaikiniame globaliame pasaulyje labai svarbi tarpkultūrinė kompetencija.
Asmeninis augimas
Darbas užsienyje, ypač – priėmus sprendimą išvykti vienam/vienai, glaudžiai susijęs ir su asmeniniu augimu ir savirealizacija. Susidūrimas su naujomis situacijomis, iššūkiais ne tik profesiniame, bet ir socialiniame gyvenime skatina saviraišką, kūrybiškumą ar net atskleidžia iki šiol nematytą savo veidą.
Naujos patirtys
Nauja šalis, nauja darbo vieta, o galbūt – ir visiškai nauja veiklos srities? Dar maža naujovių? Pasinaudojus darbo užsienyje galimybe, galite, pavyzdžiui, užsirašyti į tos šalies valstybinės kalbos kursus. Arba – mokytis gaminti nacionalinius patiekalus, šokti tradicinius šokius, lankytis muziejuose, propaguoti toje šalyje populiariausią sporto šaką ir pan. Tarp darbo užsienyje ir naujų patirčių tikrai galima dėti lygybės ženklą. Svarbiausia, nesėdėti užsidarius tarp keturių sienų ir drąsiai nerti į naujus potyrius.
Pažįstamų rato plėtimas
Darbe ar už jo ribų bendraudami su žmonėmis iš skirtingų šalių, plėsite pažįstamų ratą (netgi tarptautiniu mastu). Tai gali ateityje atnešti naudą tiek profesiniame, tiek ir asmeniniame gyvenime ateityje. Pavyzdžiui, dabartinis bendradarbis, jums atvykus atostogauti į jo gimtinę, gali svetingai atverti savo namų duris ir pasiūlyti apsistoti. O kitas, įvertinęs jūsų, kaip darbuotojo, profesionalumą, atsakomybę ir kitas, darbe svarbias kompetencijas, vieną dieną paskambinti su patraukliu karjeros pasiūlymu!
Iššūkis sau
Darbas užsienyje beveik visais atvejais priverčia išeiti iš komforto zonos ir mesti sau savotišką iššūkį. O, sėkmingai įveikus visus laukusius išbandymus, žinoma, aplanko tas saldus pasididžiavimo savimi jausmas! Taigi, darbas užsienyje – tai kur kas daugiau nei galimybė džiaugtis solidesniu atlyginimu ir su tuo susijusia aukštesne gyvenimo kokybe. Žinoma, kiek pasiimsite iš galimybių, kurias potencialiai siūlo užsienio darbo rinka, priklausys tik nuo jūsų pačių.
Užsak.