Darbštaus gargždiškio įrankiai – įvairiems žemės darbams

Autorės nuotr.: dešimt metų gargždiškis J. Bražinskas žiemą daro įrankius, o pavasarį juos pardavinėja turguose.

„Jei parduotuvėse pardavinėtų plieninius įrankius, iš manęs niekas nepirktų“, – sako gargždiškis Juozapas Bražinskas, gaminantis ir pardavinėjantis turguose įvairius įrankius, skirtus ravėti, purenti ir kitiems žemės darbams dirbti.


Kapliai, kapliukai, purentuvai, įrankiai piktžolėms smaigstyti, vagelėms daryti, specialūs svogūnams, česnakams ravėti, kiaulpienėms su šaknimis rauti, tarpams tarp trinkelių išgremžti… Tai tik dalis įrankių, kuriuos jau dešimt metų gamina J. Bražinskas. Kai kurių paskirtį tenka pirkėjams paaiškinti, nes ne visi žino, kad S raidę primenančiu įrankiu lengva smulkinti kiaulėms virtas bulves, o kitu – kiaulpienę su visa šaknim išrauti. Tas įrankis pravers ne tik daržininkams, su kiaulpienėmis kovojantiems, bet ir tiems, kurie nori pasidaryti kavos gėrimo: įsmeigęs į kiaulpienę pasuksi ir turėsi ilgiausią šaknį.
„Įrankius darau žiemą, o pavasarį pradedu pardavinėti. Kelias dienas per savaitę prekiauju Gargždų, ketvirtadienį – Švėkšnos, o sekmadienį – Rietavo turguje, – pasakojo vyriškis, kurio įrankius šį pavasarį žmonės dar labiau perka. – Būna, kad per dieną parduodu 20–30. Perka visokius – ir trumpais, ir ilgais kotais, bet kotų pats nedarau.“ Už įrankį trumpu kotu J. Bražinskas prašo 6–7 eurų, už ilgu – 10 eurų. Vyriškis įsitikinęs, jei jo įrankiai būtų prasti, niekas nepirktų: „Žmogaus neapgausi, nusipirks prastą, daugiau nepirks ir dar kitam pasakys.“

Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content