Darbui įvairiose rajono seniūnijose prašoma automobilių

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariai rytoj rinksis posėdžiauti priešpaskutiniame šiais metais vyksiančiame eiliniame Tarybos posėdyje. Preliminarioje darbotvarkėje numatyti 35 klausimai ir 1 informacija. Jie jau praėjusią savaitę apsvarstyti keturiuose Tarybos komitetuose.


Jaunimui – devynvietis mikroautobusas
23 darbotvarkės klausimas susijęs su jaunimo reikalais. Gargždų atviras jaunimo centras kreipėsi į Savivaldybės tarybą dėl leidimo pirkti devynvietį mikroautobusą. Parengtame sprendimo projekte numatyta suma – 10 000 Eur (su pridėtinės vertės mokesčiu).
Sprendimo projektas parengtas vadovaujantis gautu Gargždų atviro jaunimo centro šių metų lapkričio 4 d. raštu „Dėl lėšų skyrimo 2023 metų biudžete“. Paaiškinama, kad šių metų lapkričio 8 d. Strateginio planavimo darbo grupės posėdyje mikroautobuso reikalingumo klausimas svarstytas ir pirkimui pritarta.
Tiesa, Gargždų atviras jaunimo centras jau turi vieną automobilį – „Seat Cordoba“. Automobiliai reikalingi mobiliajam darbui su jaunimu. Norima pasiekti jaunimą net atokiausiose rajono seniūnijose.
Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto posėdyje svarstyta, ar numatyta suma – 10 tūkst. Eur – būtent devynviečio automobilio pirkimui ne per menka. Gargždų atviro jaunimo centro direktorius Aidas Kryževičius samprotavo, kad paskelbus viešuosius pirkimus bus svarstoma įsigyti kuo naujesnį ir tvarkingesnį automobilį. Tarybos narė Audronė Balnionienė pasiūlė numatytą sumą didinti: „Na, jeigu neišleis, tai liks biudžete. Nelabai tikiu, kad už 10 tūkst. Eur galima nupirkti devynvietį važiuojantį mikroautobusą. Arba jis bus remontuotinas.“
Tarybos narys, Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Jonas Dumašius paantrino, kad nurodyta prašoma suma kelia abejonių ir pasiūlė atlikti preliminarią analizę.
Priėmus siūlomą sprendimo projektą ir skyrus lėšas Atviras jaunimo centras turės pradėti viešųjų pirkimų procedūras.

Socialiniams darbuotojams užtektų lengvojo
Leidimo įsigyti tarnybinį leng­vąjį automobilį prašo ir Klaipėdos rajono paramos šeimai centras. Numatyta automobilio vertė – ne didesnė kaip 14 900 Eur (su pridėtinės vertės mokesčiu). Tuo siekiama užtikrinti tinkamą Klaipėdos rajono savivaldybės paramos šeimai centro funkcijų vykdymą, t. y. individualios priežiūros specialisto socialinės priežiūros paslaugos teikimas šeimoms, kurioms teikiama atvejo vadybos paslauga ir kuriose auga vaikai iki 12 mėn. ir/ar vaikai su negalia (raidos sutrikimu) iki 36 mėn. Su lengvuoju tarnybiniu automobiliu minėtas individualios priežiūros specialistas galėtų teikti paslaugas skirtingose Klaipėdos rajono savivaldybės seniūnijose. Šiuo metu individualios priežiūros specialisto paslaugos priklausytų 4 šeimoms, kurių gyvenamosios vietos yra Kretingalės miestelis; Kretingalės seniūnija, Plikių kaimas, Priekulės sen., Liaunų k.; Vėžaičių sen., Samališkės k. Pridėtame Klaipėdos rajono paramos šeimai centro prašyme įvardinta, kad atstumus tarp šeimų gyvenamųjų vietų, kurioms šiuo metu reikalingos minėtos socialinės paslaugos, iš viso – 112,5 km. Taip pat prašyme nurodyta, kad šiuo metu įstaiga turi 2 lengvuosius automobilius, tačiau jais pagal iš anksto suderintą grafiką naudojasi įstaigos administracija, 3 socialiniai darbuotojai, 2 slaugytojai, 2 slaugytojų padėjėjai, masažuotojas ir 40 individualios priežiūros darbuotojų. Esą 12 socialinių darbuotojų darbui su šeimomis pagal susitarimą naudojasi seniūnijų lengvaisiais automobiliais. Priėmus siūlomą sprendimo projektą Klaipėdos rajono paramos šeimai centras bus įpareigotas pradėti viešųjų pirkimų procedūras.


Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių