Dėvėtų drabužių parduotuvės – aukso kasyklos jaunimui

Dėvėtų drabužių parduotuvės neretam yra senų rūbų atsikratymo vieta, tačiau jaunimui – savotiškos aukso kasyklos, kur jie randa ir prikelia senas madas naujam gyvenimui. „Jaunimo erdvė“ nutarė pasidomėti šia tema, apklausti vieną kitą stilingos Gargždų miesto jaunuomenės atstovą.

Eduardas.Vadovaujasi patarle „Kas ieško, tas randa“

Septyniolikmetis Eduardas Pontežis paklaustas, ar dažnai lankosi dėvėtų rūbų parduotuvėse, atsakė, jog nėra kasdieninis jų lankytojas. „Nueinu kartą per mėnesį, kai atveža naujų prekių, mėgstu peržiūrėti jas, nes kainos tikrai nėra didelės ir negaila išleisti kelių eurų už rūbą. Pasiūla geresnė nei firminėse parduotuvėse“ , – teigia jaunuolis.

Dažnai jaunuomenė socialinėje erdvėje ar tarp draugų pasigiria, kad rado puikios kokybės drabužį kelis ar net keliasdešimt kartų pigesnį nei parduotuvėje. Ar yra tekę atrasti tokį „lobį“ mano pašnekovui? Pasak Eduardo, tikrai kartą aptikęs „Ecco“ žygio batus už 2 eurus. Tokie nauji batai parduotuvėje gali kainuoti apie 50 eurų.

Paklaustas, ar eidamas į dėvėtos aprangos parduotuvę žino, ko ieško, Eduardas atsakė, kad suplanuoja, ko maždaug ieškos. „Vadovaujuosi spalvomis, todėl ilgai netrunku. Kiek­vieną kartą apsilankęs randu kažką, ko ieškojau, todėl galima sakyti, kad man padeda lietuvių liaudies patarlė „Kas ieško, tas randa“, – pasakoja pašnekovas.

Deividas.Lobių medžioklė ar tik beprasmė kelionė?

Klausimą, ar dažnai lankosi dėvėtų rūbų parduotuvėse, uždavėme ir Deividui Milaševičiui. Jis dar vasario mėnesį šimtadienio šventėje gavo apdovanojimą už „Kosminius kokteilius ir stilių“. Gimnazistas ilgai negalvojęs atsakė, jog ėjimas į dėvėtų drabužių parduotuves priklauso nuo jo nuotaikos. „Kai ten einu, įsivaizduoju lyg tai būtų lobių medžioklė, niekad nežinai, ar rasi kažką gero, kas tau patinka, ar tai bus tik beprasmė kelionė“, – paieškų įspūdžiais dalijasi Deividas.

Mokykloje ir mieste dažnai vaikiną galima atpažinti iš itin išskirtinio stiliaus. Jaunuolis teigia, jog dažnai sulaukia komplimentų dėl savo stiliaus: „Esu išbandęs skirtingus subkultūrinius stilius ir, manau, man tai padėjo surasti detalių savo įvaizdžiui. Labai padeda draugų stiliaus detalės, nes gali pasisemti idėjų savo garderobui.“

Paklaustas, kokių patarimų duotų jaunimui, kurie dar nėra radę savojo „lobio“ dėvėtos aprangos parduotuvėse, Deividas atsakė, jog visų pirma turi žinoti, ko ieškai. „Man reikia tam tikros nuotaikos, kurią atspindi stilius. Kartais norisi būti fancy (liet. madingam), o kartais tiesiog nori kažko rock’n’roll“, – patirtimi dalijosi Deividas.


  • Iš 30 tonų drabužių atrenkama tik 20 proc. tinkamų pardavimui dėvėtų rūbų parduotuvėse.
  • Gargždų mieste yra įsikūrusios net 7 dėvėtų rūbų parduotuvės, o Lietuvoje skaičiuojama per 550 parduotuvių.
  • Bendra parduotų dėvėtų drabužių vertė siekė apie 9 milijonus eurų.

Justas KASPARAVIČIUS

Jaunųjų korespondentų klubo narys

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių