Dovanojama stadiono danga kol kas dūlės sandėliuose

Gargždų miesto stadionas sulaukė naujos dirbtinės dangos. Ją pagal garantiją keičia gamintojas, mat senoji nebeatitinka europiniams futbolo turnyrams keliamų reikalavimų. VšĮ „Gargždų futbolas“ tokį panaudotą turtą pasiruošusi išdovanoti rajono ugdymo įstaigoms. Eilėje prie dovanos jau išsirikiavo 7 ugdymo įstaigos. Tačiau vaikai į futbolo aikštynus išeis tik tada, kai Savivaldybė biudžete atras daugiau kaip pusę milijono litų aikščių pagrindams įrengti.

Dovanoja apynauję

Nauja dirbtinė futbolo aikštės danga į Klaipėdą buvo atplukdyta iš Roterdamo. Trečiadienį ryte ji jau pasiekė Gargždus. VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius Rimantas Mikalauskas informavo, kad dangos keitimo darbai buvo pradėti iš karto – nuimta senoji danga, o vakare po truputį pradėti vynioti naujieji dangos rulonai. Darbai Gargždų stadione turėtų trukti iki dviejų savaičių. „Procesas yra sudėtingas – iš pradžių paklojamas ilgo „plauko“ kilimas, į jį įterpiamas smėlis ir gumos granulės. Kiek truks darbai, dar priklausys ir nuo oro sąlygų“, – patikslino R. Mikalauskas.

Senoji danga stadione buvo įrengta prieš ketverius metus, o gamintojai jai buvo suteikę aštuonerių metų garantiją. Ji dar nėra susidėvėjusi, tačiau nebetinkama LFF A lygos varžyboms, kurioms keliami ir europiniai futbolo aikščių standartai. Dangą, ant kurios visai neseniai dar žaidė profesionalai, VšĮ „Gargždų futbolas“ pasiūlė Klaipėdos rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms. Viliamasi, kad jose dirbtinė danga tarnauti galėtų dar dešimtmetį.

Skaičiuojama, kad senosios dangos likutinė vertė – daugiau kaip 250 tūkst. Lt. Naujoji danga verta per pusę milijono litų, tačiau, kaip minėta, už ją „Gargždų futbolui“ mokėti nereikės. Senoji danga vyniojama į rulonus, kurių iš viso turėtų būti 26. Jų galėtų pakakti 6–7 mokyklų futbolo aikštelėms.

Pati VšĮ pirmenybę teiktų toms rajono vietovėms, kuriose treniruojasi įstaigos auklėtiniai. Esą didžiausias dirbtinės dangos poreikis jaučiamas Priekulėje, mat antrasis rajono miestas neturi normalios futbolo aikštės. Priekulėje treniruojasi apie 50 jaunųjų futbolininkų.

Nėra kaip įteikti

„Problema ta, kad dangą mes dovanojame, o kur ją dengti, neturime. Savivaldybėje buvo sudaryta speciali darbo grupė, kuri sprendžia, kam atiduoti nuimtus dangos rulonus ir kaip įrengti pagrindą dirbtinei dangai. Mano žiniomis, klausimą Savivaldybės taryba svarstys tik birželio mėnesio posėdyje. Dangą pasiimti jau būtų galima šiandien popiet ir iš karto kloti. Bet kol kas neaišku, kur ir kaip tai bus daroma“, – trečiadienį ryte stebėjosi R. Mikalauskas. Penktadienį danga tebebuvo stadiono teritorijoje.

Tačiau procesas ne toks paprastas – vienas rulonas sveria apie 6 tonas, o kiekviena mokykla turėtų priglausti po 3–4 tokius rulonus.

Anot pašnekovo, apie galimybę pasiimti dangą Savivaldybė buvo informuota dar sausio mėnesį, bet aikščių pagrindų ruošimu susirūpinta tik dabar.

Ieškos per pusę milijono litų

Savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytai darbo grupei, sprendžiančiai dirbtinės dangos aikštelių gyvenvietėse įrengimą, pirmininkauja direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė. Ji įsitikinusi, kad valdžia nevėluoja priimti sprendimo. „Veiksmas vyksta, darbo grupė buvo susirinkusi pirmadienį. Esame parengę programą, pagal kurią išdėstytas ugdymo įstaigų, pretenduojančių gauti panaudotą dangą, eiliškumas. Programą įgyvendinti numatome per dvejus metus, kadangi Savivaldybės biudžete nebuvo iš anksto numatyta lėšų aikščių pagrindams įrengti. Preliminariai skaičiuojama, kad vienas toks pagrindas kainuotų apie 100 tūkst. Lt, tad šiemet perskirsčius biudžetą būtų įmanoma įrengti 1–2 pagrindus. Kitų aikštelių įrengimas neabejotinai nusikels į 2015 m. Dangos bet kur kloti negalima, reikia tam pasiruošti“, – greito proceso nežadėjo L. Liutikienė.

Dėl to, anot Administracijos direktoriaus pavaduotojos, nėra skirtumo, kada Taryba patvirtins sprendimo projektą. Gali būti, kad gegužę politikai sprendimo dar nepriims ir jis nusikels į birželio pabaigą.

Panaudotą dirbtinę dangą iš Gargždų stadiono pretenduoja gauti Gargždų „Vaivorykštės“, Priekulės Ievos Simonaitytės, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, Slengių mokykla-daugiafunkcinis centras, Dovilų ir Vėžaičių pagrindinės mokyklos, o jei liks, ir Endriejavo vidurinė mokykla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių