Drevernoje jaunuomenei diegiama kuršių kultūra

Jaunųjų kuršių sąskrydyje – stovykloje vaikai ir jaunimas susipažino su kuršių istorija, išbandė taktinius žaidimus, mokėsi išgyventi gamtoje ir vandenyje, ėjo į pėsčiųjų žygius ir patyrė daugybę nuotykių. Stovyklą Drevernoje organizavo sporto klubas „Kuršis“.

Šiek tiek karinės disciplinos

Stovyklos tematika kilo iš sporto klubo pavadinimo atsiradimo istorijos. „Prieš kurdami klubą svarstėme, su kuo jį susieti. Nuo seniausių laikų etnografiškai mūsų žemė priklausė kuršių genčiai, pradėjome ja domėtis, pasirodo, kad tai karių gentis, o mūsų dauguma narių būtent yra buvę kariai“, – pasakojo sporto klubo vadovas Sigitas Mikutis.

Visą savaitę jaunuoliai ir vaikai buvo ugdomi iš dalies pagal karines taisykles, kurios jiems patiko. „Diegėme pusiau karišką discipliną. Vaikams reikia visko patirti, o tokiu būdu geriname jų socialinius įgūdžius ir užtikriname saugumą. Dalyviams patiko tokia forma, uniformuoti kariškiai jiems kėlė susidomėjimą, padėjo susikaupti“, – kalbėjo jaunųjų kuršių sąskrydžio-stovyklos atstovė Aušra Ruškienė.

Užsiėmimai buvo orientuoti į karinę tematiką, kuršių kultūrą, amatus, etnografiją. Pasak S. Mikučio, jie vystė laivininkystę, mokė išgyventi gamtoje, vandenyje, supažindino su kuršių gyvenimo būdu, ginklais. „Buvo atvažiavę senųjų kultūrų rekonstruktoriai Benas Šimkus su savo komanda, kurie parodė kuršių kovų imitaciją“, – kalbėjo jis.

Stovyklos dalyviams buvo sunku įvardinti, kas patiko labiausiai. „Žaidėme susipažinimo žaidimus, bendravome, susitikome su kariais, maudėmės, plaukėme laivu“, – apie veiklą pasakojo stovyklos dalyvis Sigitas. Kitas stovyklos narys Eimantas turėjo galimybę išbandyti kapitono pareigybes ir savo draugus plukdyti po Kuršių marias. „Esu vairavęs automobilį, tai iš dalies panašu, tačiau daugiau reikia vairą sukti ir jis slysta. Man nebaisu plaukti ir, žinoma, įdomu“, – įspūdžiais dalijosi Eimantas.

Miesto ir kaimo- skiriasi

Stovykloje išryškėjo gebėjimo bendrauti problema, kurią organizatoriai norėjo spręsti. „Idėja buvo ugdyti pilietiškus, savarankiškus vaikus, nes matome, kokie jie yra. Trūksta socialinių įgūdžių, bendravimo, jie nemoka susirasti draugų. Dažniausiai tėvai ieško, kur vaikas galėtų atsiskleisti, ypač jeigu jis yra nedrąsus“, – teigė A. Ruškienė.

Nemažai daliai vaikų sunku būti vieniems be tėvų, todėl vadovams teko nelengva užduotis – padaryti taip, kad jie negalvotų apie namus. „Namų nepasiilgom, nes buvo labai įdomu. Nesitikėjom, kad žmonės bus tokie draugiški, o čia visi labai bendraujantys. Netyčia pamatėme, kad vyks stovykla ir nusprendėme abi atvykti čia, prieš tai paprašiusios savo tėvų“, – džiaugsmingai pasakojo būsimos septintokės iš Skuodo rajono Saulė ir Gabrielė.

Sporto klubo vadovas S. Mikutis pastebėjo ryškų skirtumą tarp kaime ir mieste augančių vaikų: „Miesto vaikai daugiau laiko skiria technologijoms ir turi mažiau socialinių, komunikacinių gebėjimų. O kaimo vaikai neatsilieka nuo technologijų, bet ir geba laisviau bendrauti, susirasti draugų.“ Jis taip pat pasidžiaugė, kad pavyko tokius vaikus paskatinti laisviau bendrauti.

Tai buvo antroji sporto klubo „Kuršis“ organizuota stovykla. Pirmoji – labiau bandomoji, buvo mažesnė nei šiemet. „Šįkart mes pritraukėme vaikus ne tik iš Klaipėdos rajono, bet ir aplinkinių. Sulaukiau klausimo, ar kitais metais bus galima atvykti ir iš Kauno, tai galbūt apimsime net visą Lietuvą“, – apie plėtrą svarstė S. Mikutis.

Stovykloje jaunuoliai ir vaikai aktyviai leido laiką, pagilino bendravimo įgūdžius, įvairias žinias. Stovykla uždaryta su teigiamomis emocijomis ir šiek tiek liūdesio gaidele, kai teko atsisveikinti su draugais ir vadovais. Organizatoriai jau vėl planuoja ateinančių metų stovyklą, tačiau kuo nustebins tada – neatskleidė.

Edita STARKOVAITĖ

Autor. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių