Dvi progos sukvietė literatus į biblioteką

„Truobalės ont laukū“ autorę A. Martinkienę knygos pristatymo vakare J. Lankučio viešojoje bibliotekoje supo artimųjų dėmesys ir pagarba.

Praėjusią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje susirinkęs būrelis knygos bičiulių turėjo dvi progas pasidžiaugti. Tą vakarą buvo pristatyta nauja literatų klubo „Potekstė“ vadovė ir neseniai išleista rajono literatės Aldonos Martinkienės knyga „Truobalė ont laukū“.

„Nesu rašymo mokytoja, bet suprantu kiekvieną rašantį žmogų“, – sakė naujoji rajono literatų klubo „Potekstė“ vadovė G. Jankevičiūtė-Petraitienė. Kitą spalį 15 metų sukaktį minėsiantis rajono literatų klubas „Potekstė“, nuo pat įsteigimo prisiglaudęs po J. Lankučio viešosios bibliotekos stogu, neseniai išsirinko naują vadovę, kuri pakeitė Egidijų Žiedą. L. e. bibliotekos direktoriaus pareigas Diana Ciparienė susirinkusiam būreliui knygos gerbėjų pristatė kelių poezijos knygų autorę dituviškę Gerdą Jankevičiūtę-Petraitienę. Naujoji „Potekstės“ vadovė prisipažino neturinti vadovavimo patirties, bet pažįstanti daug literatų ir puikių žmonių. „Tikiuosi visų pagalbos, pasiūlymų ruošti kartu pramogas, ne tik kalbėti apie rašymą. Nesu rašymo mokytoja, bet suprantu kiekvieną rašantį žmogų“, – sakė G. Jankevičiūtė-Petraitienė, kurią sveikino klubo nariai.

J. Lankučio viešoji biblioteka kartu su literatų klubu „Potekstė“ kasmet pakviečia literatūros kūrėjus ir mėgėjus į jau tradiciniais tapusius „Pavasario skaitymus“. 2009 m. J. Lankučio viešoji biblioteka Klaipėdos rajono savivaldybės lėšomis išleido Klaipėdos rajono literatų kūrybos almanachą „Iš minčių ir akimirkų“, o neseniai – klubo narės A. Martinkienės eilėraščių knygą „Truobalė ont laukū“, skirtą Žemaitijos metams. Šiuraitiškės eilėraščiai, parašyti žemaičių dūnininkų tarme, ne kartą buvo spausdinti rajono laikraštyje „Banga“.

Knygos „Truobalė ont laukū“ pristatymo vakare J. Lankučio viešojoje bibliotekoje autorės ir Klaipėdos rajono žemaičių draugijai vadovaujančios D. Ciparienės skaityti eilėraščiai palietė klausytojų širdis, pasiilgusias tikrumo ir nuoširdaus paprastumo. Sveikinimais, dėkingumo žodžiais ir daugybe gėlių žiedų A. Martinkienę apglėbė artimieji, kaimynai ir pažįstami.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Autorės ir Stasio SODEIKIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių