Elektromobiliai: Mitai apie gamtą tausojančius automobilius

Daugeliui šiuolaikinių vairuotojų elektromobiliai vis dar atrodo lyg labai tolimos ateities mašinos. Kaip ten bebūtų į rinką kiekvieną dieną plūste plūsta vis daugiau naujų elektromobilių ir vairuotojai yra skatinami pamažu pilnai pereiti prie jų ir atsisakyti aplinkai kenksmingų, taršių dyzelinių ir benzininių transporto priemonių.

Pagrindinė problema, kodėl žmonės vis dar neskuba įsigyti elektromobilių, net ir šiuo metu, kai jų kaina jau tikrai patraukli ir prieinama yra tai, kad apie šias transporto priemones vis dar sklando daug klaidingų mitų. Su keliais jų siūlome susipažinti ir jums. Galbūt, tai paskatins jus galutinai apsispręsti ir įsigyti naują elektromobilį?

Mitai apie elektromobilius:

Su jais negalima toli nuvažiuoti, nes išsikrauna akumuliatorius ir reikia dažnai krauti. Remiantis duomenimis standartinis vairuotojas per dieną nuvažiuoja apytikriai po 50 kilometrų. Dėl tokio atstumo tikrai nereikia jaudintis, jog akumuliatorius išsikraus. Šiuolaikiniai elektromobiliai, priklausomai nuo markės, sukurti taip, jog gali nepakrauti įveikti nuo 200 iki 500 kilometrų, tad net ir kelionė iš Kauno prie jūros tikrai įmanoma be jokio papildomo įkrovimo. Be to miestuose vis daugiau įkuriama elektromobilių įkrovimo stotelių, o tai vairuotojams suteikia papildomą patogumą.

Elektromobiliai brangiai kainuoja. Pastaruoju metu stebimi teigiami kainų pokyčiai šių transporto priemonių rinkoje. Priklausomai nuo jūsų poreikių, galite nusipirkti ir sąlyginai nebrangų elektromobilį. Verta pastebėti, kad šių transporto priemonių įsigijimui taikoma valstybinė parama, kompensacija, kurios tikrai negausite, pirkdami naują benzininį ar dyzelinį automobilį.

Elektromobiliai labai lėtai važiuoja. Tai netiesa, jie yra netgi greitesni, lyginant su benzininiais automobiliais. Taip yra todėl, kad elektrinis variklis per akimirką „išjudina“ sukimo momentą ir iškart panaudoja visą turimą galią.

Elektromobiliai yra nesaugios transporto priemonės. Tai mitas kilęs, neturint jokių priežasčių tam. Elektromobiliai sėkmingai pereina visus saugumo testus. Kai kurie žmonės įsitikinę, kad jų akumuliatoriai dažnai sprogsta ar užsidega, tačiau tai netiesa. Tokie atvejai itin reti ir jie nėra dažnesni, o kartais net ir mažesni, nei benzinu ar dyzeliu varomų automobilių akumuliatorių.

Jie nėra ekologiškesni nei kiti automobiliai. Elektromobiliai neišskiria tiesioginių teršalų iš išmetimo vamzdžių. Be to jie panaudoja 75 procentus akumuliatoriaus energijos savo judėjimui. Kai tuo tarpu įprasti automobiliai panaudoja tik 20 procentų.

Elektromobilių akumuliatoriai ilgai negyvuoja ir ilgainiui nugula sąvartynuose. Netiesa. Garantija akumuliatoriai suteikiama apytiksliai bent 8 metams ir jis jums gali tarnauti, kol nuvažiuosite net 200 000 – 300 000 kilometrų. Be to tuos akumuliatorius, kaip ir kitas baterijas, vėliau galima perdirbti.

Elektromobilių priežiūra bei remontas brangiai kainuoja. Netiesa, nes nemažai aptarnavimo klausimų čia automatiškai nereikalingi, pavyzdžiui, tepalų keitimas. Nemažai detalių elektromobiliuose su laiku nenusidėvi ir nereikia jų dažnai keisti. Elektromobiliuose nereikia remontuoti žvakių, vožtuvų, degalų bakų, duslintuvų, katalizatorių ir kai kurių kitų dalių, nes jų juose tiesiog nėra.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content