ESO: šiemet vėl per 100 sutvarkytų gandralizdžių sugrįžusiems gandrams

Grįžtantys į savo buveines visoje Lietuvoje baltieji gandrai šiemet vėl rado saugias ir sutvarkytas lizdavietes. Siekdamas apsaugoti šiuos paukščius ir užtikrinti patikimą elektros tiekimą, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) šiais metais vėl sutvarkė arba į ant saugių atramų perkėlė 103 gandralizdžius.
„Gandrai – Lietuvoje saugomas, mylimas paukštis, kuris nuo seno yra svarbi Lietuvos gamtos paveldo dalis. Mūsų tikslas – suderinti šių paukščių gerovę su patikimu elektros tiekimu. Lizdus kasmet tvarkome ir, jeigu reikia, perkeliame į saugias vietas, kad gandrai galėtų perėti, o elektros tinklai – veikti be trikdžių,“ – sako ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.
Baltieji gandrai dažnai suka lizdus ant elektros oro linijų atramų, kur jie gali kelti pavojų tiek paukščiams, tiek elektros tiekimui – gali kilti trumpieji jungimai ar net gaisrai. Todėl pavojingose vietose esantys lizdai šalinami arba perkeliami ant specialių platformų, pritvirtintų virš elektros atramų. Tokiu būdu užtikrinama saugi aplinka tiek sparnuočiams, tiek žmonėms.
Darbai vykdomi rudens ir žiemos mėnesiais – paukščiams išskridus į šiltuosius kraštus. Tai leidžia netrikdyti jų gyvenimo ciklo. Visi veiksmai derinami su Aplinkos apsaugos agentūra.
„Lizdų tvarkymas ar perkėlimas atliekamas tik esant būtinybei – kai kyla grėsmė paukščių ar tinklų saugumui. Savavališkai jų liesti negalima, nes gandrai, pajutę žmogaus įsikišimą, gali nebegrįžti į lizdą. Todėl labai svarbu darbus atlikti tinkamu metu, ką mes nuosekliai ir darome,“ – pabrėžia R. Juodkienė.
Kasmet ESO sutvarko daugiau nei 100 lizdaviečių visoje Lietuvoje, taip prisidėdama prie paukščių apsaugos ir sklandaus elektros tiekimo užtikrinimo.
Pranešimas žiniasklaidai
Asociatyvi nuotr.