Etatų skaičių pūs Tarybos ir mero sekretoriatas

Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis pradėjo valdininkų šienapjūtę, ketina pjauti kas penktą etatą. Klaipėdos rajonui tokie pokyčiai negresia. Priešingai: kurpiamas Tarybos sekretoriato steigimo planas, kuris, žinoma, padidins etatų skaičių.

Idėja brendo seniai

Naujasis Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pripažino, kad dar prieš pasirašant koalicinę sutartį su socialdemokratais ir konservatoriais buvo kalbėta apie galimą Tarybos sekretoriato steigimą. „Pačiam teko dirbti ketverius metus opozicijoje, reikėdavo oficialiai pateikti pasiūlymus, tačiau ne kiekvienas yra teisininkas. Kreipdavausi į Juridinio skyriaus vedėjo pavaduotoją Vaidotą Jasą ir klausdavau, ar Administracija privalo aptarnauti Tarybos nario mintį. Atsakymas visada būdavo toks pat: „O kada mes atsisakėm?“ Jei būtų Tarybos sekretoriatas, tokių klausimų nekiltų“, – įsitikinęs S. Karbauskas.

„Savivaldybės administracija nuo 2012 m. iki 2015 m. gegužės 28 d. padidėjo 5 etatais (2 pagal darbo sutartį, 3 valstybės tarnautojai)“, – informavo Administracijos Bendrojo skyriaus vedėja Aldona Šėmienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas „Bangą“ informavo, kad jau birželio 25 d. vyksiančiame posėdyje bus teikiamas siūlymas steigti sekretoriatą, skirtą aptarnauti Tarybai. „Idėja brendo jau seniai, reikia pasikeitimų. Juolab kad šiuose rinkimuose kaip meras buvau išrinktas tiesiogiai“, – dėstė V. Dačkauskas. Jo žiniomis, sekretoriatus turi didžiųjų miestų savivaldybės, taip pat Kretinga, Neringa ir kt. Pavyzdžiui, Klaipėdos miesto tarybos ir mero sekretoriate dirba 7 žmonės, Kauno – 25.

Politinio pasitikėjimo postas

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė akcentavo, kad Bendrajam skyriui šiuo metu tenka didžiulis krūvis aptarnaujant Tarybą: „Tad sekretoriatas reikalingas. Jis užtikrintų sklandų bendradarbiavimą tarp Tarybos ir Administracijos.“

Pasak V. Dačkausko, Tarybos ir mero sekretoriate iš viso planuojami 4 etatai, iš jų sekretoriaus postas būtų politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojo. Du etatus planuojama naikinti Bendrajame skyriuje ir juos įsteigti sekretoriate. Dar vienas etatas, tikėtina, bus žmogui, dirbančiam pagal darbo sutartį. „Iš viso reikėtų dviejų naujų etatų“, – apibendrino meras.

Administracijos direktorius S. Karbauskas, paklaustas, ar politinio pasitikėjimo sekretoriaus pareigybei eiti bus privalomas aukštasis išsilavinimas, atsakė: „Kitaip būtų ir neįmanoma. Pačiam Tarybos nariui nebereikėtų blaškytis po Administracijos koridorius, viską sužinotų ir išsiaiškintų būtent sekretorius, jis turi būti kompetentingas.“

Pavaduotoja L. Liutikienė pridūrė, jog šis darbuotojas galėtų tikėtis vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio. Tačiau, žinoma, būtų atsižvelgta ir į stažą valstybės tarnyboje. Ar jau yra numatytas konkretus žmogus? S. Karbauskas ir L. Liutikienė tikino, kad dar per anksti apie tai kalbėti. Pirmiausia reikia apsispręsti vietos politikams dėl sekretoriato steigimo.


KOMENTARAI

  • Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Viktoras KURA:

    „Klaipėdos miestas turi tokį sekretoriatą. Geriau paruošiami klausimai Tarybos posėdžiams, su sekretoriatu viskas greičiau eitųsi. Dabar gauname po 15–20 sprendimų projektų, kurie komitetuose būna net nesvarstyti.

    Kodėl gyventojų mažėja, o valdininkų daugėja? Yra daug priežasčių, be to, juk mūsų rajone ir gyventojų daugėja. Kadangi einu ir seniūnaičio pareigas, matau, kiek darbo yra ir seniūnijose, nespėja suktis.“

  • Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Nerijus GALVANAUSKAS:

    „Pritarčiau sekretoriato steigimo idėjai, jei jis duotų naudos pačiai mero/Tarybos institucijai. Turime plačiau padiskutuoti apie jo pareigas/funkcijas, kad tai nebūtų dar vienas postas valdantiesiems, o tarnautų visai Tarybai ir sukurtų pridėtinę vertę žmonėms. Sekretoriatas turėtų dirbti su Tarybos nariais, teikti techninę pagalbą dėl Tarybos sprendimų projektų, taip pat būtų susistemintas ir labiau specializuotas komitetų darbas bei referuojama merui ir opozicijos lyderiui apie komitetų sprendimus.

    Tačiau nemanau, kad reikėtų steigti naujus etatus iškart, pakaktų perkelti vieną specialistą iš Bendrojo skyriaus ir vėliau įvertinti, ar yra krūvis, rezultatas ir poreikis didesniam personalui. Be to, reikėtų vengti politinio pasitikėjimo darbo vietos, turėtų vykti konkursai personalijoms atrinkti.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content