Skip to content

Europos aljanso grupės konferencijoje – jūrinės ekonomikos svarba Lietuvai

Rugsėjo 10–12 dienomis Klaipėdos rajone lankęsi apie 25 Europos regionų komiteto Europos aljanso grupės nariai ketvirtadienį dalyvavo ir grupės išoriniame susitikime, ir seminare „Regioninio jūrų augimo skatinimas“, kuriame kalbėjo Lietuvos delegacijos narys Europos regionų komitete Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas ir Europos aljanso grupės prezidentas Karl Vanlouwe.

Toks vizitas Klaipėdos rajone yra pirmasis, tačiau itin aktualus visam Klaipėdos regionui, siekiant išnaudoti visą mėlynosios ekonomikos potencialą. Kaip jau anksčiau pristatėme „Bangoje“, Regionų komitetas (RK) yra patariamasis organas, atstovaujantis Europos Sąjungos regioninės ir vietos valdžios institucijų interesams ir jų vardu teikiantis nuomones Tarybai ir Komisijai.

Ketvirtadienį vykusioje konferencijoje Klaipėdos universitete dalyvavę Europos regionų komiteto Europos aljanso nariai klausėsi specialistų ir mokslininkų pranešimų, buvo pakviesti Lietuvos ministerijų atstovai, taip pat už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius.

Meras B. Markauskas Europos aljanso nariams teigė, kad konferencijos pagrindinė tema – jūrinė ekonomika. „Šiandien, kai kalbame apie jūrinę ekonomiką, tai nėra vien krovos darbai, jūrinė ekonomika turi plačią prasmę. Klaipėdos regionas yra parengęs jūrinę specializaciją, ne kartą Vyriausybės prašėme, kad jūrinė specializacija labiau atsispindėtų mūsų valstybės strateginiuose dokumentuose. Lietuva yra jūrinė valstybė. Tad ir jūrinė tematika, ekonomika turėtų labiau matytis nacionaliniuose strateginiuose dokumentuose, ko mes ir toliau sieksime“, – konferencijoje kalbėjo meras, Lietuvos delegacijos narys Europos regionų komitete.

Europos aljanso grupės prezidentas K. Vanlouwe „Bangai“ akcentavo, kad šis vizitas buvo itin įdomus, mat ne tik susipažinta su Klaipėdos regionui svarbiu objektu – Klaipėdos uostu, bet ir konferencijoje diskutuota apie jūrinį augimą. „Klaipėdos uostas yra svarbus Lietuvai, mes Belgijoje taip pat turime uostą – antrą didžiausią Europoje. Mums naudinga susipažinti, kaip Klaipėdos miestas ir rajonas tvarkosi su uostu, nes uostas suteikia darbo vietų, gerovę gyventojams, naudą šalies pramonės industrijai: agrokultūrai, žuvininkystei. Lietuva nėra didelė šalis, tačiau ekonomine prasme tai svarbi šalis narė“, – pažymėjo grupės prezidentas.

Išsamiau skaitykite kituose „Bangos“ numeriuose.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių