Gargždiškiai gimnazistai Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną paminėjo kitaip

Minėdami kokią nors šventę, dažniausiai galvojame, kaip ją originaliau organizuoti.  Šįkart, artėjant gegužės 7 d., su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, neformalaus švietimo būrelio „Informacijos sklaidos klubas“ vadove  Zofija Vaitkuviene planavome, kaip kitaip įprasminti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Sprendimas rastas ir ne vienas.

 Būsimųjų pedagogų klubo dalyvė, gimnazijos antrokė Karolina Jurjonaitė sutiko sukurti tekstą apie gimtosios kalbos reikšmingumą – jis publikuotas gimnazijos tinklalapyje. Grupė iniciatyvių  „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientų kartu su mokytoja nuvyko į Kisinių kapinaites. Ten pagerbė lietuviškos žurnalistikos pradininką Johaną Ferdinandą Kelkį. Sutvarkę kapą, apsikeitė turima informacija apie J. F. Kelkio visuomeninę ir kūrybinę veiklą. Pagarbiai akcentuota, jog Kelkis, pats būdamas vokietis, labai rūpinosi, kad Klaipėdos krašte žmonės kalbėtų lietuviškai, vaikai mokyklose būtų mokomi motinų kalba. Paminėta, jog Klaipėdos rajono savivaldybė organizuoja mokinių kūrybinių darbų konkursą J. F. Kelkio premijai „Jaunasis publicistas“ laimėti. Išvykoje kaip tik dalyvavo 2024 m. premijos nominantai: Auksė Kelpšaitė, Emilija Stankutė, Vakaris Rudys.

Netradicinės veiklos dalyviai aplankė ir 1831 m. sukilimo vado Antano Gelgaudo kapą, patyrinėjo epitafijas, atkreipė dėmesį į turtingą kapinių aplinkos augaliją. Šįkart minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną geriau pažintas gimtasis rajonas, jo darbštūs, kūrybingi žmonės.

Auksė KLEPŠTAITĖ

„Vaivorykštės“ gimnazijos informacijos sklaidos klubo narė

Mokyt. Zofijos VAITKUVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content