Gargždų bažnyčią užliejo gospelo muzika

„Ar pavyko šventė?“ – vėlų penktadienio vakarą, Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje nuskambėjus paskutiniams XII tarptautinio Gargždų gospelo muzikos festivalio akordams, gausiai susirinkusiųjų paklausė festivalio sumanytoja, buvusi Gargždų muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Nijolė Usevičienė. Nugriaudėję audringi plojimai buvo skirti ir organizatoriams, ir dalyviams, kuriems klausytojai dėkingi už muzikos šventę, paminėjusią ir Gargždų muzikos mokyklos 60-ies metų sukaktį.
Šimtai atlikėjų ir klausytojų
Gospelo festivalio Gargžduose idėja, kaip prisipažino N. Usevičienė, kilo iš jos pavydo Vilniui, kuris organizavo tokius festivalius, ir paskatino mintį surengti muzikos šventę ir Gargžduose: „Į pirmąjį gospelo festivalį 2009 metais su dideliu džiaugsmu pakvietėme Kristiną Žaldokaitę, kuri mielai sutiko dalyvauti. Subūrėme ir savo draugus – Klaipėdos jaunimo centro dainos studiją „Keberiokšt“, to paties centro ansamblį „City jazz“, „Vaivorykštės“ ir Veiviržėnų gimnazijų merginų chorus, Palangos meno mokyklos bei Gargždų muzikos mokyklos chorus.“ Taip pirmasis festivalis, pasak jo idėjos autorės, tapo tvirtu pamatu, ant kurio greitai išaugo dviejų dienų tarptautinis festivalis, į Gargždus pritraukiantis ne tik Klaipėdos rajono ir miesto jaunuosius talentus, bet ir dalyvius iš įvairių Lietuvos kampelių bei užsienio.
Daugiau nei 200 jungtinio choro dalyvių iš Šilutės, Kretingos, Plungės, Panevėžio rajonų, Klaipėdos, Gargždų, Palangos, Vilniaus ir svečiai iš Lenkijos bei Švedijos, pakviesti gospelo festivalio organizatorių – buvusių Gargždų muzikos mokyklos dainos studijos „Svirplys“ narių ir jų vadovės N. Usevičienės – kaskart įrodo, kad gospelo muzika neturi sienų, o jos skleidžiama šviesa, tikėjimas ir viltis buria žmones. Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dainos studijos „Keberiokšt“ vyresniųjų ansamblio vadovė Regina Vindžigalskienė, paklausta, kodėl jau 12 kartą dalyvauja gospelo festivalyje Gargžduose, atsakė, jog čia – jų dvasios namai, jog atliekant gospelus apima jausmas, kad dangus priartėja.
Pilnutėlėje Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje savo talentus demonstravo solistai, skambėjo chorų, vokalinių, džiazo ansamblių ir jungtinio dalyvių choro atliekami gospelo muzikos kūriniai. Jungtinio gospelo choro jėga jo vadovių – Kristinos Žaldokaitės, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios choro „Gospeljonai“ ir vokalo grupės „Vilniaus voice“ vadovės, Marijos Monikos Dičiūnės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo katedros lektorės, džiazo choro vadovės, bei Monikos Törnqvist, „Kummelby“ gospelo choro (Švedija) vadovės, – rankose. Jos ne tik dirigavo daugiau nei 200 atlikėjų, bet ir pačios giedojo gospelo kūrinius.
Visi verti padėkų
Tradiciniu renginiu džiaugdamasi Gargždų muzikos mokyklos direktorė Danutė Ruškytė linkėjo festivaliui gyvuoti dar dešimtmetį. Padėkos žodžių choristams, kolektyvų vadovams negailėjo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas: „Buvo gera ir ausims, ir akims, ir širdžiai. Norėtųsi kiekvieną sekmadienį po Mišių tokios šventės, bet turbūt per didelis noras. Matydami, kiek čia jaunimo, palinkėkime, kad gospelo festivalis Gargžduose tęstųsi tiek, kol bus gospelo muzikos.“ Meras pasidžiaugė, kad bažnyčios vadovų dėka muzika liejosi būtent šioje erdvėje. Žodį tarė ir gospelo festivalių Gargžduose iniciatorė N. Usevičienė. Su dideliu dėkingumu ji kreipėsi į dainos studiją „Svirplys“ ir jos dainininkus, pavadindama juos tikra festivalio širdimi ir svarbiausiais pagalbininkais, dėkojo „Svirplio“ tėveliams, ypač Dianai Jarutienei ir Svetlanai Kyarpenei, dalyviams, choro vadovams ir festivalio rėmėjams, Klaipėdos rajono savivaldybei ir asmeniškai merui B. Markauskui, Gargždų muzikos mokyklos bend­ruomenei ir direktorei D. Ruškytei, UAB „Trevena“ ir kt.
Po renginio mokytoja N. Usevičienė savo paskyroje feisbuke rašė: „Išlydėti paskutiniai svečiai, ir festivalio šurmulys nurimo… Bet širdyje liko šiluma ir džiaugsmas, prisiminimai apie kartu praleistas akimirkas. Tegyvuoja mūsų šventė! Jaučiu didelį pasitenkinimą ir džiaugsmą. Mes visi labai stengėmės, kad šis festivalis būtų ypatingas kiekvienam. Galbūt kai kam pasirodė, kad renginys buvo ilgas, tačiau būtent to ir siekėme – suteikti laiko pabūti kartu, pasidžiaugti draugyste, nes ne taip dažnai mus aplanko mieli svečiai iš Lietuvos, Švedijos ir Lenkijos. <…>Mes dainavome Jums ir buvome be galo laimingi matydami tiek daug žiūrovų.“
Laima ŠVEISTRYTĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content