• 5 gruodžio, 2021
|

Gargždų ligoninė plės mokamas paslaugas

Restruktūrizuotai Gargždų ligoninei buvo sumažintas finansavimas iš privalomojo draudimo fondo, tačiau sąnaudos sumažėjo nežymiai. Dėl to Gargždų ligoninė teiks daugiau mokamų paslaugų. Taip, tikimasi, bus papildytas įstaigos biudžetas.

Atliko veiklos auditą

Kontrolės ir audito tarnyboje dirbanti Savivaldybės kontrolierė Dalia Gečienė informavo, kad buvo atliktas Gargždų ligoninės veiklos auditas. „Priminsiu, kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija vykdė sveikatos reformą. 2009 m. gruodžio 7 d. nutarimu patvirtinta Sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programa. Vykdant Vyriausybės patvirtintą programą Gargždų ligoninėje nuo 2010 m. balandžio 1 d. turėjo būti nebeteikiamos stacionarinės chirurgijos ir reanimacijos antro lygio paslaugos, reorganizuojami skyriai, atleidžiami darbuotojai. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba 2010 m. balandį pritarė Klaipėdos rajono savivaldybės VšĮ Gargždų ligoninės 2010–2011 metų restruktūrizavimo programai“, – dėstė D. Gečienė. Ji akcentavo, kad Kontrolės ir audito tarnybos tikslas buvo nustatyti, kaip Gargždų ligoninėje įgyvendinta Restruktūrizavimo programa, ar pasiekti pagrindiniai tikslai ir įvykdyti uždaviniai.

Pasekmės labiau neigiamos

Savivaldybės kontrolierė, paklausta, kokios išvados, atsakė: „Restruktūrizavimo programos pagrindiniai tikslai pasiekti, uždaviniai įvykdyti: pakeista Gargždų ligoninės struktūra, t. y. panaikinti reanimacijos-intensyvios terapijos bei stacionarus chirurgijos skyriai; išplėstos palaikomojo gydymo ir slaugos, ambulatorinės, dienos chirurgijos paslaugos.“

Visgi pašnekovė tvirtino, kad dabar Restruktūrizavimo programos pasekmės labiau neigiamos nei teigiamos, nes neteko dalies finansavimo iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, o sąnaudos sumažėjo nežymiai. Dėl šių priežasčių VšĮ Gargždų ligoninės einamųjų metų rezultatai nuo 2012 metų – neigiami. „Rekomendavome ieškoti galimybių plėsti mokamas paslaugas“, – užsiminė D. Gečienė.

Skirs dėmesio reklamai

VšĮ Gargždų ligoninė jau yra pateikusi rekomendacijų planą, kuriame nurodo, jog pagal jungtinės veiklos sutartį teiks mokamas refleksoterapijos (gydytojo akupunktūrininko) paslaugas; taip pat aktyvins Gargždų ligoninėje teikiamų mokamų paslaugų reklamą (per rajoninę spaudą, informaciją gyventojams registratūroje, priėmimo kambaryje); plės kineziterapijos, masažo, fizioterapijos paslaugų apimtis; vaikų vystymosi sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos mokamas paslaugas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių