Gargždų muzikos mokyklos ugdytiniai – ir konkursuose, ir projektuose

Šiemet 60-ąsias įkūrimo metines švenčianti Gargždų muzikos mokykla gausiai dalyvauja ir puikiai pasirodo įvairiuose festivaliuose, konkursuose, daug koncertuoja ne tik Klaipėdos rajone, bet ir kitose Lietuvos vietovėse.

Darniai skambėjo mergaičių choras

Praėjusį šeštadienį, Gargždų muzikos mokyklos mergaičių choras (vadovė Danguolė Gerdauskienė, koncertmeisterė Elena Tislenka) dalyvavo VII Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Mes – Lietuvos vaikai“ pirmajame ture.

Renginiu siekiama aktyvinti chorinį judėjimą švietimo įstaigose ir taip tęsti bei plėtoti Lietuvos chorinio dainavimo tradicijas.2006 m. pradėtas organizuoti festivalis-konkursas yra vienas iš etapų geriau pasirengti Lietuvos ir moksleivių dainų šventėms. Renginyje dalyvauja per 180 kolektyvų, apie 6 tūkst. dalyvių.

Konkurse varžosi dviejų kategorijų chorai (A – bendrojo lavinimo mokyklų, B – bendrojo lavinimo mokyklų, taikančių kryptingo muzikinio ugdymo programas, choro studijų, muzikos, meno mokyklų ir konservatorijų), kiekvienoje po keturias grupes. Renginys vyksta dviem turais: pirmasis – regioninė atranka (dalyvauja visi pageidaujantieji), antrasis – respublikinis konkursas ir koncertas. Pastarasis paprastai organizuojamas Klaipėdoje, dalyvauja visi pirmame ture dalyvavę ir festivalio programą parengę kolektyvai.Konkurse vertinamas chorų meninis lygis, atsižvelgiant į tai jiems suteikiamos kategorijos.

Pirmajame etape pasirodė net 22 chorai iš Klaipėdos ir Tauragės regiono. Jaunuosius atlikėjus vertino garbinga komisija: prof. Vytautas Miškinis, Saulė Kriščiūnaitė, prof. Algirdas Šumskis. Komisijos sekretorė – Aistė Valentaitė. Nuo kovo mėnesio komisija vertino chorų pasirodymus visoje Lietuvoje – nuo Vilniaus iki Telšių, nuo Kauno iki Šiaulių.

„Didžiuojuosi mūsų mergaitėmis – darniai skambėję balsai ir nuoširdus darbas buvo įvertinti II laipsnio diplomu. Ruošimasis konkursui ir pats dalyvavimas skatina ne tik susitelkimą, bet ir leidžia pasitikrinti savo pasiekimus, siekti tobulėjimo, praturtinti atliekamą repertuarą naujomis, skambiomis dainomis”, – sako Gargždų muzikos mokyklos mergaičių choro vadovė Danguolė Gerdauskienė.

Gargždų muzikos mokyklos mergaičių choro kelionė dar nesibaigia – šiemet laukia pasirodymai įvairiuose festivaliuose ir, žinoma, Vakarų Lietuvos dainų šventėje birželio 8 d. Klaipėdos vasaros koncertų estradoje.

Ypatinga koncerto atmosfera

Gargždų muzikos mokyklos fortepijono skyriaus muzikinis-edukacinis projektas „Koncertuojame dvaruose“  puoselėjamas jau šešti metai.

Balandžio 17 d. popietę gražus būrelis Gargždų muzikos mokyklos jaunųjų pianistų  dalyvavo edukacijoje ir koncertavo Kintų Vydūno kultūros centro muziejuje.  Skambiais muzikiniais numeriais ir puikia koncerto atmosfera mėgavosi ne tik ištikimiausi klausytojai – tėveliai, bet ir netikėtai užklydę muziejaus svečiai. Muzikos garsuose puikiai praleistas laikas visiems dovanojo gerų emocijų ir įspūdžių puokštę. Koncertą nuoširdžiai vedė Greta Grikšaitė.

 „Esame dėkingi, kad projekto veiklomis, įgyvendinimu  itin rūpinasi mūsų pedagogai: pirmiausia projekto organizatorė Violeta Jokubaitienė, Loreta Serapinienė, Daiva Jautžemienė, Dalia Kvietkauskienė, Petras Katauskis. Ačiū mokinių tėveliams, šeimos nariams už dalyvavimą ir palaikymą, taip pat Gargždų kultūros centrui už transportą. Nuoširdžiai dėkojame Vydūno muziejui už šiltą priėmimą, įdomią edukaciją“, – padėką išsako projekto „Koncertuojame dvaruose“ dalyviai.

Muziejuje – Vydūno arfa

1993 m. Lietuvos valstybės lėšomis Kintuose buvo baigta restauruoti 1705 m. statyta  Kintų parapijos pradinė mokykla, kurioje gyveno ir mokytojavo Vilhelmas Storostas (Vydūnas). 1994 m., minint rašytojo gimtadienį, šiame name buvo atidarytas Vydūno muziejus, o buvusiose mokyklos klasėse – Šilutės dailės mokyklos Kintų skyrius ir Šilutės r. vaikų meno mokyklos pianino klasė.

Vydūno muziejus – vienintelė vieta Lietuvoje, kur saugoma didžiausia rašytojo kūrybos ir gyvenimo faktus liudijančių eksponatų kolekcija ir pats įspūdingiausias asmeninis Vydūno   muzikinis instrumentas – Arfa. Ją vietos entuziastai 1988 m. surado Taline  (Estija) ir parvežė į Kintus.  

Nuo 2002 m. muziejus reorganizuotas į Kintų Vydūno kultūros centrą. Įvairiais renginiais ir projektais tęsiama rašytojo kūrybos ir gyvenimo idėjų sklaida. Šioje veikloje noriai dalyvauja  Šilutės r. vaikų meno mokyklos Kintų dailės ir muzikos skyriaus mokytojai ir moksleiviai.

Parengė Vilija BUTKUVIENĖ

Gargždų muzikos mokyklos nuotr.: akimirkos iš festivalio-konkurso „Mes – Lietuvos vaikai“ ir  muzikinio-edukacinio projekto „Koncertuojame dvaruose“ Kintų Vydūno kultūros centro muziejuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content