Generatoriai automobiliams – viskas, ką turite žinoti
Užvedant automobilį, pagrindiniu elektros energiją naudojančių įrenginių tampa starteris. Srovės stipris tuo metu gali siekti šimtus amperų ir tai labai greitai iškrauna akumuliatorių. Užsivedus varikliui, elektros energiją pradeda gaminti generatorius, atliekantis tiek visos sistemos „maitintojo“ funkciją, tiek ir pastovaus akumuliatoriaus kroviklio. Pilnai pakrovus automobilio bateriją, generatorius pereina prie darbo įprastu režimu. Taigi kiekvienam automobiliui generatorius yra nepakeičiamas elementas, be kurio kelionės truktų gerokai trumpiau.
Generatorius yra sujungtas su alkūninio veleno skriemuliu. Šiuolaikinėse transporto priemonėse šis sujungimas atliekamas diržo pagalba. Kuo didesnis skirtumas tarp skriemulių alkūniniame vale ir generatoriuje, tuo aukštesnes apsukas gali pasiekti pastarasis ir tuo stipresnė gali būti elektros srovė. Generatorius yra tvirtinamas priekinėje variklio dalyje, specialiais kronšteinais. Jo konstrukciją sudaro statoriaus šerdis ir apvija apsaugotos dviejų dangčių (priekinio ir galinio), kuris yra gaminamas iš aliuminio lydinių. Ant generatoriaus dangčio (korpuso) iš kontaktinių žiedų pusės yra talpinamas šepetėlių mazgas, sujungtas su įtampos reguliatoriumi.
Generatoriaus gedimai ar darbo trikdžiai galų gale veda prie to, jog automobilis neužsiveda, tačiau prieš tai įprastai atsiranda įvairūs ženklai, nurodantys apie galimas problemas:
- Užsideganti lemputė, signalizuojanti apie klaidas akumuliatoriuje arba jo veikimo trikdžius;
- Sumažėjęs halogeninių žibintų ryškumas;
- Sumažėjęs prietaisų skydelio apšvietimo ryškumas, Esant mažoms variklio apsukoms;
- Kelių klaidų atvaizdavimas prietaisų skydelyje
Tęsti kelionę esant netvarkingam generatoriui yra rizikinga, nes vienu momentu variklis tiesiog neužsives. Todėl, vos tik pastebėjus pirmus ženklus, rekomenduojama kreiptis į servisą, kur bus patikrintas jo veikimas ir nustatytas galimas gedimas. Toli gražu ne visais atvejais reikės pirkti naują prietaisą, neretai pakanka stipriau įtempti arba pakeisti diržą arba nuvalyti kontaktus. Tačiau tais atvejais, kai reikia pasirūpinti nauju generatoriumi, svarbu netaupyti ir rinktis patikimų ir žinomų gamintojų produkciją. Tokiais atvejais susimažinsite galimybę įsigyti prietaisą, kurio kokybė kelia daugiau problemų nei padės jas išspręsti. Labai svarbu, kad produktai turėtų visus būtinus sertifikatus, o gamintojas suteiktu garantiją ir aiškiai nurodytų, jog pasirinktas modelis tinka jūsų automobiliui.
Užsak.