Gimnazistų pomėgiai – tarsi tiltas į ateitį

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje mokosi gausybė kūrybingo ir smalsaus jaunimo. Natūralu, kad jauni žmonės ne tik mokymosi procese paskendę, bet jie dar stebina ir įdomiais ir net netikėtais pomėgiais. Todėl „Banga“ nusprendė keletą jų pakalbinti ir sužinoti, kuo šie užsiima laisvu laiku.

Laisvalaikiu rašo tekstus

Kaip pasakojo antrokas Danielius Einikis, rašymo, kaip pomėgio, nepasirinko pats, šią galimybę jam suteikė gyvenimas. „Tiesa, būdavo intensyvusis laikas, kai aš ugdydavau rašymą, tačiau būdavo, kad tiesiog pamiršdavau ir nieko nebedarydavau“, – prisipažino jis.

Paklausus, kiek vidutiniškai savo laiko ir finansų skiria rašymo ugdymui, gimnazistas pasakojo, jog šiuo metu jokių finansų nereikia. „Dieną gyvenu įprastą, nuobodų mokinio gyvenimą, bet savo bemieges naktis atiduodu rašymui, dauguma mano tekstų yra parašyti būtent naktį“, – teigė D. Einikis.

Už rašymą jaunuolis teigia dar negaunantis jokių pajamų, nes įgūdžius dar tik lavina. „Visgi naudos iš to yra labai daug.  Rašymas mane išlaisvina iš neigiamos būsenos, tada jaučiu harmoniją ir pamatau, kad nėra viskas taip blogai“, – teigiama pomėgio įtaka dalijosi gimnazistas.

Jaunuolis atskleidė, kad tekstų kūrimas bus jo gyvenimo dalis, tačiau ar norės studijuoti, dar nėra tikras: „Jeigu taip nutiktų, kad pasirinkčiau specialybę, nesusijusią su rašymu, aš visada galėsiu šį pomėgį taip pat paversti papildomu darbu ir pinigais.“

Pagrindinis gimnazisto tikslas – parašyti knygą, kurio procesą vykdo jau dabar.

Dainavimas – kaip gyvenimo būdas

Antrokė Aistė Šlajūtė pasakojo, jog dainuoti pradėjo dar vaikystėje. „Mama mane nuvedė į mergaičių ansamblį. Pradėjau dainuoti, kai buvau septynerių, dainavau su vyresnėmis mergaitės, bet tai nebuvo svarbu, visos buvo labai draugiškos!“ – apie vaikystės patirtis kalbėjo gimnazistė. Anot jos, dabar eina dešimtieji metai, kai ji dainuoja, kurį laiką buvo nustojusi tai daryti, tačiau dabar vėl kibo į darbus.

Mergina teigė, jog stengiasi kasdien lavinti savo įgūdžius: „Dainuoju kiekvieną mielą dieną, kadangi laukė konkurso atranka, dirbau labai daug. Lankau vokalo pamokas, kuriose išmokstu daugybę dainavimo subtilybių. Mokausi taisyklingai dainuoti, tačiau tai nėra labai paprasta.“ Aistė pasakojo, jog stengiasi džiuginti žmones, stebinti juos savo atliktais kūriniais. Jai patinka renginiai, kuriuose gali įveikti dalį savo baimių ir parodyti kitokią savo pusę.

Paklausta, koks pagrindinis jos pomėgio tikslas, gimnazistė atvirai sakė, jog norėtų, kad visi žmonės žinotų jos vardą ne tik Lietuvoje. „Žinoma, bandysiu savo ateitį sieti su muzika, nes ji labai daug man reiškia“, – mintimis dalijosi antrokė.

Aistra – piešimas

Kaip pasakojo trečiokė Vesta Rugilė Nausėdaitė, šį pomėgį pradėjo lavinti paskatinta mamos bei močiutės. Kaip teigė gimnazistė, piešimą, kaip pomėgį, ji ugdo nuo pat mažens, bet į šią veiklą žiūrėti kaip į galimą ateities profesiją pradėjo būdama maždaug vienuolikos metų. „Manau, šie metai buvo tas laikas, per kurį tobulėjau bei lavinau kūrybiškumą sparčiausiai, nes kasdien nupiešdavau nuo vieno iki kelių piešinių“, – pasakojo gimnazistė. Pasak jos, dailei ji stengiasi skirti kuo daugiau laiko. Nors priemonės yra gana brangios, tačiau joms finansų negaili, nes, pašnekovės teigimu, į ateitį verta investuoti.

Nors Vesta iš piešimo šiuo metu negauna materialinės naudos, tačiau tai viena iš veiklų, lavinančių jos kūrybiškumą. Ji tiki, kad šiais laikais būti kūrybišku bei originaliu žmogumi yra itin svarbu.

Šiuo metu pagrindinis gimnazistės tikslas yra tobulėti, lavinti įgūdžius ir semtis kuo daugiau žinių, kad ateityje galėtų būti kuo geresnė savo srities specialistė. „Savo ateitį vienaip ar kitaip planuoju sieti su piešimu ar kūrybinėmis industrijomis“, – mintimis dalijosi Vesta.

Robertas MACIUS

„Vaivorykštės“ gimnazistas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių