Ginčų verpetuose Taryba užsisėdėjo iki pavakarės

Ketvirtadienį 26 Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariai (posėdyje nedalyvavo tik vienas) su kunkuliuojančia pavasarine energija, išsiliejančia net sarkastiškomis frazėmis vienų kitiems, kibo į net 65 klausimų bei 13 informacijų darbotvarkę. Jai apsvarstyti ir priimti sprendimus vos užteko darbo dienos.

Nuo seno yra susiformavusi praktika, kuomet darbotvarkės klausimai sukeičiami vietomis, jei į Tarybos posėdį yra atvykusių gyventojų ar kitų suinteresuotų asmenų, kad jiems nereikėtų ilgai laukti. Juolab kad ir susėsti visiems mažoje posėdžių salytėje nėra šansų, todėl dažniausiai interesantai Tarybos verdikto klausosi salės tarpduryje. Taip buvo ir šį kartą.

Klausimai – ne eilės tvarka

Greičiausiai Taryba „paleido“ Leoną Makūną, AB „Klaipėdos vanduo“ generalinį direktorių, kuris išskubėjo į uostamiesčio Tarybos posėdį, vykusį tą pačią dieną. Be diskusijų bendru sutarimu buvo pritarta vandentiekio, nuotekų tinklų ir siurblių perdavimui šiai bendrovei už tam tikrą akcijų paketą, taip pat vieningai pritarta ir „Klaipėdos vandens“ veiklos planui iki 2018 metų.

Bendru sutarimu išspręstas ir Rimkų, Lėbartų bei Kiškėnų kaimų gyventojų bendruomenei rūpimas klausimas dėl kelio Rimkai–Lėbartai–Dovilai rekonstrukcijos trukdžių. Posėdyje dalyvavo būrelis suinteresuotų bendruomenės atstovų, kurie vasario mėnesį į Savivaldybę atsiuntė du raštiškus raginimus pajudinti nuo 2014 metų užstrigusį kelio rekonstrukcijos projektą. Mat Savivaldybei nepavyko susiderėti ir nupirkti iš savininkų žemės sklypų dalis, patenkančias į minėto kelio ribas. Tad nutarta naikinti ankstesnius sprendimus dėl sklypų pirkimo ir grįžti prie žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrų, kaip ir pageidavo vietos bendruomenė, kuriai labiausiai ir rūpi tas naujas kelias. Numatoma, kad kompensacijos už šią žemę sieks apie 32 tūkst. eurų. Kai tik bus užbaigti žemės reikalai, niekas nebetrukdys Savivaldybei sutvarkyti šio kelio.

Priemiesčio seniūnijai – kultūros centrą?

Būti ar nebūti kultūros centrui Slengiuose? Nekantriai Tarybos pritarimo tarpduryje lūkuriavo ir sendvariškiai. Jie pririnko parašų kovodami už tai, kad 6,7 tūkst. gyventojų (neoficialiai – antra tiek) jau turinti seniūnija įgytų savą kultūros centrą. Nuo metų pradžios Savivaldybėje sudaryta darbo grupė svarstė įvairius kultūros įstaigos Sendvario seniūnijoje steigimo modelius. Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis posėdyje Tarybai pateikė du šios darbo grupės siūlomus variantus: Slengiuose atidaryti Gargždų kultūros centro filialą arba steigti savarankišką kultūros centrą su savo padaliniu Jakuose. Sendvario seniūnijos kaimų jungtinės bendruomenės tarybos pirmininkė Lijana Simonaitytė-Sinušienė teigė, jog prieš keletą metų įsteigus Slengių mokyklą- daugiafunkcį centrą buvo tikėtasi, kad jis atliks ir kultūrinės veiklos funkcijas. Tačiau augant vaikų skaičiui (šiuo metu jau viršija 120), vis daugiau vietos reikia jų ugdymui. Šiuo metu Slengių centre besiglaudžiantys du kultūros darbuotojai dalijasi vieną etatą. Jie organizuoja įvairius renginius, dirba su meno kolektyvais, rengia projektus ir kt. Kuo toliau, tuo labiau veiklai ima trūkti patalpų, techninės bazės.

„Mes, kaip ir visi, mokame mokesčius ir norime tų pačių kultūros paslaugų. Neišradinėkime dviračio dėl tos paslaugų analizės. Viskas, ką mes veikiame, matosi iš ataskaitų. Nebereikia tų atsirašinėjimų, nes taip viskas dar ilgiau užsitęs. Sendvario seniūnijoje yra didelis potencialas būsimų kultūros vartotojų – jaunų šeimų, augančių vaikų. Patalpas be didelio vargo susirastume“, – posėdyje kalbėjo seniūnijos kultūros darbuotojas Jonas Kavaliauskas.

Dar svarstys variantus

Už kultūros įstaigos viena ar kita forma atsiradimą augančioje Sendvario seniūnijoje pasisakė Tarybos nariai Egidijus Skarbalius, Jonas Dromantas, Albinas Klizas, Vaclovas Macijauskas, Bronius Markauskas ir kiti.

„Šiandien mes kultūros centro neįsteigsime. Tačiau turi atsirasti atsparos taškas – reikia įpareigoti administraciją parengti sprendimo projektą dėl Sendvario kultūros centro steigimo“, – siūlė E. Skarbalius. „Svarbiausia ne pastatai, o žmonės, kuriuos pirmiausia reikia suburti kultūrinei veiklai. Gal pastatą pastatysime tik po 10–15 metų? Nekalbėkime šiandien apie pinigus, bet Kultūros skyrius turi gauti leidimą dirbti“, – teigė V. Macijauskas. Tarybos narys Nerijus Galvanauskas buvo kitos nuomonės. „Gal pirmiau reikia išsiaiškinti, kokių kultūros paslaugų seniūnijoje reikia? O gal dalį lėšų skirti kultūrinės veiklos programiniam finansavimui?“ – alternatyvas kėlė N. Galvanauskas. Jis pažymėjo, jog remonto laukia ir Gargždų kultūros centras. Tarybos narė Regina Kernagienė taip pat atkreipė dėmesį į likusias neišasfaltuotas Gargždų gatves, kurioms turėtų būti teikiama pirmenybė, nes pinigų biudžete viskam neužteks. Ji pasiūlė klausimą atidėti, nes būtina dar papildomai išanalizuoti kultūros steigimo Sendvario seniūnijoje galimybes.

G. Bareikis apibendrino, jog kultūrinei veiklai vystyti neužtenka vien programinio finansavimo, reikia ir patalpų – renginiams, repeticijoms ir kt. Antai Šilutės rajono kultūrinė veikla remiasi programiniu finansavimu, tačiau veikia ir 6 stiprūs centrai su administracijos bei kultūros darbuotojais.

Galiausiai Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pareiškė, jog siūlo Tarybai priimti protokolinį sprendimą pavesti administracijai, kaip pagerinti kultūros paslaugų teikimą Sendvario seniūnijoje. Anot jo, būtina apsvarstyti įvairius variantus: ar steigti centrą, ar pereiti prie programinio finansavimo ir kt. Reikia apsvarstyti, ir kiek dirbs darbuotojų, jų, S. Karbausko nuomone, prireiktų bent šešių: trijų administracijos ir tiek pat kultūros darbuotojų.

V. Macijauskas replikavo, kad jau Administracijos direktorius teikė Tarybai darbo grupės savo paties pasirašytą projektą dėl kultūros įstaigos steigimo, o dabar vėl kuria naują darbo grupę ir ketina analizuoti tą patį klausimą. Ar tai jo, Sigito Karbausko, parašas esąs ant minimo dokumento? S. Karbauskas atsakė, jog darbo grupėje jis nedalyvavo, tačiau jos teikimą pasirašė, nes kaip Administracijos vadovas pasirašo daug specialistų parengtų dokumentų.

Rajono meras Vaclovas Dačkauskas reziumavo, jog Tarybos nariai neturi vieningos nuomonės dėl kultūros centro steigimo, todėl specialistams būtina šį klausimą dar kartą analizuoti. Tarybos nariai balsavo dėl dviejų alternatyvių pasiūlymų: pavesti Administracijos direktoriui iki balandžio mėnesio posėdžio pateikti pasiūlymus dėl kultūrinės veiklos tobulinimo ir antras, kurį pateikė E. Skarbalius, įpareigoti Administraciją parengti dokumentus dėl Sendvario kultūros centro steigimo. Balsų dauguma buvo priimtas pirmasis variantas.

Daugiau apie rajono Tarybos priimtus sprendimus skaitykite kituose „Bangos“ numeriuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content