Girininkų bendruomenė atvėrė etnokultūros lobyną

Kurti naujas tradicijas vertinga tik pažinus senąsias. Lietuvių etnografija paremta ne tik liaudies meno, šokio ar muzikos išskirtinumu, bet ir bendravimo, tarpusavio santykių tradicijomis. Siekdama puoselėti šias vertybes, Girininkų kaimo bendruomenė lapkričio mėnesį paskyrė projektui „Etnokultūros lobynas“ įgyvendinti.

Pagal Klaipėdos rajono etninės kultūros plėtros 2015–2017 m. programos remiamą projektą Girininkų kaime buvo organizuojami edukaciniai užsiėmimai – muilo gamybos ir šiaudinių žaisliukų vėrimo mokymai. Kaimo moterys ir vaikai, prisigaminę žolelėmis ir švara kvepiančio muilo, kitą vakarą rinkosi verti šiaudinukų, kuriais puošė bendruomenės namus.

Paskutinį lapkričio penktadienį, pažymėdami žmonių bendrystės svarbą lietuvių etnografijoje ir šiandieninėje kultūroje, girininkiškiai ir svečiai rinkosi į baigiamąjį projekto „Etnokultūros lobynas“ šventę, kurios metu buvo paminėtas ir Girininkų kaimo bendruomenės gyvavimo dešimtmetis. Pirmuosius nedrąsius žingsnius bendruomenės įkūrimo link prisiminė viena iš iniciatorių, anuomet įdėjusi daug jėgų ir idėjų, buvusi bendruomenės pirmininkė J. A. Lukauskienė. Už nenuilstamą darbą bendruomenės valdyboje įteiktos padėkos buvusiems ir esantiems bendruomenės valdybos nariams.

Šventišką nuotaiką kūrė Girininkų instrumentinė grupė ir kanklininkų ansamblis „Girelė“ (vad. R. Pozingienė), jaunimo kvintetas „Dejavu“ (vad. K. Žilevičiūtė), o tikrą žemaitišką atmosferą sukūrė Vėžaičių pagrindinės mokyklos Girininkų pradinio skyriaus mokiniai. Vakarą etnokultūros tradicijomis apipynė „Martvežių“ kapelos vadovas J. Kavaliauskas su kolege Jolanta, kurie pamokino ne tik tradicinių liaudiškų šokių ir žaidimų, bet ir iš žąsies plunksnos birbynę pasidirbinti bei ragą pūsti. Šventėje pristatytos etninės kultūros vertybės, lietuvių liaudies dainos, žaidimai, tarmiški pasakojimai, smulkioji tautosaka, tradiciniai valgiai, surengta paroda „Senieji amatai – jaunoms rankoms“.

L. LAPINSKIENĖ

Projekto vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content