Ieškos būdų „Minijos“ moksleiviams mokytis pirmojoje pamainoje

Kaimo reikalų komiteto posėdyje diskutuota dėl „Minijos“ progimnazijos moksleivių ugdymo proceso 2013–2014 mokslo metais. Nuspręsta, kad „Vaivorykštės“ gimnazijos ir „Kranto“ pagrindinės mokyklų direktoriai šią savaitę dar kartą išanalizuos situaciją ir paieškos galimybių 5–8 klasių moksleiviams mokytis pirmojoje pamainoje.

Dalis moksleivių gali pereiti į „Kranto“ mokyklą

Posėdį inicijavęs Kaimo reikalų komiteto narys Laimonas Strauka pasiūlė surasti alternatyvų sprendimą antrajai pamainai. Esą 5-6 klasės galėtų pirmojoje pamainoje mokytis „Vaivorykštės“ gimnazijoje, o 7-8 – „Krante“. Pasak jo, reikia atsižvelgti į popamokinę veiklą. Neformalaus ugdymo būrelius vaikai lanko ne tik Gargžduose, bet ir Klaipėdoje. Be to, kai kurie tėvai savo atžalas ketina pervesti į Klaipėdos miesto mokyklas, taigi Savivaldybė netektų šių moksleivių krepšelių lėšų.

Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius informavo, kad į „Kranto“ pagrindinės mokyklos pirmąją pamainą gali pereiti dalis „Minijos“ moksleivių: „Planuojame sudaryti 3 papildomus klasių komplektus, tad tėveliai gali rašyti prašymus ir perkelti vaikus į „Kranto“ pagrindinę mokyklą. Kol kas 60 moksleivių nuo naujų mokslo metų panoro lankyti „Krantą“. Jeigu prašymų sulauksime daugiau, negu galime priimti, prioritetą teiksime kaimų gyventojams, taip pat lankantiems popamokinius būrelius. Daugiau trijų komplektų „Krante“ neįmanoma įkurdinti, „Vaivorykštėje“ laisvų kabinetų taip pat nėra.“

Pasak vedėjo, jeigu visų trijų Gargždų miesto bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai sutilptų dviejuose švietimo įstaigose, Savivaldybė, valstybė, ES neskirtų 5 mln. Lt mokyklos renovacijai. „Suprantama, kad antroji pamaina nėra gerai, tačiau ne kartą su mokyklų vadovais analizavome padėtį – neįmanoma sudėlioti tvarkaraščio, neužtenka kabinetų. Dabartiniai teisės aktai riboja mokinių skaičių. Jeigu anksčiau klasėse galėdavo mokytis po 40 vaikų, tai dabar – 30, pradinėse – 26. Taip pat turime atsižvelgti į galiojančias higienos normas. Gimnazijoje pamokos baigiasi apie 15.00 val. ir vėliau, todėl čia organizuoti antrąją pamainą yra neįmanoma. Pamokos privalo baigtis iki 19.00 val.“, – kalbėjo Algirdas Petravičius.

Pamokų tvarkaraščius padės rengti tėvų atstovas

Antrojoje pamainoje tektų mokytis apie 420 renovuojamos „Minijos“ progimnazijos 5-8 klasių moksleivių. Savivaldybės administracija siūlo, kad 5–6 klasės lankytų „Minijos“ pradinių klasių kompleksą (įkurtą buvusiame vaikų darželyje), pamokos čia prasidėtų nuo 12.00 val. „Krante“ popiet mokytųsi 7–8 klasių moksleiviai (iš viso apie 10 komplektų). Įstatymais nereglamentuota patvirtinti teisės aktus dėl antrosios pamainos. Savivaldybės taryba turėtų nustatyti tik klasių komplektų skaičių.

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Žiedas akcentavo, kad jų mokykla taip pat turi savų problemų ir perkelti „Minijos“ moksleivius tik čia nėra sąžininga. Pasak jo, ir „Vaivorykštė“ galėtų prisiimti dalį moksleivių: „Variantų yra daug. Kodėl turi kentėti mūsų vaikai, po pamokų neturėdami kur sportuoti, vaidinti ar dainuoti. Juk neteksime sporto ir aktų salių. Be to, čia tik vieneriems metams atkeliavę mokiniai nebus suinteresuoti saugoti neseniai renovuotą mokyklą“.

„Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Irena Pintverytė paaiškino, kad laisvų patalpų jų mokykloje nėra. 11–12 klasių moksleiviai mokosi mobiliose grupėse (minimaliai 10 mokinių gali sudaryti mobilią grupę), tad tai turi įtakos tvarkaraščiui ir kabinetų užimtumui. Ji patvirtino, kad pamokos baigiasi trečią–ketvirtą valandą po pietų.

„Minijos“ progimnazijos direktorius Antanas Jacikas sakė, kad jam svarbiausia tenkinti moksleivių, jų tėvų poreikius. Arčiau „Minijos“ esanti „Vaivorykštė“ būtų patogesnis variantas ir moksleiviams bei jų tėvams, ir mokytojams. „Aš kaip padegėlis, likęs su dešimčia vaikų. Džiaugsiuosi, jeigu mus priims bet kuri mokykla“, – padėtį, kurioje atsidūrė, apibūdino mokyklos vadovas.

Komiteto posėdyje dalyvavo ir „Minijos“ progimnazijos tarybos pirmininkas Andrius Žemgulis. Jis kvietė nebesižvalgyti į praeitį ir surasti būdų, kad kuo daugiau vaikų galėtų mokytis pirmojoje pamainoje. „Minijos“ mokyklos vaikų bei tėvų interesus ginantis vyras pasisiūlė talkinti „Vaivorykštės“ gimnazijos bei „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktorių pavaduotojoms, rengiant pamokų tvarkaraščius ir ieškant galimybės į pirmąją pamainą sutalpinti kuo daugiau moksleivių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių