Interaktyvus žaidimas suintrigavo nepažintais objektais Priekulėje

Priekulės kultūros centras miestelėnus pakvietė originaliai paminėti Nepriklausomybės atkūrimo sukaktį. Darbuotojų inicijuoto interaktyvaus žaidimo „11 kilometrų“ dalyviai susipažino su 14 mažai žinomų istorinių objektų Priekulėje. Jis sudomino ir užsienyje gyvenančius priekuliškius, todėl maršruto žemėlapis bus išsaugotas.

Ne visi interaktyvaus žaidimo „11 kilometrų“ dalyviai buvo girdėję apie kolonistų namus.

Įprasmintas pasivaikščiojimas

Karantinas sutrikdė įprastą gyvenimą, atėmė galimybę keliauti, pažinti tolimas šalis. Tačiau niekas neuždraudė pasivaikščiojimų savo gyvenamojoje teritorijoje. Ir šiuo sukaustytu laikotarpiu jie labai populiarūs. Nepatogios situacijos išprovokuoja kūrybiškumą. „Švystelėjo mintis, kodėl gi neįprasminus pasivaikščiojimo? Mano komanda pritarusi pasiūlė, jog jis galėtų būti susijęs su miesto istorinių objektų pažinimu, – interaktyvaus žaidimo „11 kilometrų“ sumanymą atskleidė Priekulės kultūros centro renginių organizatorė Ernesta Bakšienė.

Sudaryti žygio maršrutą padėjo muziejininkė Sabina Vinciūnienė, pasiūliusi 16 istorinių objektų. Tačiau buvo pasirinkta 14, tie, prie kurių patogiau, saugiau prieiti, nes interaktyviame žaidime dalyvavo ne tik pavieniai asmenys, draugų, bendraminčių būreliai, bet ir šeimos. Sudaryto 11 kilometrų maršruto žemėlapyje buvo trumpa šių objektų istorija. Apie interaktyvų žaidimą buvo paskelbta Kultūros centro feisbuko paskyroje, internetinėje svetainėje.

Pirmiausia šiuo maršrutu keliavo patys jo iniciatoriai – kultūros darbuotojai. „Paaiškėjo, kad ir mes ne viską žinojome, – prisipažino E. Bakšienė. – Stovėjome Naujojoje gatvėje žvalgydamiesi į senus, vienodus gyvenamuosius namus, pastatytus Antrojo pasaulinio karo metais pagal tipinį projektą, Vokietijos pavyzdį, kolonistams. Mums tai buvo atradimas. Išlikę keli autentiški, mažiausiai renovuoti pastatai. Jų galinių fasadų stogo skydą puošia raudonų plytų individualistiniai raštai. Mums tai buvo netikėtas atradimas. Tokių pastatų taip pat yra Lietuvininkų gatvėje.“

Ne visi žaidimo dalyviai žinojo, kad Priekulėje, Pamarių g. 11, buvo baptistų bažnyčia. Nežinojo, jog pirmoji gaisrinė Priekulėje buvusi ne Turgaus aikštėje, o Žvejų g. 2. Taigi prasmingas pasivaikščiojimas valstybės šventės dieną.

Svarbi išliekamoji vertė

Kovo 11-ąją apsisprendusiųjų žygiuoti 11 kilometrų maršrutu ir apžiūrėti nurodytus objektus neišgąsdino nei vėjas, nei lietus. Ne visi norėjo registruotis žaidime, bet jo organizatorius džiugino, kad šis sudomino žmones. Iš keliolikos žygeivių, kurie atsiuntė savo užfiksuotas akimirkas, buvo išrinkti žaidimo nugalėtojai – priekuliškiai, nuolatiniai renginių dalyviai Lina ir Donatas Mockai. Jiems įteiktas metinis šeimos abonementas lankytis visuose Kultūros centro renginiuose.

Interaktyvaus žaidimo „11 kilometrų“ dalyviai feisbuko paskyroje dalijosi savo įspūdžiais. „Ačiū Priekulės kultūros centrui už žaidimą. Priekulėje gyvenu neseniai – buvo proga pažinti miestelį ir sužinoti apie objektų, pro kuriuos kasdien praeinu, istoriją. Kai kuriuos aplankiau pirmą kartą“, – prisipažino Dovilė Urnikienė.

Kiti keliavo neakivaizdžiai, kaip antai Virginija Mulskienė, kuri prisiminė mielus pažįstamus žmones, susijusius su tomis vietomis.

E. Bakšienė patenkinta, kad pavyko įprasminti pasivaikščiojimą po senąjį miestą. Priekuliškiai teiravosi, ar dar galės išbandyti šį maršrutą. Domėjosi ir užsienyje gyvenantys priekuliškiai, ar galės gauti žemėlapį. „Mūsų tikslas, kad interaktyvus žaidimas turėtų išliekamąją vertę – būtų naudojamasi juo ir ateityje. Taigi išsaugosime šį žemėlapį. Planuojame papildyti naujais objektais, informaciją apie juos išversti į vokiečių ir anglų kalbas, – dėstė renginių organizatorė. – Mūsų mieste nėra turizmo informacijos centro – jo funkcijas atlieka Kultūros centras. Vasarą sulaukiame daug turistų, kurie teiraujasi, ką gali mūsų mieste pamatyti. Siunčiame juos pas muziejininkę S. Vinciūnienę, kuri Priekulėje rengia ekskursijas.“

Virginija LAPIENĖ

Priekulės kultūros centro archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content