Jaunųjų dizainerių kolekcijose – siekis eksperimentuoti

Gargždiškius praėjusį šeštadienį stebino ryškiausiomis spalvomis sutviskęs mados šou. Jo programa ir trys jaunųjų dizainerių kolekcijos buvo specialiai paruoštos miesto gimtadieniui. „Ikra mada“ šou metu ant podiumo žengė ir gargždiškės.

Trys skirtingos

Gargždų miesto šventėje pristatytos trys kolekcijos. Dizaineris Modestas Navickas, „Welcome to June“ kolekcijos autorius, parodė, kad tautiniai drabužio elementai gali virsti įstabiu aksesuaru ir harmoninga visuma. Jis 11 pristatytų kostiumų sukūrė iš Vokietijos ir Italijos atgabentų ekologiškų žaliavos siūlų: 100 proc. medvilnės su dilgėlių pluoštu, aukščiausios rūšies merino ėriukų vilnos bei geriausių vokiškų „liurex“ (metalizuoti blizgūs) siūlų. „Kolekcija trikotažinė. Aš pats moku nerti, megzti virbalais bei mašinomis. Kostiumais siekiau atskleisti šiuolaikišką ir įdomų požiūrį į mezgimą“, – „Bangai“ pasakojo dizaineris.

O štai kolekcijos „Saudade“ autorė dizainerė Uršulė Gužaitė, kurdama 12 modelių, sekė ekologinėmis idėjomis. „Parodžiau, kad tekstilės pramonėje gamybos metu susidariusias atliekas – minimaliai brokuotus nenaudojamus audinius ir kitus produktus, tinkamai pritaikius, galima paversti visiškai funkcionuojančiais drabužiais ir aprangos detalėmis. Ši kolekcija sukurta naudojant vien tokius audinius, bendradarbiaujant ir remiant vieniems pagrindinių šalies tekstilės gamintojų“, – dėstė ji. Šia kolekcija jaunoji dizainerė siekė paskatinti žiūrovus susimąstyti, kur veda dabartinis tekstilės, o ir visos pramonės bei vartotojiškos visuomenės požiūris; kaip ir iš ko buvo pagaminti nešiojami rūbai, kokią įtaką aplinkai darė jų gamybos procesai. Tad kolekcijos personažas – žmogus, kuris nuolat jaučia skirtingose kalbose įvairiai įvardijamą nepaaiškinamą ilgesį.

Simona Šalaševičiūtė, studentė iš Vilniaus dailės akademijos kostiumo dizaino katedros, gargždiškiams pristatė kolekciją „Pabėgimas iš miesto džiunglių“. Kostiumuose dominavo dinamiški raštai, įvairūs audiniai ir pynės. Beveik visi naudoti audiniai gaminti rankomis, dažyti marmuro raštu nuimant raštą nuo vandens. „Kiekvienas audinys išsiskiria savo tekstūra ir faktūra, kuri leidžia žmogui jaustis išskirtiniam. Kolekcijos stilius atspindi aukštąją gatvės madą. Miesto džiunglėse savo kurtais audiniais bandžiau įkvėpti žmones eksperimentuoti, išreikšti save ir pabėgti nuo masės ir vienodumo“, – pabrėžė jaunoji dizainerė.

Tautiškumas šiuolaikiniame rūbe

Pasak Gargždų kultūros centro renginių ir teatro režisieriaus Vaido Kvedaro, „Ikra mada“ šou sudėliojo paskutinius miesto gimtadienio akordus. „Šiemet dėmesį skyrėme tautiškiems kostiumams. Mados šou padėjo išpildyti režisūrinius užmojus: perėjome nuo dar mūsų senolių vilkėtų kostiumų iki šiuolaikinės mados. Kolekcijose vyravo tautiškumo motyvai“, – „Bangai“ pasakojo miesto gimtadienio programos autorius.

Gargžduose išskirtinėje mados šventėje podiumu žengti galimybę turėjo ir gargždiškės. Štai „Vaivorykštės“ gimnazistei Erikai Greivytei demonstruoti dizainerių sukurtus rūbus buvo didžiulis iššūkis ir garbė. „Ėjimas podiumu gniaužė kvapą. Tai pareikalavo tikrai daug drąsos ir pasitikėjimo savimi. Supratau, jog modelio pasiruošimas pasirodymui reikalauja daug darbo ir atsakomybės“, – įspūdžiais dalijosi Erika ir nedvejojo, jei būtų galimybė, podiumu žengtų dar ne kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių