Jono Lankučio bibliotekos skaitytojų gausa nustebino net vilnietę rašytoją
Kiekvieną dieną įdomūs ir interaktyvūs susitikimai, pilnos kūrybinių projektų dalyvių salės, teigiamos skaitytojų emocijos, naujų tradicijų kūrimas – tokioje atmosferoje Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka įgyvendina Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės idėją „Tvari biblioteka“.

Formuojama nauja tradicija
Jono Lankučio biblioteka minėtos savaitės proga šiemet pradeda diegti naują tradiciją. „Bibliotekoje daugiau nei prieš mėnesį nusprendėme organizuoti geriausių iš geriausių rinkimus. Balsuoti kvietėme ne tik bibliotekos darbuotojus, bet ir visus lankytojus bei Klaipėdos rajono gyventojus. O kada būtų tinkamesnė proga juos paskelbti ir apdovanoti, jei ne per Nacionalinę bibliotekų savaitę“, – antradienį šventiniame vakare kalbėjo bibliotekos direktorė Indra Tamašauskienė. Kartu su Klaipėdos rajono savivaldybės meru Broniumi Markausku ji paskelbė ir apdovanojo 3 nominacijų laimėtojus, kuriems įteiktos mero padėkos, atminimo dovanos ir gėlės.
„Nacionalinės bibliotekos savaitės šūkis „Tvari biblioteka“ atitinka ir mūsų Savivaldybės poziciją. Sakau ne dėl pozos: mūsų pagarba ir meilė bibliotekininkams yra tvari. Aišku, sakoma, kad meilės mums nereikia, geriau pinigų. Tad jau antri metai iš eilės, kai atsiliepiame į kultūros ministro kvietimą prie valstybės biudžeto prisidėti ir savivaldybių lėšomis. Mes prisidėjome. Suprantame, kad bibliotekininkų atlyginimai nėra tokie, kad būtų galima gyventi oriai, tad ir ateityje ieškosime papildomų resursų“, – linkėdamas gyventi šventinės savaitės nuotaikomis kalbėjo meras B. Markauskas. Nuotaikingas mintis išsakė ir vicemerė Audronė Balnionienė, ypatingą dėmesį atkreipdama į dar vieną svarbią datą – sekmadienį švenčiamą Motinos dieną. Renginyje dalyvavo ir po nominacijų paskelbimo kartu su nominantėmis džiaugėsi ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Petrauskienė.
Trys verčiausios nominantės
Šventiniame vakare nominantų paskelbimas buvo lydimas audringais plojimais, gražiausių gėlių puokštėmis, originaliu prizu – stiklo knyga.
Geriausia 2021 metų bibliotekos darbuotoja paskelbta Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja darbui su kraštotyra Giedrė Ilginienė už aktyvią bibliotekinę, kraštotyrinę bei kultūrinę veiklą.
Kūrybiškiausia 2021 metų bibliotekos darbuotoja už meilės knygai ugdymą ir nenuilstamą skaitymo skatinimą originaliomis iniciatyvomis apdovanota Dovilų filialo vyriausioji bibliotekininkė Eligija Žukauskienė.
Bendruomeniškiausiu ir iniciatyviausiu 2021 metų bibliotekos filialu už meilę knygai ir žmogui, aktyvų bendradarbiavimą su bendruomene bei visuomeninėmis organizacijomis apdovanotas Dituvos filialas ir bibliotekininkė Jurgita Butkė.
Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, Dovilų seniūnė Nijolė Ilginienė, Gargždų seniūnė Indrė Žiedienė sveikindamos nominantes pasidžiaugė, kad jų seniūnijose dirba itin kūrybiškos, veiklios ir tikrai gerų įvertinimų vertos bibliotekininkės.
„Džiaugiamės, kad turėjome galimybę Anykščiuose paimti ir perduoti Lietuvos labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“ diplomą bibliotekos globojamo literatų klubo „Potekstė“ narei Marijai Pabrėžienei, kuri užėmė III vietą poetų humoristų „Humoro medis – 2020“ konkurse“, – dar vieną prizininkę šventiniame vakare paskelbė bibliotekos direktorė Indra Tamašauskienė.

Kontrolinis klausimas autorei
Pilnutėlėje bibliotekos konferencijų salėje po apdovanojimų dar kartą nuvilnijo geros nuotaikos bangos. Geriausia bibliotekos darbuotoja nominuota G. Ilginienė pristatė vakaro viešnią: rašytoją, 25 metus dirbusią žurnaliste vilnietę Virginiją Rimkuvienę, parašiusią ir išleidusią bestseleriais tapusias knygas „Man 50 ir aš dar gyva“ bei „Jis mane vadina mama“.
Virginija sakė, kad pirmojoje knygoje „užkabinamos“ beveik visos 50-metei aktualios sritys – nuo profesinės veiklos, partnerystės iki tuščio lizdo sindromo ir grožio. Neseniai išleistoje antrojoje knygoje irgi daug asmeninės patirties, kuri ypač verčia suklusti tuos, kurie ryžtasi globoti vaikus. Tam reikia ne tik empatijos, bet ir tolerancijos, atsakingumo, kantrybės ir atitinkamo psichologinio pasirengimo.
V. Rimkuvienė prisipažino, jog ją nustebino pilnutėlė bibliotekos salė ir prasmingas renginys. Sulaukusi šilto auditorijos dėmesio knygų autorė nusišypsojo sulaukusi ir mero B. Markausko kontrolinio klausimo: „Ką visų pirma pamanėte apie Gargždus, kai buvote pakviesta į susitikimą?“ Rašytoja juokdamasi atvirai prisipažino, jog pamaniusi važiuojanti į kažkokį kaimą, tad ir savo knygų vos vieną kitą egzempliorių tepasiėmusi. Tačiau atvykusią į susitikimą Gargžduose ją visų pirma nustebino graži bažnyčia, o jos vyrą – net daugiaaukščiai, kurių, pasirodo, irgi čia esama. „Man labai patiko, kad čia yra piliakalnis, pažintiniai takai. Bet labiausiai likau sužavėta, kad čia, bibliotekoje, pamačiau tiek daug skaitančių žmonių“, – apibendrino V. Rimkuvienė.
Vilija BUTKUVIENĖ
Autorės nuotr.