Ką daryti, jei norimas domenas užimtas?

Domeno pasirinkimas – vienas iš svarbiausių, tačiau kartu ir sudėtingiausių svetainės kūrimo žingsnių. Dabar, kai jų užregistruota be galo daug, atrasti idealiai sau tinkantį variantą gali būti nelengva. Trumpas, aiškus, lengvai įsimenamas, susijęs su prekių ženklu – kriterijai, kuriuos turėtų atitikti puikus domeno vardas. Jeigu jau buvote sugalvoję tokį, tačiau paaiškėjo, kad jis yra užimtas, pateikiame keletą patarimų, ką tokiu atveju galite daryti.

Išbandyti kitokią domeno galūnę

Jeigu orientuojatės į tarptautinę rinką, pirmasis jūsų pasirinkimo variantas, tikėtina, buvo domenas su galūne .com. Paaiškėjus, kad jis yra užimtas, galima išbandyti daugybę kitų galūnių. Jei veiklą vykdote Europos Sąjungos ribose, galite patikrinti variantą .eu. Jei jis netinka pagal veiklos teritoriją arba yra užimtas, galite rinktis kitas labiau specializuotas galūnes. Pavyzdžiui, verslo svetainei gali puikiai tikti .business, o el. parduotuvei – .store. Ieškantiems alternatyvų tarptautinei domeno galūnei .com taip pat verta išbandyti tokius variantus kaip .net, .info arba .org. Tiesa, visus juos galima drąsiai naudoti ir dirbant su Lietuvos rinka.

Atlikti nedidelius domeno vardo pakeitimus

Tai, jog konkretus domenas yra užimtas, dar nereiškia, kad toks bus ir kitas, į jį panašus. Todėl savo sugalvotą variantą galima šiek tiek pakoreguoti, pavyzdžiui, sutrumpinti arba pridėti papildomą žodį. Įsivaizduokime, kad jūs pardavinėjate sveikuoliškus produktus ir norite sukurti interneto svetainę, kurios domenas būtų sveikuoliskiproduktai.lt. Tačiau jei šis yra užimtas, galite sutrumpinti, pakeisti pirmąjį žodį ir išbandyti tokius variantus kaip sveikiproduktai.lt ar svproduktai.lt.

Pateikti pasiūlymą dabartiniam domeno savininkui

Jeigu jums reikalingas konkretus domenas ir nenorite jo niekaip keisti, galite pateikti pasiūlymą dabartiniam domeno savininkui. Akivaizdu, kad pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kas jis toks. Sužinoti, kam priklauso domenas, galite itin greitai ir paprastai – tereikia paspausti ant pateiktos nuorodos ir pasinaudoti WHOIS įrankiu.

Priklausomai nuo to, ar domeną užregistravęs asmuo yra fizinis, ar juridinis, taip pat domeno galūnės, duomenų bazėje galima rasti tokią informaciją: savininko vardą ir pavardę, jo kontaktinius duomenis, užsakymo bei galiojimo pabaigos datą, domeno statusą ir registratorių, vardų serverius.

Visgi norint perpirkti domeną, galima susidurti su įvairiais sunkumais. Pavyzdžiui, savininkas gali atsisakyti jį parduoti arba paprašyti didesnės kainos nei galite sau leisti. Taip pat prieš perperkant domeną be galo svarbu atkreipti dėmesį į šio įvaizdį, reputaciją. Pagalvokite, ar jis tikrai toks, kokį norėtumėte kurti patys? Nepalanki vartotojų nuomonė gali pakišti koją siekiant savo verslo sėkmės.

Pasirinkti visiškai kitokį domeną

Kartais radus sau patinkantį domeną pernelyg prie jo prisirišama ir manoma, kad tai pats geriausias įmanomas variantas. Tačiau neretai tokiu būdu tik užkertamas kelias kitoms puikioms idėjoms. Jei prieš tai išvardintus pasiūlymus atmetėte, geriausias sprendimas jums gali būti naujo, visiškai kitokio domeno pasirinkimas. Tam, kad jį sugalvoti būtų lengviau, nebijokite paprašyti kolegų, šeimos narių ar draugų pagalbos. Patikėkite, kartu gali gimti kur kas daugiau originalių idėjų.

Esate pasiruošę užregistruoti domeną? Jokiu būdu nenusiminkite, jei pirminė jo idėja nepasiteisins. Pasinaudojus šiais patarimais, galima kur kas lengviau surasti išeitį. Beje, ieškodami idealaus domeno, nepamirškite naudotis vienu iš svarbiausių savo išteklių – vaizduote. Juk ji dažnai padeda atrasti patį geriausią sprendimą.

I.U.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių