Kad namuose būtų saugiau
Gargždų PGT valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas A. Armalis.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gegužės ir birželio mėnesiais rengia respublikinę prevencinę akciją „Kai žinau – namie saugiau“, kurioje dalyvaus ir Gargždų PGT pareigūnai. Jos metu kartu su seniūnijų socialiniais darbuotojais bus aplankytos visos socialinės rizikos šeimos. Pareigūnai patars, kaip apsisaugoti nuo gaisro, atkreips dėmesį į didžiausios rizikos šaltinius būste ir padės išspręsti šią problemą.
Jau anksčiau, prieš paskelbiant šią akciją, Gargždų PGT pareigūnai su rajono Savivaldybės civilinės saugos specialistu ir socialiniais darbuotojais aplankė Judrėnų ir Veiviržėnų seniūnijose sunkiai besiverčiančias šeimas bei gyvenančias socialiniuose būstuose. „Pastaruosiuose sumontavome 25 autonominius dūmų jutiklius, – pasakojo Gargždų PGT valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Arūnas Armalis. – Privačiuose namuose patikrinome šildymo įrengimų, dūmtraukių, elektros instaliacijos būklę, gyventojus konsultavome gaisrinės saugos klausimais.“
Be to, laisvalaikiu ugniagesiai lankėsi daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų susirinkimuose ir aiškino apie gaisrinės saugos reikalavimus butuose.
A. Armalis akcentavo, jog paskelbus respublikinę akciją, kartu su rajono Savivaldybės specialistais apsilankys ir kitose seniūnijose, socialinės rizikos šeimose. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šią akciją paskelbė reaguodamas į vieną iš skaudžiausių įvykių šalyje, kai Šiauliuose kilus gaisrui žuvo trys mažametės mergaitės. Jeigu name būtų įrengti dūmų detektoriai, tikriausiai mama būtų išgirdusi jų signalą, ir vaikai būtų likę gyvi.
2010 m. atliktos apklausos duomenimis, tik 4 proc. šalies gyventojų turi autonominius dūmų detektorius. Tai viena iš priežasčių, kodėl žmonės žūva miegodami. A. Armalis akcentavo, jog dūmų detektoriai turi būti įrengti visuose miegamuosiuose kambariuose ir koridoriuose bei holuose priešais miegamąjį.
„Lankydamiesi socialinės rizikos šeimose, žiūrėsime, ar nėra priešgaisrinės saugos pažeidimų, konsultuosime. Nurodysime, ką susitvarkyti, rekomenduosime sumontuoti dūmų detektorius. Bus sprendžiama, kaip padėti neišgalintiems juos įsigyti. Duomenis pateiksime departamentui“, – kalbėjo A. Armalis.
Šiemet Klaipėdos rajone žuvusiųjų ugnyje nėra. Tačiau nukentėjo gyventojas, bandęs kietojo kuro katilą uždegti panaudodamas degųjį skystį. Pliūptelėjus liepsnai, jis stipriai apdegė veidą ir rankas.