Kaip gyvena studentai
Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras jau keletą metų įgyvendina tarptautinį 28-iose Europos šalyse atliekamą studentų tyrimą EUROSTUDENT. Apklausta 3 300 studentų.
Trečdalis studentų tyrime teigia, jog gyvena su tėvais, o kas penktas (20 proc.), Statistikos departamento teigimu, gyvena bendrabutyje. 28 proc. respondentų teigia gyvenantys su savo šeima (sutuoktiniu, vaikais).
Trys ketvirtadaliai studentų labai patenkinti bendrabučių vieta (78 proc.) ir kiek užtrunka, kad pasiektų savo studijų vietą (73 proc.), du trečdalius tenkina pragyvenimo kaina. Tačiau tik trečdalis gyvenančių bendrabučiuose patenkinti higienos sąlygomis ar virtuve.
Apklausos duomenimis, 30 proc. bakalauro studijų studentų ir 65 proc. magistrantų dirba studijų metu. 75 proc. bakalauro ir 84 proc. magistro studentų dirba tam, kad pragyventų, o beveik 40 proc. dirbančių studentų negalėtų sau leisti studijuoti, jei nedirbtų. 39 proc. bakalauro studentų dirba darbą, susijusį su studijomis, tarp magistrantų tokių – 65 proc. Du trečdaliai bakalauro studentų (67 proc.) vertina save kaip studentus, kurie dirba, 65 proc. magistrantų identifikuoja save kaip dirbančiuosius, kurie dar ir studijuoja.
Kas ketvirtas studentas teigia patiriantis labai rimtus arba rimtus finansinius sunkumus: 64 proc. bakalauro studentų pagrindinis pajamų šaltinis – tėvų ar šeimos parama, 22 proc. bakalauro studentų pagrindinis pragyvenimo šaltinis – pajamos iš darbo. Tarp magistrantų 52 proc. išgyvena iš savo uždirbtų pajamų, tačiau daugiau nei trečdalis (35 proc.) vis dar yra priklausomi nuo šeimos ar tėvų finansinės paramos.
11 proc. studentų turi vaikų.