Kaip išvengti pogimdyvinės depresijos?
Pogimdyminė depresija – tai fizinė ir psichologinė moters reakcija į vaiko gimimą. Tai rimtas psichikos sutrikimas, kuris neigiamai veikia moters gyvenimą ir funkcionavimą po gimdymo. Pogimdyminė depresija paprastai pasireiškia iki keturių savaičių po kūdikio gimimo. Ji trunka vidutiniškai nuo 3 iki 9 mėnesių. Negydomi simptomai gali išlikti iki metų po gimdymo.
Pogimdyminės depresijos gydymo esmė – užkirsti kelią vadinamajai pogimdyminei psichozei, kuri kelia tiesioginę grėsmę vaiko ir motinos gyvybei.
Kas turėtų kelti nerimą?
Daugeliui moterų pogimdyminiu laikotarpiu gali atsirasti nuotaikos pokyčių. Jei jie yra nedideli ir laikini, tai nėra pagrindas diagnozuoti pogimdyminę depresiją. Tačiau jei moteriai pasireiškia toliau išvardyti simptomai, ji gali kovoti su pogimdymine depresija:
- pasipiktinimas kūdikiu;
- lėtinė prislėgtos nuotaikos būsena;
- kaltės jausmas;
- vyraujantis liūdesio ir depresijos jausmas;
- apetito sutrikimai – pernelyg didelis persivalgymas arba apetito stoka;
- malonumo stoka;
- miego problemos;
- bejėgiškumo, gyvenimo beprasmybės jausmas;
- nuotaikų svyravimai.
Pogimdyminės depresijos gydymas ir prevencija
Norint sumažinti pogimdyminės depresijos riziką, vertėtų pasiruošti vaiko gimimui – dalyvauti gimdymo kursuose ir rinkti informaciją, kuri padės atrasti savo, kaip tėvų, vietą. Taip pat pravartu pasikalbėti su savo partneriu ir šeima apie savo baimes dėl motinystės, pabandyti įsivaizduoti save kaip tėvą prieš kūdikiui ateinant į pasaulį.
Vis labiau populiarėjantis pogimdyvinės depresijos gydymo būdas – Reiki seansai ir mokymas. Tai galimybė pasiekti pasąmonės sritis ir kūne užkoduotus jų šablonus bei juos ištaisyti.
Dažnai po tokio seanso žmonės užmezga glaudesnį ryšį su savo vidiniu „aš”, suvokia, kas jiems svarbu, geriau supranta savo problemų priežastis ir žino, kurias sritis reikia gydyti. Taip pat gausite daug informacijos, kuri padės jums rūpintis savo sveikata ir tobulėjimu. Tačiau kiekvienas žmogus pats sprendžia, ką jis darys su gautomis žiniomis ir kokiu tempu keis savo gyvenimą.
Be to, kalbant apie pogimdyvinės depresijos gydymą ir prevenciją turėtumėte pasirūpinti:
- poilsiu (pirmaisiais gyvenimo mėnesiais naujagimiui (kūdikiui) reikia kelių valandų miego per parą, todėl verta šį laiką išnaudoti miegui ar tiesiog akimirkoms sau);
- fiziniais pratimais, kurie yra geriausias antidepresantas (net ir nedidelė švelni mankšta gerina nuotaiką);
- tinkama mityba.
Užsak.